reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy spacerówka?

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Jak uważacie i jak same zrobiłyście, tj. kiedy przesadziłyście niemowle z gondoli do spacerówki? Zauważyłam, że spora część rowieśników mojej Zosi już jeździ w spracerówce, mimo, że nie potrafi siedzieć. Dotąd byłam święcie przekonana, ze najrozsądniej i najzdrowiej dla kręgosłupa jest poczekanie z tą zmianą właśnie do siedzenia... I że ze spokojem... Daleczego wszyscy rodzice az tak się do tego spieszą? Owszem, czasami mamy problemy z dłuższym spacerem, bo Zosia śpi średnio po 40-50 min., odkąd naczyła się przekręcać na brzuch, to wygina się pioruńsko w wózku, ale jakoś dajemy radę...A jak nie dajemy to szukamy idealnego chodnika i jeździ na brzuchu... Co myślicie? Jak same robicie? Poradźcie Drogie Mamy!
 
reklama
Moja córka w wieku 3,5 msc tak wyła w gondoli że byłam psychicznie wykończona po spacerze z nią. Więc wsadziłam ją do fotelika i woziłam tak przez miesiąc. Potem gdy miała około 4,5 msc przesiadłyśmy się do spacerówki na pół leżąco.
Zwyczajnie nie dało rady żeby dalej jeździław gondoli.
Jesli twoja córka się tak nie buntuje jeszcze to niech jeździ dalej w gondoli.
No i zależy jaką masz spacerówkę, bo jeśli siedzisko kubełkowe to maluch 5msc już idealnie do niego pasuje, jeśli ją trochę opuścisz.
 
Witam, zgadzam się, że idealnie byłoby poczekać do samodzielnego siedzenia ze spacerówką, ale jeśli mały człowiek jest bardzo ciekawy świata to trudno to zrealizować. Proszę spróbować pozycji półleżącej, ale jeśli zaśnie to opuszczać oparcie. Pozdrawiam
 
Pytalam o to rehabilitantow mojej corki i kazdy twierdzi ze gdy dziecko bedzie stabilnie i samodzielnie siedzialo-zwykle ok.8-9 miesiaca. Powiedzieli mi ze lepiej przekrecic dziecko na brzuch i przypiac szelkami niz sadzac w spacerowce.Ja sie z tym zgadzam.Dla mnie wazniejszy byl kregoslup dziecka niz jej chec ogladania swiata ;-) Jakos ja zajelam czyms innym i sie udawalo. W spacerowke przesadzilam gdy miala 7 miesiecy a i wtedy jezdzila tylko na plasko.Teraz ma 8,5 miesiaca i rehabilitant powiedzial ze mozna podniesc oparcie do ok 30st
 
Witam, jeśli się wierci i jest bardzo ciekawa świata to można wozić w spacerówce, ale w pozycji półleżącej(najlepiej tylko nieco uniesione oparcie). Dopóki nie będzie sama siadać nie można pozwalać na podciąganie się do siadu, dziecko nie jest jeszcze przygotowane do obciążania osiowego kręgosłupa i możemy niechcący sprowokować tendencję do wady postawy w przyszłości. Dzieciaki zwykle siadają samodzielnie około 8-9 miesiąc. Powodzenia na spacerach :)
 
Do góry