reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy test musi być pozytywny ?

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
9
Hej wszystkim! Mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Kiedy stężenie hormonu jest tak wysokie, że ciąża już musi wychodzić na testach ciążowych. Mam długie cykle i nawet dostałam krwawienia, ale było lekko skąpsze niż zwykle, dlatego nadzieje wróciły... czy jest jakaś szansa, że w 7-8 tyg ciąży, kilka testów robionych co kilka dni jej nie wykryją? Niestety nie mam możliwości zrobienia bety w najbliższym czasie, dlatego bazuje na na testach aptecznych. Dodam, że testy były różnych firm a czułość zwykle wynosiła 10ml. Czy mogę mieć jeszcze nadzieje ? Czy 8 tygodniową ciążę test już musi wykryć? Spotkała się któraś z was z takim przypadkiem ? Serdecznie pozdrawiam :))
 
reklama
Rozwiązanie
Testy wykrywaja hcg od minimum 10 lub 25 jednostek. Czyli od kilku dni po zagniezdzeniu. Test z krwi pokaże ciut wcześniej. Zagniezdzenie może być po ok tygodniu od zaplodnienia/owulacji, ale może być i 12dni po. Do tego trzeba doliczyć dni od współżycia do owulacji, które może przeżyć plemnik... 0-5 mniej więcej.
Sama sobie policz ;)
Oczywiście słyszałam historie ze testu nie wskazywały - dla mnie nierealne, jeden ok, ale kilka różnych? Test z krwi po odpowiednim czasie prawdę Ci powie.
Jakie masz cykle ? jak długie ? jeśli było krwawienie to raczej nie liczyłabym na ciąże ,choć plamienie w ciąży czasem się zdarza , w 7/8 tyg myślę że test by wykrył ,ale beta dałaby 100% pewności , ale jeśli nie masz możliwości ,no to tylko testy zostają
 
Testy wykrywaja hcg od minimum 10 lub 25 jednostek. Czyli od kilku dni po zagniezdzeniu. Test z krwi pokaże ciut wcześniej. Zagniezdzenie może być po ok tygodniu od zaplodnienia/owulacji, ale może być i 12dni po. Do tego trzeba doliczyć dni od współżycia do owulacji, które może przeżyć plemnik... 0-5 mniej więcej.
Sama sobie policz ;)
Oczywiście słyszałam historie ze testu nie wskazywały - dla mnie nierealne, jeden ok, ale kilka różnych? Test z krwi po odpowiednim czasie prawdę Ci powie.
 
Rozwiązanie
Do góry