reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy test?

Kasia_aisak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Marzec 2022
Postów
16
Mam takie pytanie odnośnie testowania...

Mój cykl trwa równo 30 dni, dziś jest 26 dzień cyklu. Testowałam po południu - negatywny (nie mogłam już wytrzymać), wykonałam test, ponieważ nienaturalnie mrowia mnie piersi, bolą bardzo po bokach, jak ocieram rękami, nie mogę spać na brzuchu. To wszystko zaczęło się tydzień po owulacji. Mam małe skurcze, macica mnie "ciągnie". Czy jest możliwe, że jestem w ciąży, ale test był wykonany za wcześnie lub o złej porze dnia? I czy przy t bólu test by nie wykrył? Proszę Wam o opinię. Dziękuję!
 
reklama
Cześć. Z tymi testami to różnie jest. W 1 ciąży miałam pozytywny tydzień przed okresem który już nie nadszedł. W drugiej dopiero w dzień przy cyklach 28. Niekoniecznie musi wyjść już pozytywny chociaż może. najlepiej betę zrobić :)
 
Możliwe, że test jest wykonany za wcześnie. Poczekaj do terminu. miesiączki i jak się nie pojawi to zrób ponownie.
 
Bez wiedzy kiedy masz owulację, to niewiele można poradzić. Z tego co sie orientuje, to chyba do 14 dnia po owulacji powinno cos być. Teoretycznie ona jest w polowie cyklu ale w praktyce z tego co zauwazylam, chyba wiekszosc kobiet ma jednak kilka dni wczesniej lub pozniej niz polowa cyklu :p Trzeba czekać do planowanego dnia okresu. Ale rób z porannego moczu, z popołudniowego może tak wcześnie nie wychodzić.
 
Tak się zastanawiam, czy jak test był negatywny, to czy te bóle piersi to rzeczywiście może być objaw ciąży? Dodam, że przed okresem nigdy się na to nie skarżyłam. A teraz energiczne chodzenie bez stanika przyprawia o dyskomfort i ból (oczywiście do wytrzymania). Piersi miałam badane miesiąc temu, więc najprawdopodobniej to nie nic groźnego.
 
Czy wiesz kiedy była owulacja?
Dokładnie niestety nie :( u ginekologa byłam miesiąc wcześniej i wtedy przypadała na 17 dc, teraz przeczuwałam tylko po obserwacji śluzu i temperatury. Więc tak naprawdę nie mam pewności. Ale ja mam bardzo regularne cykle, to mogę stwierdzić. Jedyna odmienność to ten ból piersi, ale może to przed miesiączką, chociaż nie zdarza mi się tak.
 
reklama
Z tymi objawami to jest tak, ze w okolicach miesiaczki objawy wczesnej ciazy jak i PMSu moga byc b.podobne. Testy najlepiej wykonywac w dni spodziewanej miesiaczki, wtedy w wiekszosci przypadkow jest pewnosc, co do wyniku. Dodam jeszcze, ze organizm kobiety to nie zegarek. Kazdy kolejny cykl moze sie roznic od poprzedniego. Przy staraniach kobiety rozkladaja kazde pociagniecie czy mrowienie w brzuchu na czynniki pierwsze, a sugestia moze duzo namieszac nam w glowie.
 
Do góry