reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy wasza dzidzia zaczla troche dluzej spac ?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witam,
Mam już obecnie miesięczna dzidzie, cały czas budzi mi się w nocy co 2h(czasem co do minuty). Podobno dzieci w tym wieku jedza tak cl 2-3h, u mnie zawsze jest to 2h, w szpitalu jak jeszvze bylam to o dziwo zdarzyło się jej raz w ciągu dnia przespać 4h, ale wtedy polozne kazały wybudzać szybciej i nie wiem czy tym sposobem nie sprawiłam ze dzidzia juz nie chce mieć takiego snu wogole.. ale mniejsza o to, kiedy wasze pociechy (karmione piesia), same z siebie zaczęły robic dłuższe przerwy między karmieniami w nocy (w dzień mi to nie przeszkadza wogole)? Ile miały tygodni i czy jakoś im w tym pomogłyście? Jakies sprawdzone sposoby? Czytalam ze tatus powini3n sie jakls po.6tyg zaangażować i przy pobudce spróbować uspokoić i uśpić.. znajoma dala młodemu kleik do mleka - ale na to jeszvze chyba za szybko ? A jeśli nie to jaki kleik i co zrobic zeby nje byl za ciężki na noc ?
 
reklama
Rozwiązanie
To mit, że dzieci na mm się w nocy nie budza. Czy to mm czy kp, czy podasz kaszę czy Kleik..dziecko się może się obudzić i tak. Niekoniecznie na jedzenie, ale akurat taki maluch tak. Nie patrz na innych to po pierwsze. Bo to, że jakieś dziecko przysypia cała noc zależy tylko i wyłącznie od dziecka.

Moja Mała skończyła tydzień temu 8msc, jestem kpi. Jeszcze żadnej nocy nie przespała. Teraz ma okres ząbkowania i budzi się co chwile. Czasem co godzinę. Je o 23/24 i potem o 4/5... Normalnie co 2-3h. I chce się np przytulić. Jak miała może 2-3 msc przespała najwięcej 7h, aż sama się przestraszyłam. Potem 6,5.. Trwało to gdzieś dwa tygodnie. Potem znowu 4,3...

Mówi się, że półroczne dzieci powinny przesypia całe noce... Bzdura! Nie czytaj...
Bzdura, za dużo wymagasz od miesięcznego dziecka, mój do roku wstawal co 3 godziny albo i częściej na cyca, dopiero jak odstawiłam zaczął przesypiać noce całe,. Daj dziecku czas myślę że parę miesięcy i powinno się zmieniać.. I odpuść sobie dla miesięcznika kleik tymbardziej jak jest na cycu to karm na żądanie, kleik wprowadza się od 4msc a na cycu to chyba od 6.wiem że pierwsze miesiące są okropne, ale może weź dzidzie do siebie i karm na śpiocha. Ja bynajmniej tak robilam, nie traciłam snu 🤣🙈
 
Słuchajcie mi nie chodzi o przesypianie nocy - bo wiem ze to za szybko nie będzie i raczej na mm głównie, ale o przesypianie z 2h na 3/4h. Polozna mi mowi ze juz powinna chociaz raz dziennie przespać jednym ciągiem te 4h..
 
Skąd ja to znam 🙈 i to tylko żeby pocyckac nawet nie pić.. 🤣Gratuluję tylu lat, ja bym oszalala, nie dała rady, ja po roku jak zombie chodziłam 🤣
Ja tylko ze względu na to ząbkowanie tak długo wytrwałam. Juz wczesniwj miałam serdecznie dosc, ale jak pomyslałam, ze jeszcze piatki brakuje to sie motywowałem. Nie wyobrażam sobie jak uspokajać ząbkujące dziecko w nocy, a moja cieżko to znosiła.
 
witam,
Mam już obecnie miesięczna dzidzie, cały czas budzi mi się w nocy co 2h(czasem co do minuty). Podobno dzieci w tym wieku jedza tak cl 2-3h, u mnie zawsze jest to 2h, w szpitalu jak jeszvze bylam to o dziwo zdarzyło się jej raz w ciągu dnia przespać 4h, ale wtedy polozne kazały wybudzać szybciej i nie wiem czy tym sposobem nie sprawiłam ze dzidzia juz nie chce mieć takiego snu wogole.. ale mniejsza o to, kiedy wasze pociechy (karmione piesia), same z siebie zaczęły robic dłuższe przerwy między karmieniami w nocy (w dzień mi to nie przeszkadza wogole)? Ile miały tygodni i czy jakoś im w tym pomogłyście? Jakies sprawdzone sposoby? Czytalam ze tatus powini3n sie jakls po.6tyg zaangażować i przy pobudce spróbować uspokoić i uśpić.. znajoma dala młodemu kleik do mleka - ale na to jeszvze chyba za szybko ? A jeśli nie to jaki kleik i co zrobic zeby nje byl za ciężki na noc ?
To ze budzi się co 2h jest zupełnie normalne. Nie dawaj jej żadnego kleiku, do 6 mca tylko mleko - albo kp albo mm. Jak wyreguluje się laktacja powinno być lepiej, zobaczysz 🙃 u nas tez tak było ze córka budziła się co 2 h, myślałam ze oszaleje ale już po miesiącu w nocy sypiała dłużej. Postaraj się zrobić jej rytuały - dzieci to kochają. Zawsze o tej samej porze kąpiel, jedzenie i spac - po jakimś czasie się mega przyzwyczai i będzie senna dokładnie wtedy.
Co do zaangażowania taty - a dlaczego dopiero po 6 tyg? Niech od razu się angażuje. My robiliśmy tak ze ja karmiłam a mąż nosił córkę i usypiał w nocy jak była taka potrzeba. Teraz mała ma 5 miesięcy, zasypia koło 20 lub 21 i budzi się w nocy dwa razy na jedzenie 🙂
 
reklama
reklama
Słuchajcie mi nie chodzi o przesypianie nocy - bo wiem ze to za szybko nie będzie i raczej na mm głównie, ale o przesypianie z 2h na 3/4h. Polozna mi mowi ze juz powinna chociaz raz dziennie przespać jednym ciągiem te 4h..
Moje dzieciątko ma 9msc i do tej pory nie prześpi 4 godzin ciągiem znaczy śpi ale zaczyna upominac się o cyca częściej. W nocy pierwsza drzemka to od wielkiego dzwonu uda się 3h przespać A tak co 2h ciumka sobie ale śpi z nami w łóżku więc nie wstaje do niego. teraz to już jest pełna samoobsluga.przez pierwsze miesiące wstawalam karmic na siedzaco I chyba najgorsze było się wygramolic z łóżka odkladalam go a On znów się budził a przy mnie to wystarczy mu cyca obok podana kiedy zechce i śpi dziecina ;-) a pierwsze miesiące to on cyca chciał nawet co godzinę także każde dziecko jest inne i to że nie prześpi 4 h ciągiem to nic złego napewno;-)
 
Do góry