reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy wasza dzidzia zaczla troche dluzej spac ?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witam,
Mam już obecnie miesięczna dzidzie, cały czas budzi mi się w nocy co 2h(czasem co do minuty). Podobno dzieci w tym wieku jedza tak cl 2-3h, u mnie zawsze jest to 2h, w szpitalu jak jeszvze bylam to o dziwo zdarzyło się jej raz w ciągu dnia przespać 4h, ale wtedy polozne kazały wybudzać szybciej i nie wiem czy tym sposobem nie sprawiłam ze dzidzia juz nie chce mieć takiego snu wogole.. ale mniejsza o to, kiedy wasze pociechy (karmione piesia), same z siebie zaczęły robic dłuższe przerwy między karmieniami w nocy (w dzień mi to nie przeszkadza wogole)? Ile miały tygodni i czy jakoś im w tym pomogłyście? Jakies sprawdzone sposoby? Czytalam ze tatus powini3n sie jakls po.6tyg zaangażować i przy pobudce spróbować uspokoić i uśpić.. znajoma dala młodemu kleik do mleka - ale na to jeszvze chyba za szybko ? A jeśli nie to jaki kleik i co zrobic zeby nje byl za ciężki na noc ?
 
reklama
Rozwiązanie
To mit, że dzieci na mm się w nocy nie budza. Czy to mm czy kp, czy podasz kaszę czy Kleik..dziecko się może się obudzić i tak. Niekoniecznie na jedzenie, ale akurat taki maluch tak. Nie patrz na innych to po pierwsze. Bo to, że jakieś dziecko przysypia cała noc zależy tylko i wyłącznie od dziecka.

Moja Mała skończyła tydzień temu 8msc, jestem kpi. Jeszcze żadnej nocy nie przespała. Teraz ma okres ząbkowania i budzi się co chwile. Czasem co godzinę. Je o 23/24 i potem o 4/5... Normalnie co 2-3h. I chce się np przytulić. Jak miała może 2-3 msc przespała najwięcej 7h, aż sama się przestraszyłam. Potem 6,5.. Trwało to gdzieś dwa tygodnie. Potem znowu 4,3...

Mówi się, że półroczne dzieci powinny przesypia całe noce... Bzdura! Nie czytaj...
To ze budzi się co 2h jest zupełnie normalne. Nie dawaj jej żadnego kleiku, do 6 mca tylko mleko - albo kp albo mm. Jak wyreguluje się laktacja powinno być lepiej, zobaczysz 🙃 u nas tez tak było ze córka budziła się co 2 h, myślałam ze oszaleje ale już po miesiącu w nocy sypiała dłużej. Postaraj się zrobić jej rytuały - dzieci to kochają. Zawsze o tej samej porze kąpiel, jedzenie i spac - po jakimś czasie się mega przyzwyczai i będzie senna dokładnie wtedy.
Co do zaangażowania taty - a dlaczego dopiero po 6 tyg? Niech od razu się angażuje. My robiliśmy tak ze ja karmiłam a mąż nosił córkę i usypiał w nocy jak była taka potrzeba. Teraz mała ma 5 miesięcy, zasypia koło 20 lub 21 i budzi się w nocy dwa razy na jedzenie 🙂
U nas mala budzi się w nocy co 2h na karmienie- zaraz po, kładę ja na lozeczku dostawnym i spi.. nie trzeba jej juz usypiać- chociaz tyle dobrze, czasami pomarudzi - głównie przed noca kolo 22 i wtedy maz sam z siebie ja bierze i lula, a to o tych 6tyg to czytalam poprostu artykuł ze jest to czas gdzie dziexko można zaczynać uczyć ze noc jest od spania i zeby nie budzilo sie tak często typowo na karmienie to tatus powinien do dziecka wstawać by to nie czulo zapachu mamy i mleka. W
 
reklama
@Natqaa ja nawet nie wiem co ile budził się mój synek na cyca bo karmiłam i nadal karmię na żądanie - czyli wtedy kiedy dziecko chce i potrzebuje. Nigdy też nie wybudzałam mojego brzdąca na karmienie, nigdy nie kazała mi tego robić żadna położna i żaden lekarz.
Dzieci w wieku Twojej dzidzi i te starsze i młodsze jedzą wtedy kiedy tego potrzebują - jedne co 2 inne co 4 godziny.
Mój mimo że ma zaraz 16 miesięcy potrafi parę razy obudzić się w nocy by sobie złapać chociaż łyczka ale są też noce że nie budzi się wcale. Teraz jest gorąco więc częściej chce Mu się pić. Mi też się zdarzy w nocy wstać by się napić i nie widzę w tym nic dziwnego.
Ja angażowałam tatusia do opieki nad synkiem już od pierwszych dni.
Nie dawałam też żadnych kleików, wszystko czego dziecko potrzebuje do około 6 miesiąca życia masz w swoim mleku. Nie masz gwarancji że kleik pomoże Twojemu dziecku spać dłużej.
Ja na Twoim miejscu odrzuciła bym te ramy w które próbujesz wpasować całą swoją rodzinkę (jedzenie co 3-4 godziny, długość drzemki, opieka Taty od 6 tygodnia), tak się nie da - każde dziecko jest inne i dopóki lekarz nie widzi nieprawidłowości to jest ok i tak ma być. Nie porównuj ze sobą dzieci bo to czasem prowadzi do flustracji i do tego że zapominamy że Nasze dziecko jest akuratne - takie jak powinno teraz być.
Kochana wiem że to męczące ale musisz to przetrwać, nie ma złotego sposobu na sen i głód dziecka.
Trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci by Twoja dzidzia już niedługo dała Ci przespać chociaż 4ry godzinki jednym ciągiem.
 
Kleiku nie dawaj, bo to już jest rozszerzenie diety, a miesięczne dziecko jest na to o wiele za małe. Mnie położna mówiła, że przez pierwszy miesiąc trzeba wybudzać dziecko na jedzenie co 2-3 godziny ze względu na to, że szybko takiemu maluchowi spada cukier, a poza tym dłuższe przerwy w karmieniu mogą spowodować mniejszą produkcję mleka, tym bardziej na początku waszej przygody z karmieniem. Mój syn przez pierwsze dwa miesiące był na piersi i budził się co 3 godziny z zegarkiem w ręku. Jak skończył 3 miesiące musieliśmy przejść na mm zaczął przesypiać od 21 do ok 5. Międzyczasie budził się ok 1 na mleko. Ale nie wiem czy to było spowodowane tym, że zaczął jeść mm czy po prostu potrzebował więcej snu.
 
O kleik pytalam bo to sposób znajomej który bardzo zachwala i który ona podaje od 5tyg niby.. i niby spi jej od 22 do 6-8 bez karmienia, teraz jej mlody ma juz 2latka, ma ogolnie 3 dziexi wiex wydała mi się doświadczona mama, zrwszta moja mama i tesciowa tez mowily ze one.jakos od tego wieku dawały na tamte czasy zagęszczone juz mleko - alw wtedy nie było tych wszystkich mm jak teraz, tylko mleko krowie albo zwykle.mleko w proszku.. teściowa ma 5 dzieci, moja 3 wiec tez jakies doświadczenie babki mają. U mnie ze snem jest twn problem- ze nie umiem drzemac w dzień, i po jej pobudce co 2 h, nie umiem potem dlugo karmic, nasluchuje jej każdy dziwny dzwiek.itd.. chce wrócić do pracy po.6mies, wiec chcąc nie chcąc na mm bedzie musiala wejść trochę szybciej, a na mm podonno juz dzieci dluzej przesypiają wiec nawet jak bedzie się budziala co 2h to.jakos to przezyje - w sumie ravzej jak.planowalam dzidzi to wiedzialam ze tak będzie, ale myslalam ze bedzie mi się lepiej i szybciej po tym zasypiało, no.ale może z czasem organizm sie przyzwyczai 😁 troch3 boję się spac z nią w.lozku ze jak zasnę to ja przygniote lub co. Jeszvze jedno pytanie:
- jak zabawialyscie swoje maluczkie (1-2mies) dzidzi, żeby się tqk nie nudzily i nie marudziły z nudów (bo moja ewidentnie czasami z tego powodu placze)- kupiłam bujaczek z melodyjka itd, ale to tak max 10-20min sie jej sposoba. Robie tez jqkby ćwiczenia relaksacyjne które poleciła polozna, co jeszvze, jakieś gadżety polecacie ?
 
Tez się bałam ze zgniotę, ale myślę że to jest taka czujka ze nie ma możliwości takiej, zresztą dziecko by kweknelo cokolwiek a słuch mamy wyczulony na to, co do rad tych twoich kolezanek, babć, mam, to ja też miałam pełno takich ale nie korzystałam mam swój rozum i wiem co jest lepsze dla mojego dziecka, a ty się z tymi kleikami wstrzymaj chociaż do tych 5mjeisecy żeby brzuszek bardziej nie bolał.. Wiesz mleko z cyca jest inne od mm a jeszcze do tego kleik dla takiego malucha? No do atrakcji dla takiego malucha to nie wiem, ja kładłam na brzuszku, miałam na kolanach śpiewałam mu dużo, w łóżeczku puszczałam karuzele, Bujaczek, mata, no i super sposób jak zacznie chwytać w rączki to piłeczka, mój akurat na zdjęciu miał 2,5msc i to ćwiczenie było od fizjoterapeutki żeby dawać do raczek, bardziej w słabsza stronę, żeby dziecko wodziło za rzeczą wzrokiem i super sprawdził się balonik na Helu przywiązany do rączki
 

Załączniki

  • IMG_20190113_130633.jpg
    IMG_20190113_130633.jpg
    324,3 KB · Wyświetleń: 40
Każde dziecko jest inne i to, że kleik nie zaszkodził dzieciom znajomej nie znaczy, że Twoje dziecko nie będzie miało problemów z brzuszkiem. Ja bym nie ryzykowała.
Ja mojemu synkowi jak miał miesiąc czytałam książki, pokazywałam książeczki kontrastowe, pokazywałam różne maskotki i opowiadałam co te maskotki mają, tańczyłam z nim na rękach, śpiewałam. Mój syn był dzieckiem, które trzeba było nosić cały czas na rękach nawet jak spał. Na szczęście bardzo dużo spał w ciągu dnia więc jak on zasypiał to kładłam się z nim na łóżku i oboje leżeliśmy. Co do spania w jednym łóżku, to syn spał odkąd skończył miesiąc. Na początku też bałam się, że go zgnieciemy, ale oboje z mężem mieliśmy w głowie to, że syn śpi z nami i ani razu żadne z nas nic mu nie zrobiło
 
reklama
To mit, że dzieci na mm się w nocy nie budza. Czy to mm czy kp, czy podasz kaszę czy Kleik..dziecko się może się obudzić i tak. Niekoniecznie na jedzenie, ale akurat taki maluch tak. Nie patrz na innych to po pierwsze. Bo to, że jakieś dziecko przysypia cała noc zależy tylko i wyłącznie od dziecka.

Moja Mała skończyła tydzień temu 8msc, jestem kpi. Jeszcze żadnej nocy nie przespała. Teraz ma okres ząbkowania i budzi się co chwile. Czasem co godzinę. Je o 23/24 i potem o 4/5... Normalnie co 2-3h. I chce się np przytulić. Jak miała może 2-3 msc przespała najwięcej 7h, aż sama się przestraszyłam. Potem 6,5.. Trwało to gdzieś dwa tygodnie. Potem znowu 4,3...

Mówi się, że półroczne dzieci powinny przesypia całe noce... Bzdura! Nie czytaj ani nie słuchaj rad innych. Kazde dziecko jest inne. Z tego co pamiętam dziecko do 8 tyg jeszcze nie odróżnia dnia od nocy. Kiedy karmisz w nocy nie zapalaj światła. W dzień nie zaslaniaj okien kiedy ma drzemkę.

Twoje dziecko ma dopiero miesiac. Jeśli jest głodne to będzie się budziło i co 2h. Nie wydłużysz tego czasu. Przynajmniej ja nie słyszałam jak to zrobic,ale jeśli da się to nie z takim maluchem. Musisz to przetrwać. Nie ty pierwsza, nie ostatnia. Prawie kazda matka przez to przechodzi. I musimy się ''przemęczać"

Pobudka na mleko, potem pobudka przez zabkowanie. Byle do 18stki 😝
 
Rozwiązanie
Do góry