reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wasze dzieci zaczely siadac i raczkowac

Ja powiem wiecej- niektóre dzieci tez nie czworakują, siadają z różnych "dziwnych" pozycji. Książki książkami, a życie życiem:) Moj syn w sumie też pełzał "niestandarwo", bo tak się rzucial do przodu..:)
Ja w ogóle nie czworakowałam, od razu zaczęłam chodzić. 😅 Więc tak, każde dziecko inne i trzeba dać czas!
 
reklama
Mamusie bardzo Wam dziekuję. Rozwiałyście moje wątpliwości. Ja wiem ze kazde dziecko jest inne i kazde bobo potrzebuje swojego czasu do róznych czynnosci i pokonywania "życiowych" przeszkod😊 nie zamierzam w niczym przyspieszac mijego chlopca. Wszystko w swoim czasie, wiem🙈 Mam nadzieje ze wkrotce odkryje "siad" jak i inne dla nas przyziemne czynnosci. Kazdy dzien przynosi nowe wyzwanie😊 Kazdy dzien jest inny🌞
 
Ja też się nie moglam doczekać 😁 mój syn usiadl samodzielnie na 8msc, raczkował zanim usiadl ale kiedy to nie jestem w stanie stwierdzić 🤷‍♀️ stało się to tak płynnie, to przejście z pełzania w raczkowanie, że nie jestem w stanie określić.
 
Moja pierwsza córka pełzała i siadała koło 6-7mca, nie czworakowala, za to pełzała jak błyskawica. Stała w łóżeczku dobrze przed roczkiem, ale chodzić zaczęła jak miała 16mcy.
Druga córka ma obecnie 11mcy, od 3 tygodni siada, pełza od 2 mcy. Jeszcze nie staje. Wg mnie obie rozwijają się prawidłowo.
 
Do góry