reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy Wasze niemowlaki same usiadły?

Suprise87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
2 443
Cześć dziewczyny, szukam wsparcia!
Syn ma 9 miesięcy i ciągle sam nie siedzi. Zaczynam się tym martwić. Aktualnie wstaje przy meblach (do pozycji na kolanach, kilka razy wstał całkowicie), wspina się na wszystko, na co tylko może, pełza z prędkością światła ;) Raczkowanie - kilka kroków zdarzylo mu się zrobić, aczkolwiek ciągle wybiera pełzanie. Gdyby było normalnie to już pewnie siedzialabym w kolejce do fizjoterapeuty, ale że jest jak jest... to zamartwiam się w domu.
Powiedzcie... jak to u Was było? W jakim wieku Wasze niemowlaki same usiadły? I... co może być powodem tego, że mój syn sam jeszcze nie siada?
 
reklama
reklama
Ale dziecka nie powinno się sadzać póki samo nie usiądzie

Większość dzieci nie siedzi od 4-5 miesiąca życia niemniej jednak rozszerzanie diety od tego momentu się zaczyna. A najwygodniej rozszerzać dietę na siedząco.


Ja sadzalam w krzesełku do karmienia. Inaczej bym jej nie karmiła do 10 miesięcy...

Dokladnie.
Tez sadzalam na krzesełku, sobie na kolanach...inaczej to jest mało możliwe.
 
Ja sadzam jedynie do karmienia i to na swoich kolanach. Na leżąco jedzenia podawać nie będę.
No nic, mam nadzieję, że niedługo mnie zaskoczy i usiądzie :)
 
Mój syn usiadł, gdy miał 10 miesięcy. Też bardzo się martwiłam. Kiedy już usiadł, wyczekiwałam raczkowania. W końcu przeszłam na myślenie "kiedy będzie chciał to zacznie raczkować, chodzić itp." ma swój czas :)
 
Moja córka usiadła mając 5 i pół miesiaca, za moment raczkowała, stała i na 9m pierwsze kroki, za to syn mimo że usiadł i stanął sam szybko to wogole nie raczkował, a samodzielne chodzenie a właściwie odrazu bieganie przyszło dopiero po roczku. Tak więc każde dziecko jest inne, w innym tempie nabiera nowych umiejętności i w jeszcze innym momencie je udoskonala. Ważne by pozwolić i zachęcać dziecko do przybierania różnych pozycji, by ćwiczyło wszystkie mięśnie i wzmacniało je, wygłupy na macie, piłka, nasze własne ciało, wszędzie gdzie się da pozwól małemu sprawdzać swoje możliwości.
 
Mój syn usiadł, gdy miał 10 miesięcy. Też bardzo się martwiłam. Kiedy już usiadł, wyczekiwałam raczkowania. W końcu przeszłam na myślenie "kiedy będzie chciał to zacznie raczkować, chodzić itp." ma swój czas :)
Dokladnie tak mam, ciągle na coś czekam zamiast cieszyć się tym co jest... Muszę zmienić podejście :)
 
Cześć dziewczyny, szukam wsparcia!
Syn ma 9 miesięcy i ciągle sam nie siedzi. Zaczynam się tym martwić. Aktualnie wstaje przy meblach (do pozycji na kolanach, kilka razy wstał całkowicie), wspina się na wszystko, na co tylko może, pełza z prędkością światła ;) Raczkowanie - kilka kroków zdarzylo mu się zrobić, aczkolwiek ciągle wybiera pełzanie. Gdyby było normalnie to już pewnie siedzialabym w kolejce do fizjoterapeuty, ale że jest jak jest... to zamartwiam się w domu.
Powiedzcie... jak to u Was było? W jakim wieku Wasze niemowlaki same usiadły? I... co może być powodem tego, że mój syn sam jeszcze nie siada?
Koniec 6 poczatek 7 miesiaca.
 
reklama
Do góry