reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy Wasze niemowlaki same usiadły?

Suprise87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
2 443
Cześć dziewczyny, szukam wsparcia!
Syn ma 9 miesięcy i ciągle sam nie siedzi. Zaczynam się tym martwić. Aktualnie wstaje przy meblach (do pozycji na kolanach, kilka razy wstał całkowicie), wspina się na wszystko, na co tylko może, pełza z prędkością światła ;) Raczkowanie - kilka kroków zdarzylo mu się zrobić, aczkolwiek ciągle wybiera pełzanie. Gdyby było normalnie to już pewnie siedzialabym w kolejce do fizjoterapeuty, ale że jest jak jest... to zamartwiam się w domu.
Powiedzcie... jak to u Was było? W jakim wieku Wasze niemowlaki same usiadły? I... co może być powodem tego, że mój syn sam jeszcze nie siada?
 
reklama
Dodam jeszcze, że syn jest dość długi, urodził się mając 61 cm, aktualnie nosimy ciuchy 80, czasem body nawet 86, w zależności od tego, jak wypadają.
 
reklama
Na środku piłki kładziemy na plecach maluszka zginiemy nóżki w wysoka pupe i wychylamy malucha lekko do tylu powoli wracamy i kończymy ruch tak aby maluszek oparł nóżki na naszej klatce( jak na zdjęciu). W sumie to wszystkie ćwiczenia na piłce dobrze działają, można tez na brzuszku położy i kołysajac delikatnie przód tył albo na boki prawo lewo , albo trzymając za pupę i lekko wtedy”odbijamy”.
 

Załączniki

  • AFCFEE37-AB76-4964-B340-CFF9B4FE52B5.jpeg
    AFCFEE37-AB76-4964-B340-CFF9B4FE52B5.jpeg
    32,7 KB · Wyświetleń: 110
Ostatnia edycja:
Posadzony na kolanach (czyli jak ma podparcie) siedzi. Posadzony bez podparcia nie. Jest niestabilny. Podejrzewam, że ma słabe mięśnie brzucha.

To mój tak samo.
Z podparciem może siedzieć ale bez leci do przodu, czasem na bok. 1 czerwca skonczy 8 miesięcy.
Ja się póki co nie martwię, w końcu dojdzie jakimi mięśniami jak ma pracować.
Ja przykładowo, w ogóle nie raczkowałam. Najpierw pelzalam, potem wstawałam przy meblach a potem przeszłam od razu do chodzenia. Raczkowanie pominęłam totalnie. Może twój woli pełzanie i raczki zamiast siedzenia w miejscu? W końcu siedzenie to takie statyczne ćwiczenie. Z punktu widzenia malucha, który woli zwiedzać świat, to znaczy podloge, a nie siedzieć...
 
To mój tak samo.
Z podparciem może siedzieć ale bez leci do przodu, czasem na bok. 1 czerwca skonczy 8 miesięcy.
Ja się póki co nie martwię, w końcu dojdzie jakimi mięśniami jak ma pracować.
Ja przykładowo, w ogóle nie raczkowałam. Najpierw pelzalam, potem wstawałam przy meblach a potem przeszłam od razu do chodzenia. Raczkowanie pominęłam totalnie. Może twój woli pełzanie i raczki zamiast siedzenia w miejscu? W końcu siedzenie to takie statyczne ćwiczenie. Z punktu widzenia malucha, który woli zwiedzać świat, to znaczy podloge, a nie siedzieć...
Też mi tak mówi moja mama... że póki co woli wszędzie się poruszać i stawać, a siedzenie nie jest dla niego atrakcyjne... Do tej pory dawałam mu dużą swobodę działania, większość czasu spędza na podłodze. Mam jednak nadzieję, że w końcu ogarnie to spędzające mi sen z powiek siedzenie...
Może faktycznie spróbujemy trochę poćwiczyć i coś się ruszy.
 
Ja uważam, że każde dziecko rozwija się inaczej.. z siedzeniem to do 10 miesiąca.. Od raczkowania do siedzenua niedaleka droga..
Mój akurat wszystko robił za wcześnie i też wzbudzało to mój niepokój.. Raczkowac zacząl chwilę po skończeniu 5 miesiąca, tydzień po tym sam usiadł, wstał po 6 miesięcu, a pierwsze kroki stawiał jak miał 8m. Teraz ma 10 i biega jak szalony, za to pewnie będzie opoznienie z innymi aspektami..
Polecam stronę mamy fizjoterapeutki, pokazuje fajne ćwiczenia na różne kwestie ruchowe, może znajdziesz jakieś ćwiczenia/zabawy idealne dla Was.
Ale Ja bym nie panikowala...
Ewentualnie można online poprosić fizjoterapeuta o opinie.
 
Córka najstarsza usiadła miała 6 miesięcy, synek 7 miesięcy, najmłodsza córka 8 miesięcy. Ale siadały z pozycji bocznej. Dziecko równie dobrze może usiąść z pozycji do raczkowania ma na to czas do 10 miesiąca.
 
reklama
Do góry