reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kiedy wiadomo czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne ?

Razer69gaming

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Tak jak w tytule..
Córka ma 19 miesięcy. Najczęściej korzysta z lewej ręki, je lewą, maluje lewą.. ale prawą zrobi to tak samo .. też dość poradnie. Czy możliwe aby była obu ręczna? Czy takie coś może się zdarzyć ? Sama nie wiem na którą rękę ją uczyć...

reklama

.jagódka

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
Do 6 roku życia ustala się strona wiodąca, także macie mnóstwo czasu. Niczego nie przekładaj, dziecko tak rozwija obie półkule. Z resztą od ponad 25lat nie wolno zmieniać strony, nie przeklada się leworęcznych na prawą, więcej z tego szkód niż korzyści. I pisze to jako leworęczna.
Są osoby oburęczne,ale zazwyczaj jednak posiadają silniejsza stronę. Ja też niektóre rzeczy potrafię robić oburącz, a niektóre lepiej wychodzą mi prawą- np używanie nożyczek, za moich dziecięcych lat nie było tych dla leworęcznych,więc organizm sam się przystosowal

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Moja tez raz rzeczy łapie lewa a raz prawa rączka. Jednego dnia zje lewa ręka a drugiego będzie układać klocki prawa.
Wyszłam z założenia, ze będzie jak będzie. Jak będzie leworęczna to żadna tragedia. Chociaż nie będzie mi podbierać szydełka :p

ewelina_1989

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Nic na siłę, niech sobie swobodnie używa dwóch rączek, jednak jeżeli zauważysz w wieku 3-4 lat że jednak bardziej, więcej rzeczy robi prawą bądź lewą można delikatnie sugerować żeby z nią wykonywała wszystkie zadania. Ma to na celu wzmacnianie jednej z tych rączek :)

ewelina_1989

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Co to jest lateralizacja?
Najprościej mówiąc najlepiej jak u człowieka dominuje jedna strona, czyli jest silniejsza, lewe ucho, lewe oko, lewa ręka itp lub prawe ucho, prawa reka, prawe oko. Jeżeli jest to zaburzone np lewe oko, prawe ucho, lewa reka to ogólnie rzecz biorąc mogą pojawić się np problemy z pisaniem, czytaniem itp

Wiatraki

Rozwiązania
0
Tak jak w tytule..
Córka ma 19 miesięcy. Najczęściej korzysta z lewej ręki, je lewą, maluje lewą.. ale prawą zrobi to tak samo .. też dość poradnie. Czy możliwe aby była obu ręczna? Czy takie coś może się zdarzyć ? Sama nie wiem na którą rękę ją uczyć...
W ogole jej nie ucz. Zostaw to jej. Moja byla obureczna, ma 7 l i jest lewo ręczna. Tak zadecydowala i wszystko jest dobrze.

reklama

Jataka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Moja starsza jest leworeczna i ma problem z pisaniem, pisze jakby odbicie lustrzane. Czy powinnam się z nią udać do jakiejś poradni?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Marika261993 Potrzebuję porady 7
U Potrzebuję porady 15
R Potrzebuję porady 7
R Potrzebuję porady 12

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry