reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Kiedy wiadomo czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne ?

reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Najprościej mówiąc najlepiej jak u człowieka dominuje jedna strona, czyli jest silniejsza, lewe ucho, lewe oko, lewa ręka itp lub prawe ucho, prawa reka, prawe oko. Jeżeli jest to zaburzone np lewe oko, prawe ucho, lewa reka to ogólnie rzecz biorąc mogą pojawić się np problemy z pisaniem, czytaniem itp
Dziękuje za wyjaśnienie.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Pamietam, ze ja pisałam literkę „s” niejako jak w lustrzanym odbiciu. Jakos nie mogłam pojąć w która stronę ten waż miał iść i zawsze wychodziło mi odwrotnie. Jestem praworęczna.

Aguu

Rozwiązania
5
Nie wiem ile córka na ale odbicie lustrzane może świadczyć o lateralizacji skrzyzowanej. To żaden problem poza tym ze rodzic / nauczyciel wie jak z dzieckiem pracować w przedszkolu/ szkole.
Poradnia nie jest konieczna, nauczyciele w przedszkolu też robią diagnozę ;)

Wiatraki

Rozwiązania
0
Nie wiem ile córka na ale odbicie lustrzane może świadczyć o lateralizacji skrzyzowanej. To żaden problem poza tym ze rodzic / nauczyciel wie jak z dzieckiem pracować w przedszkolu/ szkole.
Poradnia nie jest konieczna, nauczyciele w przedszkolu też robią diagnozę ;)
Tym musi się zająć logopeda, nauczyciel wypisuje diagnozę. Dobrze, skonsultować się z logopeda, który rozwieje wątpliwości. Moja córka pracowała z logopeda, ale poza podejrzeniem leratyzacji, wyszło że jest ok, oraz reraniem, które nie przeszkadza, nie było pisania w odbiciu. Taka wizyta nie zaszkodzi, a na pewno pomoże. Ja polecam. No i właśnie, ile corka ma lat, to ważne.

Aguu

Rozwiązania
5
Nie ma podejrzenia lateralizacji. Lateralizacja zawsze jakaś jest. Ew bywa jeszcze nieustalona.
Oczywiście ze wizyta u specjalisty nie zaszkodzi. Pisałam o tym ze to nauczyciel w przedszkolu jest zazwyczaj tym pierwszym wylapujacym rozne trudnosci i moze zasugerowac rodzicom dalsze kroki. Problemy z lateralizacja niekoniecznie będą się łączyć z problemami logopedycznymi.

Jataka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A jeśli poradnia to jaka? Córka jak była młodsza zamiast listy "k" mówiła "t". W przedszkolu po półrocznych zajęciach z logopedą mówi już pięknie wszystkie głoski i litery. Jednak wtedy logopeda nie zwrócił uwagi na leworecznosc.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry