reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

Kiedy wiadomo czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne ?

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
355
Rozwiązania
0
Tak jak w tytule..
Córka ma 19 miesięcy. Najczęściej korzysta z lewej ręki, je lewą, maluje lewą.. ale prawą zrobi to tak samo .. też dość poradnie. Czy możliwe aby była obu ręczna? Czy takie coś może się zdarzyć ? Sama nie wiem na którą rękę ją uczyć...
 
reklama

Chrząszczyk 1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Październik 2017
Postów
2 764
Rozwiązania
1
...z otografia równieżmożna by jeszcze kilka rzeczy wymienic

Najprościej mówiąc najlepiej jak u człowieka dominuje jedna strona, czyli jest silniejsza, lewe ucho, lewe oko, lewa ręka itp lub prawe ucho, prawa reka, prawe oko. Jeżeli jest to zaburzone np lewe oko, prawe ucho, lewa reka to ogólnie rzecz biorąc mogą pojawić się np problemy z pisaniem, czytaniem itp
 

ewelina_1989

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2019
Postów
96
Rozwiązania
0
Przepraszam ale musze to napisac...większej bzdury nie slyszalamlateralizacja to właśnie stronnosc, czyli dominacja jednej ze stron. Oburącz nie wskazuje lateralizacji...który profesor podawał takie bzdury na pani wykładach?
Jestem pedagogiem, terapeutą ale czegoś takiego w swojej karierze zawodowej nie slyszalam
Zapomniała Pani dodać, że jest Pani też profesorem. Mój błąd w wypowiedzi, ponieważ oburącz zaburza lateralizacje,a co do ortografii to chyba za bardzo się Pani wczuła w ocenianie innych zawsze i wszędzie ;)
 

Chrząszczyk 1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Październik 2017
Postów
2 764
Rozwiązania
1
Zapomniała Pani dodać, że jest Pani też profesorem. Mój błąd w wypowiedzi, ponieważ oburącz zaburza lateralizacje,a co do ortografii to chyba za bardzo się Pani wczuła w ocenianie innych zawsze i wszędzie ;)
Co do ortografii to nie oceniam w tym momencie poprawnej pisowni lecz dorzucam do wymienianych przez Panią nazwijmy to niedociagniec, które mogą ale nie musza wystąpić u osób np. leworecznych...tutaj proszę juz tego absolutnie nie odbierać za złośliwości z mojej strony.
Co do tego czy ktoś jest profesorem (nie odnoszę się do tytułu naukowego lecz do potocznego nazywania swego mentora czy wykładowce) to radziłabym się wstrzymać ponieważ tak naprawdę to nie wiadomo kto jest po drugiej stronie i odpisuje na np. Pani post.
Mój poprzedni post nie miał być złośliwy ale nie mogłam się powstrzymać i wyklikałam to co pomyślałamdomysliłam sie że był to błąd w wypowiedzi
 

ZwariowanaSol

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Listopad 2011
Postów
1 401
Miasto
Northamptonshire
Rozwiązania
0
A wracając do tematu - przeraża mnie jak rodzice chcą na siłę zmieniać swoje dzieci :eek: Bo leworęczność zła? Bo pisanie brzydkie? Bo będzie jej/jemu łatwiej w przyszłości? Bo sąsiedzi będą osądzać? Byłam oburęczna do 8 roku życia kiedy to moja matka uparła się że mam być praworęczna i koniec - bo będzie mi łatwiej! Ale czy na pewno będzie mi łatwiej - tego nie wiedziała. Ale nie - na siłę, bo większość, bo opinia...
Każde dziecko jest inne, każde jest SOBĄ! Naprawdę chcecie zmieniać dzieci na siłę tylko po to żeby pasowały do waszych standardów? To tylko pokazuje jak bardzo NIE akceptujecie swoich własnych dzieci takimi jakie są.
To jest przykre...
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry