reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wraca okres po odstawieniu piersi?

witam,
jestem 8 miesiecy po porodzie i nadal nie mam okresu, od miesiaca karmie coreczke w nocy ?(czesto sie budzi bo zabkuje i najlepiej usypia pzy cycusiu
) od jakiegos czasu boli mnie brzuch jakbym miala dostac okres a tu nic, balam sie ze jestem w ciazy (zrobilam tescik i nie jestem). juz bym chciala dostac ten okres... do lekarza pojde dopiero za dwa tyg bo obecnie jestem za granica.. mam nadzieje ze nie bede w ciazy bo chyba bym nie wytrzymala z mysla o kolejnym porodzie....
 
reklama
Witam..Ja jestem 3 miesiace po porodzie a dokladniej po cesarce,przestalam karmic moje malenstwo piersia,udalam sie do ginekologa zapytac kiedy moge dostac miesiaczke,jako odpowiedz uslyszalam "zazwyczaj to jest kwestia 2 tyg"i faktycznie po 2 tyg z malym hakiem dostalam.Choc ja jestem zdania ze kazdy organizm sam reguluje zmiany zachodzace w ciazy w odpowiednim dla siebie czasie.Pozdrawiam
 
ja tez juz nie karmie piersią swojego bobaska od 2 tygodni ale oresu jeszcze nie widać. zobaczymy moze w najblizszych dniach sie pojawi.
 
Ja dostałam okres dokladnie po 4 miesiącach od porodu, zaznaczam, że nadal karmię piersią a moje bobo ma już 7 miesięcy....ale ten okres jest bardzo nieregularny, najpierw był po 29 dniach, potem po 35 a później był po dwóch miesiącach...też się obawiałam, że jestem w ciąży, ale na szczęście nie.,..mnie też była załamała wizja kolejnego porodu:( dowiedziałąm się, od znajomej lekarki, że z okresem po porodzie jest różnie, zależy od kobiety i od tego jaki cykl miała przed ciąża...moja koleżanka dostała pierwszy okres po roku i dwóch miesiącach, karmiła piersią...
 
Spokojnie dziewczyny, mój gin powiedział mi że jeśli się dziecko karmi piersią, to okres powinien (ale nie musi) pojawić się w ciągu 6 m-cy po porodzie, a jeśli się nie karmi to w ciągu 3m-cy. Ma tu też znaczenie jakie dziecko robi przerwy między posiłkami. Za wszystko odpowiedzialne są hormony!!! Mój mały spał całą noc i przerwę w nocy miał ponad 6 godzin, dlatego dostałam miesiączkę 10 tygodni po porodzie.
 
no i miał racje chyba bo ja właśnie wczoraj dostałam....czyli po 5 m-cach i tygodniu. A nadal karmie piersią i to często!!! Powiem tylko żę fakt faktem okres jest inny. W nocy wstałam do małego i czuje jak cieknie!! no to ja bach do kibla.Co zobaczyłam?? Pół kibla we krwi:szok: Już myślałam ze mam krwotok!! Masakra kibel wyglądał jak po zażynaniu świni. Ale póki co to nie boli tak jak zawsze, że bez kenatolu forte nie dało rady. Pozdrawiam wszsytkich:-)
 
8 miesięcy karmienia i okresu nadal nie widać.
Mnie ginekolog wyjaśniał, że przerwy między karmieniami w ciągu doby muszą być większe niż 6 godzin przez jakiś okres czasu, żeby wzrósł odpowiedni poziom hormonów wywołujących owulacje.

to ciekawa teoria bo jak karmilam syna to jadl max co 2 godziny w ciagu dnia..w nocy budzil sie po 3-4 razy do 16 mca zycia a okres dostalam rowno 3 miesiace po porodzie...teraz corke tez karmie piersia w ciagu dnia je co 2-2,5 godziny w nocy natomiast raz sie tylko budzi na jedzenie i okres mi wrocil po 4 miesiacach i tygodniu wiec chyba nei ma reguly :sorry2::happy::tak:ja bym sie cieszyla jakbym juz w ogole miala nie dostac okresu :-p
 
reklama
NIUNIA2008 ja jestem 7 miesięcy po porodzie i karmie piersią miesiączki też jeszcze nie mam a przy pierwszym dziecku miesiączke dostałam po 8 miesiącach a córke karmiłam do 2 lat. Napewno sie pojawi
 
Do góry