reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wrócić do pracy po dwumiesięczną odprawę przy umowie na czas nieokreślony?

Waris

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2011
Postów
978
Witam
od początku. Byłam zatrudniona od 4.03.2011r. na okres próbny. Po okresie próbnym od 1.06.2011 dostałam umowę na czas nieokreślony. 11.06.2012 urodziłam córeczkę i do 25.11.2012 byłam na urlopie macierzyńskim. Bezpośrednio po wykorzystałam zaległy urlop z 2011 i troszkę z 2012r. Obecnie od 3.01.2013 przebywam na L4. Niestety w firmie źle sie dzieje i po powrocie spodziewam się wypowiedzenia ( już zwalniają z tytułu likwidacji stanowiska pracy, prawdopodobnie też sa to zwolnienia grupowe, firma zatrudnia ponad 20osób). Proszę o odpowiedź na pytanie kiedy powinnam wrócić do pracy aby przysługiwała mi dwumiesięczna odprawa? I czy jak wypowiedzenie dostanę np. 5.03 to bieg zaczyna się od 8.03 od piątku czy od kolejnego msca od 1.04 ?
 
reklama
od początku. Byłam zatrudniona od 4.03.2011r. na okres próbny. Po okresie próbnym od 1.06.2011 dostałam umowę na czas nieokreślony. 11.06.2012 urodziłam córeczkę i do 25.11.2012 byłam na urlopie macierzyńskim. Bezpośrednio po wykorzystałam zaległy urlop z 2011 i troszkę z 2012r. Obecnie od 3.01.2013 przebywam na L4. Niestety w firmie źle sie dzieje i po powrocie spodziewam się wypowiedzenia ( już zwalniają z tytułu likwidacji stanowiska pracy, prawdopodobnie też sa to zwolnienia grupowe, firma zatrudnia ponad 20osób). Proszę o odpowiedź na pytanie kiedy powinnam wrócić do pracy aby przysługiwała mi dwumiesięczna odprawa?
Co do zasady dwumiesięczna odprawa przysługuje po przepracowaniu u pracodawcy od 2 do 8 lat.

I czy jak wypowiedzenie dostanę np. 5.03 to bieg zaczyna się od 8.03 od piątku czy od kolejnego msca od 1.04 ?
A jakie są zapisy w umowie? Ogólna zasada przwiduje przy przepracowaniu pow. 6 m-cy a mniej niż 3 lat miesięczny okres wypowiezenia. Wypowiedziana umowa wygasa z końcem miesiąca następującego po tym, w którym została wypowiedziana.
 
Tak, w umowie mam miesięczny okres wypowiedzenia, tak jak Pani napisała >6 msca a < 3 lat.
Czyli gdybym najwcześniej wróciła do pracy 5 marca 2013 i tego dnia otrzymałabym wypowiedzenie to:
- umowa moja wygaśnie z dniem 30.04 ?
- i wtedy przysługiwałaby mi już dwumiesięczna odprawa?
 
Do góry