reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wspólny pokój dla sióstr?

myszor78

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
1 126
witam, mam pytanie, może mi ktoś podpowie z doświadczeniem. Mam córcie - jak na suwaczu, z 4-letnia róznicą. Chcialibysmy w tym roku zrobic im wspólny pokój(młodsza miałaby 1,5 roku) a nam w jednym z pokoi zrobic sypialnię. Tylko nie wiem, czy to nie za wcześnie, czy nie będzie jakiegoś nieprzewidzianego problemu..
 
reklama
wszystko zależy od tego czy dziewczynki są na to gotowe, jak się dogadują ze sobą no i czy mają jakoś uregulowany czas czuwania i spania. Z "doświadczenia" (W rodzinie) wiem, że nie ma z tym problemów.
 
Witam moje od urodzenia Zosi spia razem tzn jedna w łozku a droga w łozeczku. Nie budza sie nawzajem i ogólnie jest ok. Natalka jak wstaje wspian sie na łozeczko zobaczyc czy Zosia spi jeszcze.
 
Ja mam podobny problem. Boję się tylko tego, że starsza straci swoje miejsce, swój azyl. jak na razie pokój jest starszej a jak dojdzie jej siostra to już nie będzie mogła się zamknąć itp. Mała ma na razie roczek, ale potrafi nieźle narozrabiać u Klary w pokoju. Chyba nic na siłę muszę wcześniej pogadać ze starszą i ustalić zasdy prywatności i ochrony własności ;-).
 
U nas wspólny pokój funkcjonuje od tygodnia - pożyczyliśmy znajomym łóżeczko turystyczne na weekend i tak na razie zostało. Nie budzą się nawzajem, więc jest ok, tylko ja mam dłuższą drogę w nocy.
 
Witam.
U mnie dziewczyny spia razem od 6 miesięcy.Początki nie były takie złe.Najpierw zasypia młodsza , a gdy zaśnie idzie wtedy starsza. rano budzi sie pierwszy skrzat wiec zabieram ją do łóżka.Według mnie im szybciej tym lepiej.
 
Chciałam się zapytać (chociaż jeszcze nie znam płci drugiego dziecka) w jakim wieku przeniosłyście dzieciaczki do pokoju starszego rodzeństwa. Będę rodziła w styczniu i mąż chce żeby maluch spał w naszym pokoju do kilku miesięcy a potem do Karoli do pokoju obok. Niestety wiem że Karola budziła się w nocy a to po piciu a to żeby się przytulić do 18 miesiąca i boję się że jedno będzie budziło drugie.
 
Hej Wam, więc u mnie juz po przenosianch do wspólnego pokoju,od kilku dni śpią razem .
Stało się:)
No więc jest ekstra, Natalka ma teraz 16 miesięcy, kładzie się spać około 19.00, i zasypia a w tym czasie Alicja ogląda bajkę, myje się i około 19.30 kładzie się też spać. Żadna drugiej nie przeszkadza, a nawet szczerze mówiąc Alicja lepiej zasypia, bo wie, że musi być ciszej.
W nocy sie nieczęsto budza, czasem Alicja chce siku, ale małej nie budzi, a mała nigdy sie nie budzi do nicego, więc spokoj.
Rano Natalka wstaje pierwsza, ale alicji to w ogóle nie przeszkadza.
 
Ja z doświadczenia (własnego, a nie moich dzieci:)) powiem, że mieć pokój z siostrą jest super ;) - obecnie mam 25 lat i mam 2 lata starszą siostrę i wydaje mi się, że to bardzo zbliża - wtedy siostry są najlepszymi przyjaciółkami :) wprawdzie Twoja młodsza córeczka jest jeszcze może za malutka na takie wspólne zabawy lalkami i samochodzikami, ale i tak będzie to dla nich fantastyczna sprawa :)
 
reklama
Do góry