reklama

Kiedy wspólny pokój dla sióstr?

Temat na forum 'Rodzeństwo' rozpoczęty przez myszor78, 21 Maj 2010.

1. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam, mam pytanie, może mi ktoś podpowie z doświadczeniem. Mam córcie - jak na suwaczu, z 4-letnia róznicą. Chcialibysmy w tym roku zrobic im wspólny pokój(młodsza miałaby 1,5 roku) a nam w jednym z pokoi zrobic sypialnię. Tylko nie wiem, czy to nie za wcześnie, czy nie będzie jakiegoś nieprzewidzianego problemu..

2. fiuufiuu

fiuufiuu a to Iza

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wszystko zależy od tego czy dziewczynki są na to gotowe, jak się dogadują ze sobą no i czy mają jakoś uregulowany czas czuwania i spania. Z "doświadczenia" (W rodzinie) wiem, że nie ma z tym problemów.

3. reklama
  4. annes

annes Mama Natalki i Zosi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam moje od urodzenia Zosi spia razem tzn jedna w łozku a droga w łozeczku. Nie budza sie nawzajem i ogólnie jest ok. Natalka jak wstaje wspian sie na łozeczko zobaczyc czy Zosia spi jeszcze.

5. strunia

strunia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mam podobny problem. Boję się tylko tego, że starsza straci swoje miejsce, swój azyl. jak na razie pokój jest starszej a jak dojdzie jej siostra to już nie będzie mogła się zamknąć itp. Mała ma na razie roczek, ale potrafi nieźle narozrabiać u Klary w pokoju. Chyba nic na siłę muszę wcześniej pogadać ze starszą i ustalić zasdy prywatności i ochrony własności ;-).

6. ulanka

ulanka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas wspólny pokój funkcjonuje od tygodnia - pożyczyliśmy znajomym łóżeczko turystyczne na weekend i tak na razie zostało. Nie budzą się nawzajem, więc jest ok, tylko ja mam dłuższą drogę w nocy.

7. kingolandia

kingolandia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam.
    U mnie dziewczyny spia razem od 6 miesięcy.Początki nie były takie złe.Najpierw zasypia młodsza , a gdy zaśnie idzie wtedy starsza. rano budzi sie pierwszy skrzat wiec zabieram ją do łóżka.Według mnie im szybciej tym lepiej.

8. Sol

Sol Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chciałam się zapytać (chociaż jeszcze nie znam płci drugiego dziecka) w jakim wieku przeniosłyście dzieciaczki do pokoju starszego rodzeństwa. Będę rodziła w styczniu i mąż chce żeby maluch spał w naszym pokoju do kilku miesięcy a potem do Karoli do pokoju obok. Niestety wiem że Karola budziła się w nocy a to po piciu a to żeby się przytulić do 18 miesiąca i boję się że jedno będzie budziło drugie.

9. myszor78

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej Wam, więc u mnie juz po przenosianch do wspólnego pokoju,od kilku dni śpią razem .
    Stało się:)
    No więc jest ekstra, Natalka ma teraz 16 miesięcy, kładzie się spać około 19.00, i zasypia a w tym czasie Alicja ogląda bajkę, myje się i około 19.30 kładzie się też spać. Żadna drugiej nie przeszkadza, a nawet szczerze mówiąc Alicja lepiej zasypia, bo wie, że musi być ciszej.
    W nocy sie nieczęsto budza, czasem Alicja chce siku, ale małej nie budzi, a mała nigdy sie nie budzi do nicego, więc spokoj.
    Rano Natalka wstaje pierwsza, ale alicji to w ogóle nie przeszkadza.

10. reklama
  11. alicja_2

alicja_2 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja z doświadczenia (własnego, a nie moich dzieci:)) powiem, że mieć pokój z siostrą jest super ;) - obecnie mam 25 lat i mam 2 lata starszą siostrę i wydaje mi się, że to bardzo zbliża - wtedy siostry są najlepszymi przyjaciółkami :) wprawdzie Twoja młodsza córeczka jest jeszcze może za malutka na takie wspólne zabawy lalkami i samochodzikami, ale i tak będzie to dla nich fantastyczna sprawa :)

12. myszor78

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    super, dzięki za tego posta, mam nadzieję, że między moimi brzdącami też tak będzie. :-)

Poleć forum