reklama

Kiedy wyjąć szczebelki z łóżeczka?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Rozyk, 28 Styczeń 2013.

1. Rozyk

Rozyk Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej!
    Mam takie pytanko, kiedy wyjmowałyście szczebelki z łóżeczka? Moja córcia ma 16 miesięcy i zastanawiam się czy tego nie zrobić. Budzi się ciągle w nocy, stoi i płacze, żeby ją wyjąć, a do łóżeczka nie da się wsadzić, kładę ją jak już śpi. Kiedy tylko się zorientuje, że jest w łóżeczku, wstaje i domaga się wyjęcia, dodam że nienawidzi zapinania żadnych pasów, kojców czy czegokolwiek co ogranicza jej ruchy, więc pomyślałam, że lepiej będzie się czuła wiedząc, że może sama wyjść i wejść do łóżeczka, może wtedy je polubi... Jak to u Was było.

2. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wyciąganie szczebelków na noc nie jest dobre. Kiedyś miałam taką sytuację, że moja córka w nocy wstała, usiadła w łóżeczku i chciała się oprzeć, i trafiła akurat na to miejsce, gdzie były szczebelki wyjęte i wypadła na ziemię :-(

Miała wtedy około 2 lat.

3. reklama
  4. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moim córeczką wyciagałąm szczebelki jak skończyły roczek ale na noc zawsze wsadzałam je spowrotem zeby było bespieczniej.

5. justi82

justi82 Kubusiowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas szczebelki wyjęliśmy na dzień jak synek miał koło 2 latek. Do tej pory wkładamy na noc, bo tak jak napisała Kasiulka również potrafił wypaść przez to miejsce gdzie brakowało szczebelków. A że w nocy śpi we wszystkich możliwych pozycjach to nawet nie mamy jak go przestawić na "dorosłe" łózko.

6. kamii150

kamii150 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja córka miała rok jak jej wyjeliśmy szczebelki .. nie wkładaliśmy ich na noc przez co nasza córka spokojnie w nocy wychodziła(bez płaczu tak jak za czasu szczebelek) i wchodziła do nas do łózka ...
    Nigdy nie darzyło się by wypadła ...
    Trochę gorzej miał tylko tatuś bo Córa wchodziła do łózka i mówiła"posuń chce koło mamy " :-D i do teraz tak jest :) z tym,że teraz wychodzi z "normalnego łóżka" a łóżeczko odziedziczyła młodsza siostra ;)

Ostatnio edytowane przez moderatora: 28 Styczeń 2013
  7. rossa

rossa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    my też wyjeliśmy szczebelki jak córka miała ponad rok. Na początku wsadzaliśmy na noc jak zasnęła, potem juz przestaliśmy. Nigdy nam nie wypadła

8. Rozyk

Rozyk Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki dziewczyny, u mnie tylko taki problem, że niestety nie zwróciłam na to uwagi wcześniej i mam łóżeczko, z którego nie wyjmuje się szczebelków, chciałam więc je upiłować, ale wtedy już nie ma odwrotu. Jeszcze taka opcja jest, że się wyjmuje całą ściankę i robi z tego łóżeczka takie bardziej "normalne", a na spanie w ogóle bez jednej ścianki to chyba za wcześnie.

9. Phelania

Phelania Mama 2 urwisów :P

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rozyk- u nas synek ma 13 miesiecy w dzien ma 2 szczebelki zdjete zeby sie powolutku przyzwyczajał ,ze wzgledu iz w nocy bardzo sie kreci zakladam je na noc bedzie bardziej kumaty to zdjeme calkiem ale narazie sie boje:tak:

10. reklama
  11. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    my z powodu szczebelek i obijania sie o nie przeszlismy do łózeczka turystycznego i w dzien mały ma go otwarte a na noc zamykamy bo juz tez wyladował na ziemi.. i raz sam probował otworzyc łóżeczko i rozerwał zamek :baffled: przyszyłam guziki i pętelki i tak zapinam :-D ale na wiosne planujemy przejsc do normalnego łóżka-zobaczymy jak to wyjdzie

12. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hania też w łóżeczku niemowlęcym spała we wszystkich możliwych pozycjach, ale mimo to kupiliśmy jej bardziej dorosłe łóżeczko i w nim ładnie śpi i jeszcze nigdy nie wypadła, więc spróbuj. Na początku pod to łóżeczko podkładałam tonę poduszek, ale na szczęście okazały się niepotrzebne. Myślę, że dziecko podświadomie wie, że może wypaść i się tak nie kręci jak wcześniej w zwykłym łóżeczku. Powodzenia :-)

Poleć forum