reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wyprawka/ubranka dla maleństwa?

reklama
Ja wcześnie i też mama dużo z teściowa kupowały nie zabranialam skoro sprawialo im to przyjemność :-)
Który masz tydzień?
Uważam że nie ma co wierzyć w zabobony tylko cieszyć się ciąża:-)

Rozmiar zależy jaka dzidzia się urodzi :)
Możesz kupić kilka na 56 resztę 62 i 68 bo na początku bobas tak szybko rośnie że masakra później już tak nie :-)
A zawsze na dłużej będzie:-)
 
Witam, kiedy zaczynałyście kupować rzeczy dla dzidzusia? W którym tygodniu/miesiącu ciąży? Jaki rozmiar ubranek dla nowordka brałyście?
Ja zaczełam w pierwszej ciąży kupować, jak tylko poznałam płeć,:) teraz kupować nie muszę, bo ta sama płeć w drodze i podobny termin.
Na 56 możesz kupić kilka sztuk, a tak to radzę z własnego doświadczenia kupować 62/68 ;)
 
Ja mam wizytę za niecałe 2 tygodnie. Ciekawe, czy już będzie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka. A jakie brałyście rzeczy do szpitala dla maluszka?
 
Ja ubranka pożyczyłam od znajomych,tak żeby wszystko na pierwsze 3-4 miesiące mieć już poprane,poprasowane,posortowane już w 32 tc. I dobrze,że tak się udało,bo teraz nie dałabym rady- jestem w 35 tc.
Całą resztę kupowałam po trochu,jak tylko byłam czegoś pewna i akurat była jakaś akcja promocyjna.
Ale muszę przyznać,że naprawdę drogie rzeczy kupiłam dopiero po badaniu połówkowym..
Jeśli chodzi o płeć maluszka to i tak większość rzeczy mam uniwersalnych- chciałam uniknąć tylko niebieskich lub różowych rzeczy :)
I tak na końcówce ciąży zostały mi drobiazgi do dokupienia,które w ostateczności mogą być również kupione po porodzie :)
Pozdrawiam ;*
 
Witam, kiedy zaczynałyście kupować rzeczy dla dzidzusia?
Teraz w drugiej ciąży nieco szybciej niż w pierwszej. Jakoś w 4 miesiącu kupiliśmy wózek, bo akurat trafiła się fajna promocja. Później drobiazgi - trochę ubranek, niektóre akcesoria (typu smoczki, szczotka do włosów itp.), a później znów konkret, jakoś w 7 miesiącu - łóżeczko dostawne (kupiliśmy Chicco Next2Me), ponieważ to też był większy wydatek. Ale teraz (synek ma 8 tyg.) uważamy z mężem, że to był najlepszy zakup z całej wyprawki, mamy spokojne noce, wygodnie mi się karmi piersią i mały nie ulewa w łóżeczku dzięki regulowanemu poziomowi nachylenia materaca :) Później jakoś w 8 miesiącu robiłam zamówienie z apteki internetowej wszystkich rzeczy medyczno-pielęgnacyjnych. To też był spory wydatek. A na koniec jeszcze najprzyjemniejsze - dekoracje pokoju, kołderka, kocyki, reszta ubranek :)

Jaki rozmiar ubranek dla nowordka brałyście?
Ja kupiłąm mało romiaru 56, sporo 62. Miałam też po koleżance trochę 68 i 74. I tych w ogóle nie kupowałam. Z 56 synek mi szybko wyrósł, aczkolwiek w międzyczasie dokupiliśmy pajace. W 62 wskoczył jakoś nagle i teraz mimo, że ma niecałe 2 mce to już powoli z niego wyrasta... Pajace ma na 68 :) Synek ma obecnie 62 cm i 5900 g :) Wiedziałam, że będzie raczej duży, więc nie skupiałam się na tych malutkich rozmiarach :)
 
reklama
Dziewczyny, gdyby któraś z Was kompletując wyprawkę szukała nosidła, karuzelki do łóżeczka (Skip Hop Alfabet) albo kojca (to na późniejszy etap ;) to mam do sprzedania wszystkie te rzeczy plus trochę ubranek w rozmiarze 62-68 cm po synku. Te 3 pierwsze rzeczy, o których pisałam mam wystawione na olx i tam możecie zobaczyć zdjęcia np. nosidlo. A jak już klikniecie w link to potem możecie przejrzec inne moje rzeczy, ktore mam wystawione. Może cos Wam sie przyda? Mój synek ma już 18 miesiecy i pomalu mój dom robi się jedna wielka graciarnia, musze wiec sie pozbywać tego, z czego nie korzysta ;)
 
Do góry