reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zacząć naukę na rowerku bez pedałów?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja się cały czas zastanawiam czy moja Hania nie jest jeszcze ciut za niska na first bike, ma zamontowaną obniżkę tylnej ośki, i na pewno dosięga nogami do ziemi ale trudno mi oszacować czy opiera się całą stopą bo na razie boi się rowerka i nie bardzo chce na niego siadać.
 
reklama
Rowerki bez pedałów to jeszcze wciąż w Polsce nowość. Dlatego tam gdzie się pojawią wzbudzają prawie sensację. Ludzie się za nimi oglądają. Zwłaszcza za najmłodszymi szkrabami, które pędzą jak szalone.
Ludzie (zwłaszcza dziadkowie) są zaskoczeni, że już małe dzieci potrafią się tak zgrabnie i samodzielnie poruszać. I to na dwóch kółkach!

A w jakich sklepach znaleźć rowerki First BIKE? Na przykład w doskonale znanej sieci SMYK albo w sklepach sportowych INTERSPORT. Jak macie ochotę przymierzyć się z Waszymi małymi bąblami - zapraszam!

Na osiedlu moich rodziców jest kilkoro dzieci na rowerkach biegowych, ale FIRST BIKE'a też nie spotkałąm jeszcze... Również mimo odwiedzenia kilku Smyków i INTERSPORTU :(

Tyńka, a ile Hania ma wzrostu?
 
Ostatnia edycja:
Hej Kora, W Smyk-ach znajdziesz je w tak zwanych MEGA STORACH. Są na Kruszej i na Targówku w Warszawie, we Wrocławiu w CH Renoma, w Katowicach w CH Silesia, w Poznaniu w Starym Browarze i w Krakowie w świeżo otwartym CH Futura. Jeśli chodzi o sieć Intersport - też w tych miastach jak również Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy i w Łodzi.

Dokładne adresy można znaleźć na stronach sieci. Zapraszam :-)
 
no mnie interesuje Kraków, nawet nie wiedziałam, ze coś takiego jak CH FUTURA jest w Krakowie:szok:

odwiedziłąm kilka smyków w Krakowie i jeden intersport i nie znalazłam FIRST BIKE'a... wogóle kiepsko z rowerkami biegowymi jest... fakt, ze jakiejś strasznej ilosci czasu na szukaniu ich nie spędziłąm, ale jak byłąm w okolicy jakiegoś to sprawdzałąm...
 
Ja też chciałabym, żeby były w każdym :-)

SMYK w CH Futura jest jeszcze ciepły :-) Jak całe centrum zresztą. Otwarcie było tydzień temu. Oj, coś słabo się reklamują w takim razie :-) To nowa mekka czcicieli zakupów jako panaceum na wolny czas (mam nadzieję, że nikogo nie urażę, potraktujecie to z humorem. Ja też czasem lubię poszperać co nowego na półkach...) jest na ul. Prof. Różańskiego 32 w Modlnicy (to chyba gdzieś na obrzeżach Krakowa, z pewnością lepiej się orientujesz).

A do INTERSPORT-u można zajrzeć w krakowskim CH ZAKOPIANKA.
 
Tyńka, a ile Hania ma wzrostu?

Kora, Tyńka sugeruję nie tyle sprawdzić wzrost co długość nóżki Hani. Rowerek z zamontowanym uchwytem ma siodełko na wysokości 30,5 cm. Jeśli dodamy do tego, że nóżki w kolankach powinny być lekko ugięte i dotykać całymi stópkami podłoża, aby dziecko mogło się czuć pewnie, to odpowiednia długość nóżki powinna wynosić min 32 cm. Trzeba ją oczywiście zmierzyć od wewnętrznej strony - od kroku do stopy.

Ten pomiar dobrze jest wykonać kilka razy, tak dla pewności. Wtedy zapewne będziemy wiedziały o co chodzi. Czy Hania jest jeszcze za mała czy po prostu rowerowe szaleństwa jeszcze ją nie pociągają.
Ale na pewno nie trzeba jej zmuszać :-)
 
SMYK w CH Futura jest jeszcze ciepły :-) Jak całe centrum zresztą. Otwarcie było tydzień temu. Oj, coś słabo się reklamują w takim razie :-) To nowa mekka czcicieli zakupów jako panaceum na wolny czas (mam nadzieję, że nikogo nie urażę, potraktujecie to z humorem. Ja też czasem lubię poszperać co nowego na półkach...) jest na ul. Prof. Różańskiego 32 w Modlnicy (to chyba gdzieś na obrzeżach Krakowa, z pewnością lepiej się orientujesz).

A do INTERSPORT-u można zajrzeć w krakowskim CH ZAKOPIANKA.

Modlnica to kaaaawał drogi ode mnie, za to zakopianka rzut mokrym beretem - zaglądnę w ten weekend może...

ja juz mierzyłąm nóżki Zosi od wewnątrz, ale ze dwa - trzy miesiace temu - no i wtedy uznałam ze za krótkie na rowerek:-( zmierzę jej dzisiaj lub jutro :tak:
 
reklama
Tyńko, co prawda pomiar powinien być zrobiony jak dziecko stoi - bo wtedy jest w zbliżonej pozycji do tej, w jakiej się potem porusza. Jeśli rzeczywiście Hania jest jeszcze troszkę za mała to tłumaczyłoby jej obawy.

Za to szaleństwa Stasia rekompensują ostrożność Hani. To właśnie on pokazuje, że:
1. na First BIKE-u może jeździć nawet 6-ścio latek (mój synek miał 8 lat jak jeszcze podbierał rowerek dużo młodszemu kuzynowi)
2. starsze dziecko też doskonale się na nim bawi i pewnie doszkolił się już na tyle w trzymaniu równowagi, że wkrótce przesiądzie się na duży klasyczny rower i zacznie na nim jeździć już bez bocznych kółek!
3. rowerek jest bardzo wytrzymały i gabaryty starszych nie są w najmniejszym stopniu problemem. Rowerek spokojnie wytrzyma ich wagę i pomysły. I za jakiś czas będzie służył młodszemu rodzeństwu. W nienaruszonym stanie :-)

A dla Hani też przyjdzie czas na szaleństwa ;-)
Pewnie już niedługo jak sądzę po obejrzeniu Waszego nowego postu w Testach!
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry