reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zacząć naukę na rowerku bez pedałów?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

First BIKE Ania

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2011
Postów
224
Jak wiecie, rowerami bez pedałów zajmuję się już dwa lata, ale rodzice (a może bardziej ich dzieci) nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać :-) Ostatnio rozmawiałam z mamą, która spytała mnie czy dla 8-latki też się u nas coś znajdzie, bo kolejny rok mija, a ona dalej na rowerze jeździć nie umie…

Drugi biegun to Jaś - młodszy od tej 8-latki o ponad 4 lata! Swoją przygodę z rowerkiem biegowym zaczynaliśmy razem – on mając zaledwie 20 miesięcy(!) i ja (tu wiek pominę :-) zachwycona pomysłem. Teraz Jaś nie wyobraża sobie dnia bez biegówki, a na duży rower przesiądzie się wkrótce i to bez problemu.

A wasze szkraby kiedy zaczęły? Miały dwa czy trzy latka? A może wszystko jeszcze przed Wami...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja Juliśka zaczęła jak miała dwa latka. Do dziś uwielbia swój Laufrad i chętnie przesiada się z rowerka z dodatkowymi kółkami (na dwukołowcu jeszcze jeździć nie umie) na tenże wspomniany biegowy :-)
 
Moje dziecko zaczęło w wieku niecałych dwóch lat. Błyskawicznie opanowało rowerek biegowy i najbardziej lubiło zjeżdżać z wszelkich górek i pagórków.
Rozpędzało się odpychając nóżkami a później już był tylko długi zjazd w dół.
Dzięki temu ,że tak prędko nauczyło się utrzymywać równowagę, tuż przed swoimi 3 urodzinami zaczęło bardzo pewnie jeździć na zwykłym rowerze dwukołowym.
 
Maksio dostał laufrada na 3 urodziny. Załapał bardzo szybko!
Oluś próbuje, ale jest to prezent starszego synka, który niechętnie się dzieli...:-(
 
Hej Majako, poruszyłaś ważną rzecz.
Starsze dzieci po pierwszych, a nawet kolejnych próbach jazdy na zwykłym rowerze z chęcią wracają do biegówki. W rezultacie nawet przez cały kolejny sezon rower biegowy funkcjonuje razem ze zwykłym, bo na nim dzieciakom jest po prostu łatwiej!
Próbowałaś odczepić córci boczne kółka? Na biegówce nauczyła się już trzymać równowagę.
 
Ostatnia edycja:
Maksio dostał laufrada na 3 urodziny. Załapał bardzo szybko!
Oluś próbuje, ale jest to prezent starszego synka, który niechętnie się dzieli...:-(

Najlepsza okazja nadarza się właśnie teraz! Prześlijcie Wasz post w temacie KONKURS na testowanie rowerka First BIKE :-)
Oluś dostanie taki rower, że teraz to Maksio, będzie przychodził pożyczać!
 
Ostatnia edycja:
Aż chciałoby się powiedzieć, Droga Bestyjo, że ten Twój szkrab to istna bestia rowerowa!
Ale rzeczywiście - wiek około dwóch lat to najlepszy moment na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze bez pedałów. Dzieci uczą się wtedy najszybciej, a nauka jest najbardziej naturalna i intuicyjna. Rekordzistka, którą znam nauczyła się jeździć w niecałe 3 godziny!
 
moj Alanek zaczal jezdzic na laufradzie jak mial 2 latka.po roku wsiadl na normalny rowerek bez bocznych kolek,a po tygodniu juz sam jezdzil na rowerze.
 
Evelyn, słowa uznania dla Waszego szkraba!
Alanek to najlepszy dowód na to, że nawet trzylatek może wprost z biegówki przesiąść się na zwykły rower bez montowania bocznych kółek. Choć dla tak małego dziecka to nie lada wyczyn. Problemem jest waga roweru. Klasyczny jest prawie trzykrotnie cięższy niż ten bez pedałów. Właśnie dlatego zdecydowana większość małych dzieci woli właśnie rowerki biegowe. Mała waga powoduje, że maluchy bez wysiłku mogą się na nich poruszać.
 
reklama
Mój 4latek twierdzi, że mu za ciężko się jeździ na zwykłym rowerku, tu na wsi mamy nierówne drogi, no i zazwyczaj wybieramy polne. Dlatego chętnie byśmy przetestowali biegowy, aby jednak mógł na rowerku nam towarzyszyć, bo spacery pieszo go po prostu nudzą :-p
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry