reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zacząć naukę na rowerku bez pedałów?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Mata, to jest właśnie jedna z wielu korzyści jakie daje rower biegowy.
Odległości jakie dziecko jest w stanie przemierzyć na lekkim laufradzie są wielokrotnie dłuższe niż te, które robiliście bez biegówki. I maluch się nie męczy. Lubi ten sposób "spacerowania" do tego stopnia, że po jakimś czasie nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez rowerka. To sprytne rozwiązanie na rodzinne wycieczki, które zwiększają aktywność nie tylko dziecka ale i całej rodziny!
 
reklama
I jeszcze jedna praktyczna rada: Jak sprawdzić czy dziecko może już bezpiecznie jeździć na rowerku biegowym?

Podstawowa zasada: Całe stópki na ziemi, nóżki lekko ugięte w kolanach
Od tego zależy czy szkraby (zwłaszcza te najmłodsze) poczują się na rowerku bezpiecznie i będą mogły rozpocząć naukę jazdy. Pamiętajmy więc, że nóżki dziecka muszą CAŁYMI STOPKAMI opierać się o podłoże (nie tylko dotykać paluszkami lub śródstopiem). Wówczas działają jak filary, dzięki którym dziecko na każdym etapie nauki będzie miało stabilne oparcie - od momentu chodzenia do już szybkiej jazdy. Pamiętajmy również, że nóżki w kolankach muszą być też lekko ugięte.

28.jpg2.jpg

Aby osiągnąć odpowiednią wysokość siodełka regulujemy jego wysokość za pomocą dużej, wygodnej śruby zamocowanej tuż pod nim. Luzując ją lekko ustawiamy taką wysokość jaką potrzebujemy.

30.jpgCross_regulacja siodełka.jpg

a teraz już można jechać:

3.jpg4.jpg
 
Ostatnia edycja:
Właśnie, jeśli chodzi o przyzwyczajanie dziecka do biegówki, to trzeba dać mu czas. Wczoraj z ciekawości, podczas szukania kasku, posadziłam córkę na rowerek bez pedałów, myślę że nie tego się spodziewała, była zaskoczona że pojazd nie zachowuje się jak inne odpychacze, bo tu nagle nie wiadomo skąd, zaczął się pochylać na boki i nie było już tak łatwo jak w innych. Także już wiem, że pierwsze spotkania z First Bike będą się odbywać na spokojnie w domku, bez skrępowania grubymi ubraniami. Już nie możemy się doczekać pierwszych prawdziwych wrażeń :tak:

A tak wracając do rowerków w sklepie, to w tym co byłam, były dwa, żaden to nie First Bike, poza tym w sklepach w których byłam żadnych innych rowerków nie spotkałam, dzisiaj idę do jeszcze jednego, sportowego. Czyli ogólnie u mnie w mieście mało spotykane, do tego przez całe lato spotkałam tylko jednego chłopca który ma biegówkę, ma dobre 3 lata i radzi sobie super
 
U nas corcia tez zaczeła jezdzic an rowerku biegowym majac niecałe dwa lata, szybko załapała i bardzo jej sie spodobało... Kolezanki corcia zaczeła jezdzic i to naprawde tak zasuwała, że szok!!:szok: mając 1,5roku tylko, że miała specjalny bardzo niski rowerek (niestety nie pamietam nazwy), bo takie standardowe sa na ogół dla "wyższych" dzieci... U nas na poczatku tez był problem i czekalismy jak mała będzie mogła zacząc jezdzic na jednym z niższych rowerków i takiego tez szukaliśmy.
 
Ten mały z filmiku zupełnie jak mój Julek gdy wziął rowerek biegowy od kolegi.:-)
Rowerek biegowy mam cały czas w głowie od dawna o nim mysle,ale jak powiedziałam mężowi,to powiedział,że nie ma sensu kolejnego rowerka kupywać .
Tak tylko rowerek biegowy jest trochę inny od zwykłego ,niestety męższczyzni tego nie rozumią.A nasz dwulatek by śmigał.

Ja też widziałam już kilka rowerków.ale FRIST BIKE jeszcze nie spotkałam.
 
Mich pierwsze spacery na biegówce zaliczył jak miał 18 m-cy. Najpierw po mieszkaniu trzymając rower między nogami ale nie siadajac na nim. Po miesiacu pierwsze spacery po parku. A potem to już migiem nauczył się jeździć, śmigać jak szalony. Zawsze w kasku rzecz jasna bo on z tych zwariowanych dzieciaków, co lubią szybką jazdę, crossową często.

Teraz Mich ma 3 latka i 1,5 tygodnia i na tydzień przed 3-urodzinami zaczał jeździć na rowerku z pedałami, oczywiście tylko na 2 kołach. Od razu przeskoczył na 2 koła, bocznych nigdy nie miał. Tata mu tylko pomaga na starcie a potem to już jedzie jak szalony. Dumna jestem z niego i to bardzo.

Dodam jeszcze, że z biegowego nie rezygnujemy póki co. Synek jeździ raz na jednym raz na drugim.
 
Właśnie, jeśli chodzi o przyzwyczajanie dziecka do biegówki, to trzeba dać mu czas. Wczoraj z ciekawości, podczas szukania kasku, posadziłam córkę na rowerek bez pedałów, myślę że nie tego się spodziewała, była zaskoczona że pojazd nie zachowuje się jak inne odpychacze, bo tu nagle nie wiadomo skąd, zaczął się pochylać na boki i nie było już tak łatwo jak w innych. Także już wiem, że pierwsze spotkania z First Bike będą się odbywać na spokojnie w domku, bez skrępowania grubymi ubraniami. Już nie możemy się doczekać pierwszych prawdziwych wrażeń :tak:

Tak, dziecko najpierw będzie uczyć się panować nad rowerkiem. Czas na przyzwyczajenie się jak "reaguje" rowerek jest szczególnie ważny wtedy, gdy dziecko jeździło już wcześniej na innym pojeździe, który sam stał (na przykład na samochodzie czy motorku z czterema lub trzema kółkami). Rowerek bez pedałów "zachowuje" się zupełnie inaczej. To, że nie stoi sam może być dla dziecka nowe. Ale spokojnie, szybko (choć stopniowo) do tego przywyknie.

Dobrze jest przypominać, że rączki zawsze powinny trzymać kierownicę, a nóżki być podpórkami po obu stronach. Wtedy będzie można ruszyć. Powoli kroczek po kroczku...

Maluch będzie potrzebował chwilę, aby to "zaskoczyć". Ale to i tak tylko chwila, w porównaniu do całej zabawy, która przed nim... A bez niej nie nauczy się utrzymania równowagi!
biggrin.gif
 
A tak wracając do rowerków w sklepie, to w tym co byłam, były dwa, żaden to nie First Bike, poza tym w sklepach w których byłam żadnych innych rowerków nie spotkałam, dzisiaj idę do jeszcze jednego, sportowego. Czyli ogólnie u mnie w mieście mało spotykane, do tego przez całe lato spotkałam tylko jednego chłopca który ma biegówkę, ma dobre 3 lata i radzi sobie super

Rowerki bez pedałów to jeszcze wciąż w Polsce nowość. Dlatego tam gdzie się pojawią wzbudzają prawie sensację. Ludzie się za nimi oglądają. Zwłaszcza za najmłodszymi szkrabami, które pędzą jak szalone.
Ludzie (zwłaszcza dziadkowie) są zaskoczeni, że już małe dzieci potrafią się tak zgrabnie i samodzielnie poruszać. I to na dwóch kółkach!

A w jakich sklepach znaleźć rowerki First BIKE? Na przykład w doskonale znanej sieci SMYK albo w sklepach sportowych INTERSPORT. Jak macie ochotę przymierzyć się z Waszymi małymi bąblami - zapraszam!
 
Ostatnia edycja:
A tak dla urozmaicenia filmik. Maluch na rowerku dopiero co skończył 2 latka!
Mamy dwulatków. Do dzieła :-)!!!

[video=youtube;_uHLhtkdEZg]http://www.youtube.com/watch?v=_uHLhtkdEZg&feature=related[/video]

Może macie jakieś swoje? (i dwulatki i filmiki :-)) Pochwalcie się!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry