reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zaczęłaś zastanawiać się, czy dobrze wyglądasz?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Zaczęłam zwracać uwagę na swój wygląd wtedy, kiedy inni zaczęli wytykać mi jak bardzo jestem brzydka. Nie pamiętam ile miałam wtedy lat. 9? 10? Byłam dzieckiem chorym na astmę, ciągle na lekach sterydowych. Opuchnięta po lekach, odstawałam wyglądem od dzieciaków. Dzieci były okrutne, zresztą ich rodzice również. Później schudłam, wyładniałam, pojawili się mężczyźni, ale ja nadal gdzieś tam w środku jestem tą małą, chorą, wytykaną dziewczynką. Niestety.
 
reklama
myślę że każdej z nas pomogłaby jakaś mała profesjonalna sesja fotograficzna (najlepiej rozbierana ;-), na którą można by potem patrzeć z dumą i pokazywać znajomym ... jako prawdziwy dowód tego, że każda kobieta jest piękna :-) dla wstydliwych lampka wina, albo dwie ... chociaż liczne przykłady pokazują że każdy się w końcu rozkręca przed obiektywem, staje się naturalny i zarazem ... prawdziwie piękny ;-)
 
Drogie,
Cieszymy się, że zdajecie sobie sprawę, jak ważna jest samoakceptacja i ciepłe słowo zarówno dla samej siebie, jak i dla swoich pociech.
Piszecie, że Wasze dobre samopoczucie często zależy od tego, czy macie wsparcie innych. Podzielcie się przykładami, co miłego usłyszałyście o sobie w zeszłym tygodniu? Opowiedzcie, co sprawiło, że poczułyście się atrakcyjniejsze, pewniejsze siebie:)
 
Tak, bycie z partnerem któremu się autentycznie podobamy i który to często podkreśla, może naprawdę skutecznie podnieść naszą samoocenę. Tak jest właśnie ze mną. Mój mąż dosyć często (ale zawsze spontanicznie) mówi mi jakiś komplement. Ostatnio powiedział, że mam ładne nogi, a w szczególności podobają mu się moje kolana :-) to było bardzo przyjemne, tym bardziej że jestem trochę przeczulona na punkcie swoich kolan i chociaż osobiście mi się nie podobają, to poczułam się od razu piękniejsza. Czasami jednak wystarczą dużo banalniejsze zwroty, typu "ładnie w tym wyglądasz" i już mam uśmiech na ustach, zapominam wtedy o wszelkich niedoskonałościach swojego ciała i jestem po prostu szczęśliwsza :-)
 
Bardzo dziękujemy za wszystkie wypowiedzi :-)

Dla wszystkich Pań, które zabrały głos w dyskusji mamy upominki.

Wiadomość na PW.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry