reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zaczęły raczkować wasze brzdące?

anaconda27

styczniówka2006
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2006
Postów
14 221
Miasto
Lublin
Zastanawiam się w jakim wieku wasze dzieciaczki zaczęły raczkować. Moja Maja ma już 7,5 m-ca i widzę że już by chciała raczkować. Ćwiczy codziennie, tylko że narazie zamiast do przodu chodzi do tyłu. Czekam na ten pierwszy ruch do przodu chociaż wiem że wtedy zacznie się dopiero pilnowanie tej małej "śrubeczki" ;D ;D ;D
 
reklama
ja podejrzewam, że mój mistrzu w ogóle nie będzie raczkował, chyba pozycją wyjściową do raczkowania jest leżenie na brzuszku, a jak już ze 100 razy pisałam nie znosi tego, za to siedzieć by mógł na okrągło :)
 
moje dziecko juz chyba ponad dwa miesiace zasuwa do tylu ::) i nic sie nie zmienia poza tempem. juz w 2 sekundy przemieszcza sie ponad metr. 8)
jak sie cos zmieni to damy znac ;D
 
Sebastian od 2 tyg ma opanowana pozycje do raczkowania,teraz cwiczy utrzymanie rownowagi w momencie kiedy odrtwa reke albo noge od podloza.i skacze jak zabka od przodu z tej pozycji.pelza do przodu i do tylu od chwili gdy skonczyl 4 miesiac
 
A u nas podpieranie się na wyprostowanych rączkach jest opanowane perfekt , ale pupa nadal jest za ciężka. ;D Zuza przemieszcza się leżąc na brzuszku , ale ja nazwałabym to narazie pełzaniem , bo z raczkowaniem ma to niewiele wspólnego.
 
Oskar najpierw zaczal chodzic a potem "raczkowac":)
Natomias Aleks zaczal raczkowac jak mial 10 miesiecy dopoki nie raczkowal to mialam spokoj a teraz ani minuty nie mozna go spuscic z oka:)
 
U nas też narazie pełzanie, chociaż nauczył sie już leżąc na brzuszku podnisic pupę i prostowac przy tym nogi- powstaje tym samym śmieszny mostek :)
 
A u nas Majka od rana ćwiczy raczkowanie i tylko jak zwykle wcale jej to nie wychodzi i zamiast do przodu idzie do tyłu ;D ;D ;D
 
CO DO RACZKOWANIA.....
TO U NAS JESZCZE SIE KAROLCIA NIE UMIE PRZESOWAC DO PRZODU RACZEJ BARDZIEJ JEJ PASUJE POSOWANIE SIE DO TYłU :)(NIE MOZNA TEGO NAZWAC RACZKOWANIEM )
ALE CZASAMI GDY JEST NA CZWORAKA SAKCZE JAK żABA DO PRZODU, BARDZO SMIESZNIE TO WYGLADA
I CZASAMI SAM SIE TAK PRZEKRECI ZE USIADZIE Z JEDNA NOGA WYPROSTOWANA, A DRUGA ZGIETA (TO ZAUWAZYLISMY 2 DNI TEMU .
SAMA JESTE CIEKAWA KIEDY BEDZIE ZASUWAC NA CZWORAKA.
DRUGA CóRA WOGOLE NIE RACZKOWAłA TYLKO ODRAZU NA NOGI W WIEKU 8 MIEś.
ZOBACZYMY JAK BEDZIE Z KAROLCIA????

)

 
reklama
a u nas tez sie chyba bez raczkowania obedzie... :( Maia w ogole nawet sie nie przymierza do tego za to juz chodzi trzymana pod paszki! to jest teraz jej ulubione zajecie - przemierza cale mieszkanie w zdluz i w szerz az mamie kregoslup peka! i z wiazku z tym kupilismy juz chodzik, mamy go od wczoraja i jak na razie maia posuwa sie w nim tylko do tylu, co oczywiscie sparwia jej wielka frajde!! ale szkoda ze nie raczkuje, bo to podobno wazny krok w rozwoju dziecka, ma wplyw na rozwoj polkol mozgowia czy cos takiego, gzies czytalam ale nie pamietam do konca jak to bylo
 
Do góry