reklama

kiedy zacznie gadać??

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez ola652, 4 Styczeń 2009.

1. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

nie moge sie doczekac zeby podyskutowac z moja gadula poki co po swojemu nadaje czy wiecie kiedy zacznie przynajmnie po polsku :)

2. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

To jest kwestia indywidualna,każde dziecko inaczej sie rozwija.Jedne mamy rozmawiaja z rocznym dzieckiem i da sie dogadać,a inne czekaja do 3 lat,na jakiekolwiek słowa.:tak:
    Z reguły 3-4 latki już nadaja jak najęte i czasem by sie malucha "wyłączyło":-D

3. reklama
  4. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Wszystko zależy od dziecka, każde rozwija się inaczej :tak: Twój maluch ma niewiele ponad rok, więc ma jeszcze sporo czasu, aby zacząć nawijać po polsku ;-) A jak zacznie nawijać, to pewnie będziesz nas pytać, co zrobić, żeby dziecko choć na chwilę przestało gadać ;-):-D:-D:-D

5. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

hehe zapewne tak ale poki co to nie moge sie doczekac az ta moja gaduła po polsku zacznie gadać;-)

6. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Uwierz mi, miałam to samo :tak: Ale teraz, kiedy coraz więcej po naszemu gada, to z jednej strony duma mnie rozpiera (że w końcu), a z drugiej nieraz mam ochotę ją "wyłączyć" :-D A do tego dochodzi zmyślanie, że "tatuś bije" a "ciocia krzyczy i dzidziuś cioci też krzyczy" (dodam, że dzidziuś jest w brzuszku) to wcale nie jest tak fajnie :-D:-D;-)

7. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

fajnie fajnie mojemu malemu najbardziej wychodz wrzaski opanowane do perfekcji hehe

8. pawimi

pawimi potrojna mamusia

moj najmlodszy zaczal ostatnio powtarzac mniej lub bardziej akuratnie to co slyszy, ale moja dwojka starszych synow baaardzo dlugo nie mowila. Obaj zaczeli po trzecim roku zycia pomimo ze ja plynnie klepalam wierszyki majac 14 miesiecy....moze ten ostatni sie do mnie poda? :):) Tak a propos - to tego szesciolatka bym chetnie wylaczyla bo buzia mu sie nie zamyka....Gada nawet jak spi :)

Poleć forum