reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zacznie mówić???

Ale napisałam wiek mojego Skarba :-D :-D :-D Gdyby miał 20,5 lat i niemówiby to byłabym baaaaaaardzo zaniepokojona :-) :-) :-) . Kacper ma 2,5 roku !!!!!
 
reklama
Mój synek nie mówił nic zrozumiałego do 2,5 roku, szedł do przedszkola jak miał 2 latka i 10 miesiecy i byłam przerazona, że nawet mi nie powie jak tam jest... :szok: jak po kilku dniach zacząl mówić całymi ,zd,aniami tak zero problemów, nigdy nie chodził do logopedy i mówi wyrażnie od chwili przedszkola, bez seplenienia, całe zdania i r i wszystkie trudne slowa - chyba wcześniej mu sie nie chciało bo i tak wszyscy sie domyslali czego chce... :tak:
Teraz moja corcia ma 20 miesiecy i poza "mama tata amam aaa miał i dużo eeeee lub yyyyy" nie mówi, nie chce nic powtórzyc jak prosze, nic!
Twierdzę, że przyjdzie chwila i zacznie - jak syn, którego często prosimy zeby choć 2 minutki nie mówił nic :-D :-D :-D :-D
 
witam

maja mówi tylko proste słowa :mama, tata,baba, dzia-dziadek , daj , to , didi-smoczek ,tu . no i duzo maiu , hau i muuuuuu:-D . zna i nazywa literki : a, b, c ale nic poza tym i jeszcze ,,yyyyyyyyyy" na wszytsko co ma inna nazwa niz wyzzej wymienione .
narazie czekam ale nie moge sie doczekac pierwszego powaznego wyrazu .ja takze uwazam ze najwazniejsze ze rozumie wszytsko i wykonuje polecenie ale troche sie martwie ze nie chce powtarzac.
 
Mój bart zaczął mówic jak miał 4lata,mama się martwiła oczywiście i poszła z nim do logopedy i ten powiedzał,żeby sie nie martwiła bo on wszystko rozumie i umie pokazać.Faceci ogólnie są mniej rozmowni bo im sie po prostu nie chce gadać;-);-)ale jak już coś powiedzą to konkretnie;-)

A Natalka mówi mama, tata,dada i takie tam;-)eeeee yyyyyy-wkurzające, ostatnio chcieliśmy zamienić to yyyy na dać i jak jej się chce to powie dać, dużo rozumie i umie pokazać części ciała np czy jak robi kotek, ostatnio mówi plum plum na kąpiel, lubi mówić pupa.Ale jest oromna róznica z synkiem mojej koleżanki,który jest starszy o 9miesięcy choć z jednego roku.On już mówi proste zdania.Ale wszystko zależy od dziecka i nie każde musi byc "wygadane".
 
Witam ;-)

Moja córcia ma 2 latka i też niewiele mówi. Znajdzie się pewnie ponad 20 słów, ale wydaje mi się że to za mało. Są dzieci np. 1,6 roczne które mówią już zdaniami. Moja córeczka nie łączy jeszcze wyrazów, może nieraz jej sie wymsknie mama da. Jest na to jedna rada - CIERPLIWOŚCI!

Buziaki dla wszystkich mamusiek ;-)
 
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wchodzę na wątek ale chciałabym Was zaprosić do mojego sklepu
z ubraniami dla dzieci.
Link do: Q-ba Style | Facebook
Są to ubranka tyko i wyłącznie polskich producentów, świetna jakość modne fasony.
Teraz jest sporo rzeczy na letniej wyprzedaży myślę, że znajdziecie coś dla swoich pociech.
Kontakt przez mój fanpage na FB. Jest konkurs i zapraszam do wzięcia w nim udziału. Odnośnie rozmiarów pytajcie
 
Do góry