reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zaznaczyć pierwszy dzień cyklu?

K

Katijah

Gość
Hej
Od pół roku mam spiralę miedzianą i jakoś od tego czasu mój cykl trochę się zmienił. Zanim rozkręci się okres minie 2 dni odkad zauważyłam lekko zabarwiony śluz jedynie na papierze. Czy to już liczyć jako 1 dzień cyklu?
 
reklama
Ale czy spirala nie utrudnia normalnemu krwawieniu dlatego te plamienia?
Nie.
Ja nie mam spirali i nigdy nie miałam, a zawsze przed miesiączką mam plamiena które trwają 3-4 dni i pytałam nie jednego lekarza kiedy zaznaczyć 1 dc i wszyscy jednogłośnie, że dopiero kiedy krwawienie się rozkręci.
 
Spirala bez hormonów nie powinna wpływać na gospodarkę hormonalną, a więc także na wystąpienie plamień.
Dla pewności zrobiłabym cytologię, by sprawdzić czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego. Plamienia przed @ mogą także świadczyć o niedomodze lutealnej.
 
Właśnie doczytałam, że możliwy jest taki stan przez kilka msc od założenia spirali. Mój pierwszy cykl że spirala był w lutym i odkąd ją mam takie są cykle. Przed założeniem nigdy nie miałam plamień
 
reklama
To może być reakcja na ciało obce. Skoro sama ulotka o tym mówi, to podejrzewam, że nie masz czym się przejmować. A byłaś na kontroli, by sprawdzić położenie spirali?
 
Do góry