reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zmiana łóżeczka na większe..?

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 271
Drogie mamy!
Mój syn ma dopiero 11 miesiecy (za dwa tygodnie), ale prawdopodobnie jestem w ciąży, tak więc zostanie starszym bratem.
Mam pytanie do doświadczonych Mam- czy wystarczy, jeśli dla drugiego dzieciątka odkupie mała dostawkę (tzn łóżeczko 90x70cm), a po pół roku zamienię ja na większe łóżeczko synka, a on wyląduje w nowym, większym (będzie miał wtedy 2 lata)?
Zastanawiam się nad logistyką i nie wiem czy to nie będzie za wcześnie.
Ale nie bardzo widzę druga takie duże łóżeczko (120×60). Jak myślicie..?
Jak było i Was?
 
reklama
U mnie bylo lepiej bo byla wieksza roznica 2.lata 5miesiecy i kupilismy lozko pietrowe wiec mala na dole mialam jak miala pol roku i byla zabezpieczona belka dodatkowa...wiec starsza u gory byla i nie bylo pronlemu a u Ciebie to chyba dostawke kupic
 
Gratulacje :)
Wg mnie to zależy od dziecka - kiedy zacznie chodzić, wychodzić samodzielnie z łóżeczka i jak to będzie mu wychodziło :)
Kuzynka właśnie zmienia łóżeczko swojemu maluchowi, który ma 2 lata i 3 miesiące.
 
Dziękuję za odpowiedzi!
Syn już kilka miesiecy chodzi i próbuje być samodzielny, ale na razie źle się to kończy (ostatnio mieliśmy wypadek z zębem:()
Wspina się np na materac, ale nie odwazylam się wyciągania szczebelek z łóżeczka.. Ale jeszcze jest trochę czasu.
To jest nadzieja, że mój plan się powiedzie!
Różnica będzie mniejsza, bo 1,5roku- pomysł z łóżkiem piętrowym będzie do rozważenia, ale raczej w późniejszej perspektywie..:)
 
Wypadki są niestety wpisane w naukę samodzielności. Mam nadzieję, że ząbek udało się ocalić...
Jeśli On już chodzi to chyba można założyć, że do 2 roku życia będzie na tyle skoordynowany, że "duże" łóżeczko nie będzie żadnym problemem.
 
Nie wiemy, co będzie z ząbkiem, bo wizyta dopiero w czwartek, ale jak patrzę jak teraz śpi syn- w poprzek łóżka, na brzuchu z rękami na jedna stronę ciała a z nogami na drugą, to średnio widzę go nieokratowanego.. Ale nie takie spokój w śnie przychodzi z czasem..;)
 
Hej! Mam podobnie. Moja córa ma 18mc, za za 4mce rodzę. Zdecydowałam, że kupię kosz mojzesza na pierwsze 4-5mcy, a potem łóżeczko córki wymienia na większe a to dam maluszkowi.
 
Drogie mamy!
Mój syn ma dopiero 11 miesiecy (za dwa tygodnie), ale prawdopodobnie jestem w ciąży, tak więc zostanie starszym bratem.
Mam pytanie do doświadczonych Mam- czy wystarczy, jeśli dla drugiego dzieciątka odkupie mała dostawkę (tzn łóżeczko 90x70cm), a po pół roku zamienię ja na większe łóżeczko synka, a on wyląduje w nowym, większym (będzie miał wtedy 2 lata)?
Zastanawiam się nad logistyką i nie wiem czy to nie będzie za wcześnie.
Ale nie bardzo widzę druga takie duże łóżeczko (120×60). Jak myślicie..?
Jak było i Was?
Moja najmłodsza właśnie dostała większe łóżeczko 120/60. Przez 10miesiecy używaliśmy dostawki [emoji6] to była bardzo dobra decyzja. Nie wyobrażam sobie wstawania w nocy do łóżeczka [emoji854]
Normalne łóżko z barierka ok 1,5-2lat będzie w sam raz [emoji6]
 
reklama
To zależy jakie masz możliwości metrażowe i finansowe.
Ja na przykład nigdy nie zamierzałam kupowac piętnastu różnych łóżeczek, co rok to nowe.
Gaba miała swoje łóżeczko ale z chwila kiedy nauczyła się chodzić dostała już duże łóżko a ja dokupilam zabezpieczenie na bok. Takie żeby z niego nie wypadła. A tez spała niczym burza, co sekundę zmiana pozycji. Raz ja przyłapałam jak wyszła na śpiocha z łóżka i położyła się na podłodze nawet nie otwierając oczu.
Bulek dostał jej łóżeczko i z nim planuje zrobić to samo. Z chwila kiedy zacznie chodzić wyprowadzi się do swojego pokoju i do swojego, dużego łóżka.
Roznica między moimi jest dwa lata bez dwóch tygodni.
 
reklama
Dzięki dziewczyny, jednak nie tym razem- straciłam dziś maleństwo.
Mój syn chodzi od ukończenia 9 miesiecy (tak stabilnie), teraz ma 11- trochę trudno wyobrazić mi siebie go w dużym łóżku.. Ale i tak na razie zostaje u siebie, a duże łóżko poczeka.
 
Do góry