reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zmiana mleka u wcześniaka

Karolina1609

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2019
Postów
126
Witam, jestem mamą wcześniaczkow z 33 tyg ciąży, dzieci przez 5 ms karmione moim mlekiem od 5ms do teraz (6,5 ms) na mleku modyfikowanym nan 1, czy ktoś może doradzic kiedy powinnismy zmienić mleko na nan 2, nadmienię ze suplementujemy żelazo od urodzenia w tym momencie profilaktycznie
 
reklama
Czytalam ze dwójka ma inny skład więcej białka węglowodanów, żelaza i innych składników i nie wiem kiedy i czy powinnam już zmieniać mleko, może ktoś ma podobną sytuację i podpowie
 
Czytalam ze dwójka ma inny skład więcej białka węglowodanów, żelaza i innych składników i nie wiem kiedy i czy powinnam już zmieniać mleko, może ktoś ma podobną sytuację i podpowie
Na 2 zmienia się gdy dziecko kończy 6 miesięcy. Ty masz wcześniaki to poczekalabym do tego 7 miesiąca i zmieniła na 2. Ja robiłam to tak , że na początku mieszałam 1z2 pół na pół i karmiłam ok 2 tygodnie później przeszłam na 2 . Robiłam tak bez zaleceń lekarza ale u mnie się sprawdziło więc polecam
 
Na 2 zmienia się gdy dziecko kończy 6 miesięcy. Ty masz wcześniaki to poczekalabym do tego 7 miesiąca i zmieniła na 2. Ja robiłam to tak , że na początku mieszałam 1z2 pół na pół i karmiłam ok 2 tygodnie później przeszłam na 2 . Robiłam tak bez zaleceń lekarza ale u mnie się sprawdziło więc polecam

Dzięki chyba tak zrobię, podam zgodnie z wiekiem korygowanym 😉
 
Tak, chyba to słuszna decyzja. Ja mam wcześniaka z 31tc, a lekarz w poradni pato noworodka powiedziała, że mamy rozszerzać dietę od 4 mca urodzeniowego. To by był już październik a ja uważam że to jakaś kompletna bzdura😑
Oczywiście, że bzdura. Myślę, że liczy się wiek korygowany. Zresztą widać po wadze dziecka i rozwoju.
 
reklama
reklama
Na pewno lepiej później niż szybciej. Jedynkę można spokojnie podawać do 8, 10 miesiąca. Z kolejnymi klejami podobnie, to w głównej mierze chwyt marketingowy 🙂 ( bo jedynki nie wolno reklamować a kolejne już tak)
 
Do góry