reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy - brak okresu przy kp

malinowelove

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
1 029
Miasto
Wrocław
Cześć!
Postanowiliśmy starać się z narzeczonym o drugie dziecko. Syn ma 9 miesięcy. Ma rozszerzaną dietę, jednak dalej kp. Czy którejś z Was udało się zajsc w ciążę przy kp? Nie chcę na razie odstawiać syna od piersi. Sytuacja wygląda tak, że od porodu nie miałam okresu, jednak wiem że mimo to owulacja może wystąpić. Po połogu zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe, które już odstawiłam.
Jak myślicie najlepiej co ile robić test ciążowy, by skontrolować czy czasem nie jestem w ciąży?
W jakim czasie od stosunku, w którym mogło dojść do zapłodnienia wyszedł Wam dopiero pozytywny test?
Czy są tu mamy rok po roku? Jak sobie radzicie? 😊
 
reklama
Cześć!
Postanowiliśmy starać się z narzeczonym o drugie dziecko. Syn ma 9 miesięcy. Ma rozszerzaną dietę, jednak dalej kp. Czy którejś z Was udało się zajsc w ciążę przy kp? Nie chcę na razie odstawiać syna od piersi. Sytuacja wygląda tak, że od porodu nie miałam okresu, jednak wiem że mimo to owulacja może wystąpić. Po połogu zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe, które już odstawiłam.
Jak myślicie najlepiej co ile robić test ciążowy, by skontrolować czy czasem nie jestem w ciąży?
W jakim czasie od stosunku, w którym mogło dojść do zapłodnienia wyszedł Wam dopiero pozytywny test?
Czy są tu mamy rok po roku? Jak sobie radzicie? 😊
Lekarzem nie jestem i w ciąży również nie, ale generalnie ciężko powiedzieć kiedy mogłabyś wgl testować, bo przy braku miesiączki ciężko określić „ewentualna” owulacje. Rozumiem, ze nie stosowałaś nawet testów owu zeby przybliżyć sobie pik ? Wydaje mi się, ze powinnaś jednak udać się do lekarza bo w Twoim przypadku naprawdę trudno będzie określić owulke a testowanie po niej to już wgl.
 
Testy owulacyjne są niewiarygodne przy kp. Masz o tym w ulotce. Idź do ginekologa sprawdzić czy jajniki pracują. Możesz też prowadzić obserwację temperatury i śluzu.

Zaszłam dwa razy w ciążę karmiąc. Dwa razy 11 miesięcy po porodzie.
 
Testy owulacyjne są niewiarygodne przy kp. Masz o tym w ulotce. Idź do ginekologa sprawdzić czy jajniki pracują. Możesz też prowadzić obserwację temperatury i śluzu.

Zaszłam dwa razy w ciążę karmiąc. Dwa razy 11 miesięcy po porodzie.
Bardzo Ci dziękuję, dałaś promyk nadziei. Właśnie do ginekologa i tak się wybieram na kontrolną cytologię, ro przy okazji powiem, żeby wszystko sprawdziła.
 
Gratulacje 🍀Czyli jest dla nas nadzieja.. Robiłaś testy owulacyjne, miałaś może już normalnie okres, obserwacja własnego ciała czy po prostu na luzie wszystko i akurat się udało? ❤️
Totalnie na luzie. Współżyłam po porodzie z dopuszczeniem nowego życia :) za pierwszym razem zaszłam 9mcy po porodzie a za drugim 3.5 roku. Wszystko karmiąc to samo dziecko. Niestety pierwsza ciąż w którą zaszłam karmiąc poroniłam. Aktualnie leci 24tc :)
 
Totalnie na luzie. Współżyłam po porodzie z dopuszczeniem nowego życia :) za pierwszym razem zaszłam 9mcy po porodzie a za drugim 3.5 roku. Wszystko karmiąc to samo dziecko. Niestety pierwsza ciąż w którą zaszłam karmiąc poroniłam. Aktualnie leci 24tc :)
Gratulacje i dużo zdrówka dla Was! ❤️❤️A miałaś miesiączkę? Jak ginekolog podchodził do kp w ciąży? Też planuję dalej karmić jak się uda.. Co ile robiłaś kontrolnie testy ciążowe?
 
reklama
Gratulacje i dużo zdrówka dla Was! ❤️❤️A miałaś miesiączkę? Jak ginekolog podchodził do kp w ciąży? Też planuję dalej karmić jak się uda.. Co ile robiłaś kontrolnie testy ciążowe?
Dziękuję
Mogłam karmic dalej , teraz sama odstawiłam bo corka miała już 3.5 więc czas najwyzszy;)
Miesiączki miałam nieregularne a test robiłam jak dlugo nie miałam tak ponad 40dni albo jak miałam brać jakieś silne leki .
 
Do góry