reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy - brak okresu przy kp

Hej. Ja zaszłam w ciążę jak moja córka miała 5 miesięcy i też kp. Okres mi jednak bardzo szybko wrócił. Też brałam paczkę tabletek, odstawiłam i w drugim cyklu po odstawieniu zaszłam. Teraz mój synek ma 11 miesięcy, miałam raz okres i czuję że drugi za niedługo nadejdzie. Dość ciężko jest dwójka rok po roku, zwłaszcza jak ma się wymagające dzieciaki. Ale są też mamy bliźniaków, mają gorzej wg mnie. Mi się marzy trzecie szybko, zobaczymy co z tego wyniknie. Ja z racji nieregularnych miesiączkę i jeszcze kp będę robić test co 3-4 tygodnie. A różnica między moimi dziećmi to 14 miesięcy. Pozdrawiam 🤗
 
reklama
Tak naprawdę to powrót owulacji po porodzie to sprawa indywidualna. Jedna karmi co 2h i płodność wróci, druga będzie karmić raz dziennie i nadal owulacji nie będzie.

U mnie owulacja wróciła w obu przypadkach 8 miesięcy po porodzie. Jednak faza lutealna była zbyt krótka. Trwała 7-8 dni. Z czasem się wydłużyła do tych moich standardowych 10 dni. Z tym, że ja od ok 8-9 miesiąca redukowałam karmienia, bo karmić chciałam do ok roku.
 
Ja po połogu brałam tabletki jednoskładnikowe. Jak synek miał 9 miesięcy to odstawiłam tabletki. Dostałam okres 2 tygodnie później. Miesiąc po krwawieniu zrobiłam test i wyszedł pozytywny. W 3 miesiącu ciąży miałam tak mało pokarmu w piersiach, że odstawiłam synka.
 
Do góry