reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy?

24am24

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2010
Postów
49
Dziewczyny.. no ja tez czekam..ale na okres;) po szalenstwie walentynkowym;( na dodatek w poczatek dni plodnych-(pierwszy dzien):( nie zebym sie nie zabezpieczyla... ach.. Dziewczyny kiedy moge zrobic test ciszowy? ile dni od stosunku a ile od zaplodnienia? ? ja chyba do pierwszego dnia miesiaczki nie wytrzymam..
 
reklama
Dziewczyny.. no ja tez czekam..ale na okres;) po szalenstwie walentynkowym;( na dodatek w poczatek dni plodnych-(pierwszy dzien):( nie zebym sie nie zabezpieczyla... ach.. Dziewczyny kiedy moge zrobic test ciszowy? ile dni od stosunku a ile od zaplodnienia? ? ja chyba do pierwszego dnia miesiaczki nie wytrzymam..

to w koncu sie zabezpieczylas czy nie bo nie kapuje:eek::eek::crazy:
 
Hm... Ty chyba nie chcesz być w ciąży i z tego to pytanie. Bo z Twojego postu wnioskuję, że się zabezpieczyłaś więc nie rozumiem czego się boisz. Chyba że się wam mały wypadek zdarzył to wtedy ok :-)
 
Test ciążowy z moczu możesz wykonać najwcześniej DZIEŃ PO spodziewanej miesiaczce.
Natomiast test z krwi w laboratorium możesz zrobić wcześniej(przed spodziewanym terminem miesiączki) ale jeśli wyjdzie on pozytywny to i tak po kilku dniach musisz powtórzyć badanie żeby sprawdzić czy stężenie hormonu HCG wzrasta we krwi.

Jesli zdarzył sie Wam "wypadek"to nerwy i robienie testów na siłe nic tu nie pomogą.
Musisz spokojnie poczekac na miesiaczke, bo nerwy moga spowodowac opóźnienie sie okresu i wtedy to dopiero zaczniesz szaleć.
Jeśli nie dostaniesz okresu w terminie to wtedy idź do apteki, kup test i go zrób.
 
na testach pisze że powinno się je robić od pierwszego dnia spodziewanej miasiaczki ale ja wielokrotnie robiłam wcześniej i wychodziły prawdziwe wyniki:) wiem jak to jest żyć w niepewności tylko że my staraliśmy się o bobo ale też sie nie mogłam doczekać terminu mesiączki
 
To wszystko załeży od tego jakie masz stezenie hormonu hcg we krwi, bo ja w pierwszej ciązy robiłam test tydzień po spodziewanej miesiączce i wyszedł mi negatywny :baffled:
teraz bedąc w 4 tyg ciazy zrobiłam test z krwi i wynik wyszedł 38mlU/ml a lekarz powiedzaił że taki wynik jeszcze o niczym nie świadczy bo moze być to ciąza biochemiczna.dopiero kiedy beta wyniosła 1436mlU/ml powiedział że to swiadczy o tym ze ciąża jednak jest
 
Wszystko zależy od czułości testu ciążowego, niektóre wykrywają ciążę w dniu spodziewanej miesiączki, inne troszkę później. Taką informację znalazłam w internecie:
"Test wykrywa obecność hormonu hCG w moczu. Niektóre testy są w stanie wykazać, czy jesteś w ciąży, już pierwszego dnia po terminie spodziewanej miesiączki (około 14 dni po zapłodnieniu) i to w czasie zaledwie 5 minut, z wykorzystaniem próbki moczu pobranej w dowolnej porze dnia. Jeżeli badanie wykonywane jest prawidłowo domowy test jest obecnie tak samo dokładny jak test moczu przeprowadzany w gabinecie lekarskim lub laboratorium. Według informacji producenta dokładność jest bliska 100%.
Przed wykonaniem testu ciążowego sprawdzić jego czułość, która jest wyrażona w IU/l. Jeżeli wrażliwość testu:
jest mniejsza od 500 IU/l to jest on dodatni od 10-go dnia od zapłodnienia
wynosi 500-800 IU/l to jest on dodatni od drugiego tygodnia po zapłodnieniu
wynosi 1000 IU/l to jest on dodatni dopiero od 3-go tygodnia po zapłodnieniu
"
 
reklama
apropo "wpadek"
to ja z moim P. dopiero teraz kiedy jestem w ciazy uzywamy zabezpieczenia < eeee bo nie chce niczego czasem przyspieszyc, a sperma dziala jak dziala, tak na wszelkie "w" > i ostatnio pierwszy raz nam pekla guma xDDD!!! Wiec P. mowi: "no patrz i pomyslec ze teraz moglabys zajsc w ciaze :D" - hellloł ja w niej jestem od 8 miesiecy :p:p:p

a tak na temat, kochana ze spokojem czekaj ;)... bedzie co ma byc :p
 
Do góry