reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Kiepski test PAPP-A

syl-ka

Zaciekawiona BB
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Czesc :) wlasnie jestem po pierwszych badaniach prenatalnych... z ktorych wynika ze jestem w zwiekszonym ryzyku iz dziecko ma zespol Downa... USG wyszlo dobrze wszystko na miejscu tak jak powinno byc przeziernosc karkowa w normie kosc nosowa obecna test z krwii PAPP-A sugeruje o zwiekszonym ryzyku na chore dziecko... czy ktoras z Was tez tak miala a urodzila zdrowego bobasa? Przez noc troche sobie to poukladalam (nawet jesli bedzie chore, nie odbiore mu zycia) ale jednak strach jest! Wiem ze istnieja inne metody do sprawdzenia 100% jednak male ryzyko jest.
Test z krwii:
Wolne Bhcg 242,70 Ul/I odpowiada 6.478 OMO
PAPP-A 1,980 Ul/I odpowiada 0,840 OMO

Trisomia 21 1:199

Prosze o odpowiedz! Pozdrawiam :)

reklama

AnnaOlga

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Czesc :) wlasnie jestem po pierwszych badaniach prenatalnych... z ktorych wynika ze jestem w zwiekszonym ryzyku iz dziecko ma zespol Downa... USG wyszlo dobrze wszystko na miejscu tak jak powinno byc przeziernosc karkowa w normie kosc nosowa obecna test z krwii PAPP-A sugeruje o zwiekszonym ryzyku na chore dziecko... czy ktoras z Was tez tak miala a urodzila zdrowego bobasa? Przez noc troche sobie to poukladalam (nawet jesli bedzie chore, nie odbiore mu zycia) ale jednak strach jest! Wiem ze istnieja inne metody do sprawdzenia 100% jednak male ryzyko jest.
Test z krwii:
Wolne Bhcg 242,70 Ul/I odpowiada 6.478 OMO
PAPP-A 1,980 Ul/I odpowiada 0,840 OMO

Trisomia 21 1:199

Prosze o odpowiedz! Pozdrawiam :)
Wiek może zwiększać ryzyko

Patrycja35

Rozwiązania
0
Pappa to.tylko statystyki
Jezeli badanie usg nie pokrywa siw z wynikiem nie powinnas siw martwic...zwlaszcza jeżeli jest kosc nosowa i niska przeziernosc karkowa..jaka masz statystykę trisomii 21?

Jaasna

Rozwiązania
0
Miałam 25 lata, gdy zaszłam w pierwszą ciążę i po prawidłowym usg genetycznym wykonanym przez specjalistę na bardzo dobrym sprzęcie, zdecydowałam się na test pappa, z którego ryzyko trisomii 21 wyniosło 1:180. Skonsultowałam się z genetykiem i miałam zaproponowaną amniopunkcję, jednak ja zawierzyłam lekarzom robiącym usg i własnej intuicji, że moje dziecko nie jest chore - tak czułam patrząc na ekran usg jak fika koziołki ;) Mój syn jest okazem zdrowia :)
W kolejnych ciążach czego nie powtórzyłam, to oczywiście test pappa, taka statystyczna ruletka, która wielu matkom spędza niepotrzebnie sen z powiek. Jeśli usg wyszłoby mi nie jasne, to wykonałabym test NIFTY.
Jesli usg robione przez specjalistę na nowoczesnym sprzęcie nie wykazywało nieprawidłowości, to nie zawracałabym sobie głowy testem pappa :)

Patrycja35

Rozwiązania
0
Miałam 25 lata, gdy zaszłam w pierwszą ciążę i po prawidłowym usg genetycznym wykonanym przez specjalistę na bardzo dobrym sprzęcie, zdecydowałam się na test pappa, z którego ryzyko trisomii 21 wyniosło 1:180. Skonsultowałam się z genetykiem i miałam zaproponowaną amniopunkcję, jednak ja zawierzyłam lekarzom robiącym usg i własnej intuicji, że moje dziecko nie jest chore - tak czułam patrząc na ekran usg jak fika koziołki ;) Mój syn jest okazem zdrowia :)
W kolejnych ciążach czego nie powtórzyłam, to oczywiście test pappa, taka statystyczna ruletka, która wielu matkom spędza niepotrzebnie sen z powiek. Jeśli usg wyszłoby mi nie jasne, to wykonałabym test NIFTY.
Jesli usg robione przez specjalistę na nowoczesnym sprzęcie nie wykazywało nieprawidłowości, to nie zawracałabym sobie głowy testem pappa :)
Ja mialam.1:300 i wiek 35
Dzidzia zdrowa..jestem tyle co po badaniu polowkowym

syl-ka

Zaciekawiona BB
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Pappa to.tylko statystyki
Jezeli badanie usg nie pokrywa siw z wynikiem nie powinnas siw martwic...zwlaszcza jeżeli jest kosc nosowa i niska przeziernosc karkowa..jaka masz statystykę trisomii 21?
Przeziernosc karkowa 1,70 mm
Kosc nosowa widoczna
Trisomia 21
Ryzyko podstawowe 1:770
Ryzyko skorygowane 1:199

reklama
reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama