reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiepskie wyniki nasienia a poronienia

Misia1989

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2020
Postów
93
Dziewczyny poradźcie prosze.Mąż ma złe wyniki nasienia,ilość plemników jest ok ale za to ma 0% plemników o prawidłowej budowie.Mamy zdrowego 7latka,potem w 2018 puste jajo,2019 serduszko sie zatrzymalo w 9tyg.Mąż bierze od 2miesiecy profertil,wiecej cwiczy,dobrze sie odzywia i zero poprawy w nasieniu.Zachodze w ciąże za pierwszym razem a problemy zaczynają sie pizniej.Czy to mozliwe ze wadliwy plemnik moze zaplodnic?Opinie lekarzy sa rozne.
 
reklama
Mi wyszla trombofilia,za wysoka homocysteina i cytomegalia na poczatku ciazy.Tak naprawde nie wiadomo co bylo przyczyna.Ale tak sie zastanawiam czy puste jajo a potem poronienie mialo cos wspolnego z kiepskim nasieniem.
 
Mogło mieć, choć uważam że cytomegalia, jeszcze większy, u mnie tez spowodowała, zatrzymanie serduszka na 9tc
 
Jak u Ciebie objawiała sie cytomegalia?Mozliwe ze przechodzac przeziebienie w 5tygodniu serduszko stanelo przez cytomegalie dopiero w 9 tyg?
Cytomegalie przechodzisz bezobjawowo. Dowiedzieć się możesz o niej dopiero robiąc badania. I nie ma nic wspólnego z przeziębieniem.
 
A mi lekarka powiedziala ze cytomegalia objawia sie przeziebieniem,wyszlo mi z badan ze niedawno przechodzilam i dlatego pytala sie czy chorowalam na poczatku ciazy.
 
Ja nie miałam objawów, teraz nie umiem sobie przypomnieć, czy miałam przeziebienie, choć mogło tak być, ale w każdej ciąży na początku je miałam, albo tak się czulam
 
reklama
Tak, na poronienie moze miec wplyw jakosc nasienia. A drastycznym przykladem jest moja ciotka. Dwukrotnie urodzila dzieci, ktore zmarly od razu po porodzie a obie ciaze byly donoszone. Wczesniej mieli zdrowa corke. Dlatego przy niepowodzeniach obie strony powinny zostac dokladnie przebadane, nie tylko kobieta. Okazalo sie ze jej maz mial olowice, byl zatruty olowiem, ona byla zdrowa. Nie wiem jakim cudem obie ciaze donosila.
 
Ostatnia edycja:
Do góry