reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kikut pępowinowy

U nas Synkowi przemywałam kikut tylko octaniseptem zgodnie z zaleceniami i po 1,5 miesiąca nic. Nie usychał tak jak powinien i nie odrywał się od pępka. Mieliśmy wizytę u chirurga i podwiązanie na nowo kikuta bo zaczął się goić i jakbyśmy nie podwiązali to synek miałby teraz długi pępek wystający. U córki octaniseptu używałam tylko raz dziennie a tak to rozrobiony spirytus kilka razy dziennie. Po dwóch tygodniach kikut pięknie odpadł.
Także ja do tego specyfiku też odnoszę się z rezerwą mimo, iż nam go polecano w szkole rodzenia i szpitalu. On słabo wysusza, tylko odkarza.
U nas położna u córki jak kikut już ledwo się trzymał to posypała jakimś proszkiem z Niemiec (u nas niestety go nie można dostać ) i po tym po 2 godzinach odpadł. Nie pamiętam niestety nazwy. Ale jeśli byłby Pan ciekawy mogę skontaktować się z moją położną.
 
reklama
Octenisept to jedna wielka pomyłka do pępka. Na patronażu położna w dodatku po tygodniu podwiązała kikut twierdząc, że to pomoże. A 2 dni później wylądowaliśmy w szpitalu z gorączką 39 stopni i z pępkiem który zaczął gnić. chirurg odrywał kikut i kazał przemywać spirytusem.
 
Ja miałam zalecenie ze szpitala żeby tylko woda przemywać i tak tez robiłam. Dopiero jak odpadał i ranka sie robiła i krwi troszkę było to wtedy włączyłam octanisept. I wszystko teraz jest ok.
Polecam zapytać położnej i pokazać, zreszta sama powinna spojrzeć.
U nas tez delikatnie sie ruszał przez dłuższy czas, ale widać było, ze niedługo bedzie odpadał wiec sie nie martwiliśmy.
 
My teraz, przy najmłodszym dziecku, mieliśmy zalecenie ze szpitala by niczego do pępka nie używać, po kąpieli porządnie osuszać, dużo wietrzyć, sam miał odpaść. Pewnie by odpadł, tylko trwało to już dość długo i zaczęliśmy stosować octenisept. Wtedy już szybciutko odpadł.
 
Ja nie stosowalam nic. Dobrze osuszalam, zakladalam nieuciskajace bawelniane ubranka i odpadł po kąpieli w 10 dniu po porodzie.
Położna, która przychodziła do mnie ciągle mówiła o octenisepcie, ale ja uparcie jej mówiłam, że nie stosuję żadnych specyfików. Większość wpisów mówi, że to jednak przereklamowany produkt, może i dobrze, że się nie dałam na niego skusić.
 
Po trójce dzieci mogę Ci poradzić poprostu wietrzenie. Octenisept wydłuża czas gojenia, tak jak i inne środki odkazajace. Używa się ich tylko jeśli widać krew, lub początki infekcji. Czas gojenia jest umowny. U jednych tydzień u innych trzy. Wystarczy prawidłowa higiena, delikatne osuszanie gazikiem i dostęp świeżego powietrza.
 
Ja używałam octaniseptu tylko raz dziennie i do tego patyczkiem higienicznym czyscilam naokoło kililuta(tam w środku)- odpadł po 6 dniach.

Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
MI POŁOŻNA I CHIRUG DZIECIECY KAZAŁA 30-40 PROCENTOWA WÓDKA PRZEMYWAĆ kikut trzy miesiące i nie odpadł aż chirurg podwiązał
 
ja jeszcze nie mam doświadczenia ale jestem w UK i tutaj nie używa się żadnych antyseptyków, nic. No i położne nie polecają kąpac malucha do czasu aż kikut nie odpadnie, tylko przemywać dziecko tak, żeby woda się nie dostała w rejony pępka
 
reklama
Ja nie używałam octenispetu czasem tylko psiknelam w szpitalu mowili żeby nie używać jak się nie paprze .octenispet się używa w ostateczności tak to sama woda z reszta w gazetach tych dla mam też tak czytalam;)
I czyścić patyczkiem do uszu:)
I nic sie u syna nie papralo i dosyć szybko odpadł;)
Było troszkę krwi jak odpadł to wtedy kilka razy psiknelam czy przy myciu czasem .
 
Ostatnia edycja:
Do góry