reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kikut pępowinowy

ja jeszcze nie mam doświadczenia ale jestem w UK i tutaj nie używa się żadnych antyseptyków, nic. No i położne nie polecają kąpac malucha do czasu aż kikut nie odpadnie, tylko przemywać dziecko tak, żeby woda się nie dostała w rejony pępka
Ja moczylam i nic się nie stało.
U nas tak zalecają
Co kraj to obyczaj
 
reklama
Dobra wiadomość. Kikut dzisiaj od tana już ledwo się trzyma ale nie mam odwagi mu pomóc bo to będzie bolało. Być może do jutra odpadnie. Widzę już, że w jego miejscu pojawiła się rana z odrobinką krwi. Tak to ma wyglądać?
 
Dobra wiadomość. Kikut dzisiaj od tana już ledwo się trzyma ale nie mam odwagi mu pomóc bo to będzie bolało. Być może do jutra odpadnie. Widzę już, że w jego miejscu pojawiła się rana z odrobinką krwi. Tak to ma wyglądać?
Tak:)
U nas było to samo:)
Sam odpadnie proszę nie ruszac:)
 
Spirytusem? Przecież jeśli jest ranka, to będzie malucha bardzo bolało. Lepiej kupić w aptece Linoseptic, to taki spray jak Octenisept, tylko jest jednak tańszy i większy, więc my w domu go stosujemy i sprawdza się dobrze. Nic nie szczypie :)
 
Już się odchodzi od stosowania spirytusu na pępek. Nic ,albo coś jak octanisept

Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
Pępek odpadł dzisiaj na wizycie lekarskiej.
Pamiętajcie, że ten reklamowany octanisept to syf. Oczywiście, że spirytus jest zdrowszy.
 
Pępek odpadł dzisiaj na wizycie lekarskiej.
Pamiętajcie, że ten reklamowany octanisept to syf. Oczywiście, że spirytus jest zdrowszy.
Przepraszam, po czym wnosisz, że to syf? Bo jako farmacueta z 10letnim doświadczeniem, niezliczonymi zaprzyjaźnionymi pielęgniarkami i lekarzami jeszcze nie słyszałam takiej głupoty.
 
reklama
Ja mimo wszystko preferuję starą szkołę czyli spirytus.- Oczywiście rozwodniony spirytus. Kikut odpadł 12 dnia, potem przemywałam rankę ocneniseptem. Córka miała źle spięty klamrami kikut. Jak podnosiła nóżki, kikut obcierał i kaleczył jej brzuszek ... z samym octeniseptem bawiłabym się z tym jeszcze kilka dni ...a tak dziewczyna może już spokojnie spać ...
 
Do góry