reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kikut pepowiny - żywa tkanka

Dołączył(a)
12 Listopad 2018
Postów
2
Witam,

Mój maluszek ma dzisiaj 12 dni i zaczął mu odpadać kikut pępowiny (w załączeniu zdjęcie).

Czy może ktoś ocenić, czy wygląda to dobrze? Przeraziła mnie żywa tkanka... myślałem że będzie sucho- a tam żywa tkanka. Czy mam się udać z tym do lekarza, czy to normalne ?

Pozdrawiam,
 

Załączniki

  • 20181112_162037(1).jpg
    20181112_162037(1).jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 8 913
reklama
U nas jak odpadł kikut to ładnie się zagolilo i nie było czegoś takiego , myślę że może powinnaś skonsultować się z lekarzem dla spokoju i pewności że jest wszystko dobrze
 
Witam,

Mój maluszek ma dzisiaj 12 dni i zaczął mu odpadać kikut pępowiny (w załączeniu zdjęcie).

Czy może ktoś ocenić, czy wygląda to dobrze? Przeraziła mnie żywa tkanka... myślałem że będzie sucho- a tam żywa tkanka. Czy mam się udać z tym do lekarza, czy to normalne ?

Pozdrawiam,
Nie wygląda to za ładnie. A sączy się coś z tego? Ropa? Czy brzydko pachnie?
 
Idź do lekarza. Może to być ziarniniak (ziarniak?? - nie pamiętam nazwy) pępka - wówczas najczęściej wystarczy zastosować maść z antybiotykiem.
 
Pępuszek nie goi się prawidłowo. Czasem tak bywa. Trzeba do lekarza. Na pocieszenie dodam, że widziałam podobny u dzidziusia koleżanki i dzieki maści szybko sobie poradzili z tym problemem. Pamiętam też, że dużo to miejsce wietrzyła i nawet pampersy nadcinała, żeby nie dotykały ranki. Dacie radę.
 
Witam,

Mój maluszek ma dzisiaj 12 dni i zaczął mu odpadać kikut pępowiny (w załączeniu zdjęcie).

Czy może ktoś ocenić, czy wygląda to dobrze? Przeraziła mnie żywa tkanka... myślałem że będzie sucho- a tam żywa tkanka. Czy mam się udać z tym do lekarza, czy to normalne ?

Pozdrawiam,
moze nawet troszkę krwawić, a nie ma brydkego zapachu/?moze niech położna na wizycie zobaczy, masz prwo do 6 wizyt i 2 razy mozesz polozna zmienic
 
reklama
Dziękuje Wam bardzo za opinie. Byłem z dzieckiem u lekarza i stwierdzil że nie goi się dobrze. Zalecił smarowanie alkoholem 40%.
 
Do góry