reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kikut pepowiny

Dołączył(a)
9 Maj 2018
Postów
12
Witam, moja mała Elizka ma 11 dni , jej pepek jest caly czas mokry tylko wysuszyl sie i zczernial przy klamerce, do tego leci z niego krew, nie jest nic obrzmiale czy zaczerwienione, położna mówiła ze to normalne , ale on juz sie ledwo trzyma. Mowili zeby robic octaniseptem 3x. Dodatkowo ona caly czas go haczy. Moze macie jakies inne sposoby zeby szybciej odpadl i niepokoi mnie ta krew, ale podobno to normalne.
 
reklama
spróbuj delikatnie przemywać patyczkiem do uszu nasączonym w spirytusie 70% (nie ma 70% w sklepie, ale kupujesz spirytus 95% i rozrabiasz w proporcji 2:1), powinno szybciej wysuszyć.

kikut może podkrwawiać, to często znak, że niedługo odpadnie :) natomiast jak się krew leje, jest spuchnięty, sączy się ropa i ma nieprzyjemny zapach to trzeba natychmiast do lekarza.
 
spróbuj delikatnie przemywać patyczkiem do uszu nasączonym w spirytusie 70% (nie ma 70% w sklepie, ale kupujesz spirytus 95% i rozrabiasz w proporcji 2:1), powinno szybciej wysuszyć.

kikut może podkrwawiać, to często znak, że niedługo odpadnie :) natomiast jak się krew leje, jest spuchnięty, sączy się ropa i ma nieprzyjemny zapach to trzeba natychmiast do lekarza.
wydaje mi się ze można kupić gotowe już nasączone spirytusem waciki w aptece
 
Octenisept podobno czesto tak "rozmazuje" u nas sprawdzily sie te gaziki ze spirytusem. Po ok tygodniu bylo juz z glowy ;-)
 
Do góry