reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kilka słów o cycowaniu :)

Zuzanka słyszałam o BLW, ale jakoś nie umiem się przekonać. Czytałam o tym dużo i w sumie widzę wiele pozytywów w tej metodzie, ale ze mnie matka tradycjonalistka ;-)

Madzik ja też myślę, że trzeba obserwować dziecko i jak będę widzieć, że mało jej cyca to spróbuję dać jedzonko.
 
reklama
Edysiek - w sumie u mnie to głównie kwestia lenistwa ;-) jakoś robienie tych wszystkich papek mnie przerastało (i zawsze mi coś nie wychodziło ;-) ), a obiadów kupnych nie jestem w stanie podać, bo od razu mnie cofa. Bez względu na smak i składniki (wiem co mówię bo na męża zmianie rządziły słoiczki). A tak ugotowałam na parze marchewkę, pietruszkę i ziemniaka i miałam spokój. Młodej chyba to na zdrowie wyszło, bo lubi wiele różnych rzeczy. A i ja skorzystałam, bo zaczęłam zdrowiej gotować (tak żeby można było dzielić się z nią naszym obiadem). Także polecam takie podejście, ale też podziwiam mamy, które mają energię przygotowywać osobne dziecięce menu - gotować, miksować, wekować itp.
 
Ja co prawda nie cycowa ale na tym etapie i tak miłąm w planie wprowdzać nowości,zamierzam pózniej robić więcej i pasteryzować albo mrozić słoiczki,bo już mam wystarczająco dużo paprania bo syn inny obiad my z mężem inny i jeszcze mała dojdzie;-)
 
Ja tam uwazam tak jak zalecenia who ze sama piers wystarczy do 6 miesiaca. Chociaz dzieci sa rozne i trzeba je po prostu obserwowac. Mnie sie nie spieszy z wprowadzaniem nowych rzeczy. Tymek dostal pierwsze dania jakos jak skonczy 5 miesiecy. Teraz jeszcze nie wiem jak bedzie ale raczej przed skonczonym 5 miesiacem nie planuje rozszerzania diety.
 
Marcia i my czekamy do konca 6 miesiaca, na razie sam cycus. Z tego co sie orientuje nawet dzieciom na mm zaleca sie spozywanie wylacznie mleka do konca 6 miesiaca. Szczerze mowiac nie do konca rozumiem dlaczego wiekszosc mam tak sie spieszy z rozszerzaniem diety, w koncu mleko to najbardziej zbilansowany i odpowiedni kalorycznie posilek dla niemowlaka.

Ja tez zdecydowalam sie na BLW, na razie przygotowujemy sie z mezem glownie teoretycznie i psychicznie, choc juz powoli kompletujemy akcesoria typu sliniak z rekawami i mata pod krzeselko. Strasznie jestem ciekawa jak to sie u nas przyjmie :) Bardzo do mnie przemawia taka metoda naturalnego wprowadzania nowych pokarmow, w rytmie wyznaczanym przez dziecko, zobaczymy czy Oskarowi tez sie spodoba :)
 
Do góry