)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kilka słow o mnie i o dziale:)

Justyna Markowska - ekspert BB

Psychodietetyczka- ekspert BB
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Witam,
mam nadzieję, że to dobre miejsce :)

Czy jeżeli dziecko nie toleruje oleju MCT (reaguje liszajami i wysypką na całym ciele po spożyciu), który pojawia się m.in. w witaminie D3 D-Vitum to oznacza, że produkty kokosowe (np. mleczko kokosowe / napój kokosowy / wiórki) są zakazane w diecie?
Pozdrawiam!
Przede wszystkim zastanawiam się, skąd pewność że liszaje i wysypka są wynikiem stosowania oleju MCT? Czy to było sprawdzane przez specjalistę? Jeśli tak, to ok :) Chcę się po prostu upewnić.

A teraz odpowiedź na Pani pytanie. Niekoniecznie tak musi być. Nie wiemy, czy oleje MCT użyte do produkcji tego medykamentu pochodzą z owoców kokosa czy z palmy. Nawet jeśli dziecko ma uczulenie na kokos, to sam olej nie uczula, tylko białko, którym może być zanieczyszony. Więc dobrze oczyszczony olej nie powinien uczulać. Czy w miarę jasno to opisałam?

Może Pani wymienić witaminę D na taką, która jest rozpuszczona np. w oliwie z oliwek. Już są takie w aptekach.

reklama

safiya

Fanka BB :)
Miasto
Siemianowice Śląskie
Rozwiązania
0
Przede wszystkim zastanawiam się, skąd pewność że liszaje i wysypka są wynikiem stosowania oleju MCT? Czy to było sprawdzane przez specjalistę? Jeśli tak, to ok :) Chcę się po prostu upewnić.

A teraz odpowiedź na Pani pytanie. Niekoniecznie tak musi być. Nie wiemy, czy oleje MCT użyte do produkcji tego medykamentu pochodzą z owoców kokosa czy z palmy. Nawet jeśli dziecko ma uczulenie na kokos, to sam olej nie uczula, tylko białko, którym może być zanieczyszony. Więc dobrze oczyszczony olej nie powinien uczulać. Czy w miarę jasno to opisałam?

Może Pani wymienić witaminę D na taką, która jest rozpuszczona np. w oliwie z oliwek. Już są takie w aptekach.
Dziękuję za odpowiedź. Pytałam czysto teoretycznie, gdyż oczekując na wyniki testów (alergia nie jest pokarmowa) poszukujemy "czegoś", co spowodowało zmiany na skórze jakiś czas temu. Są informacje w internecie o właśnie alergii na olej MCT. Już zmienilismy na Bobika, ale to pewnie zły trop :)

Rozwiązania
0
Witam, moim problemem był olej Mct i na szczęście udało nam się zwalczyć problemy skórne u Mikusia. Droga była długa ale się udało. Wizyty u specjalistów prywatnie oczywiście, drogie leki, maści itp diagnoza AZS ale ja się nie podałam i nie dałam sobie wmówić , że moje dziecko ma ta chorobę. Jeśli ktoś by chciał mogę napisać więcej szczegółów. Pozdrawiam

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry