reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kilkugodzinne przerwy w śnie nocnym u rocznego dziecka

Moja w dzień to nie za bardzo chce pić mleko już teraz.... I to cały problem. Jak była młodsza potrafiła obudzić się dopiero nad ranem.
A to mój też już za mlekiem średnio. Wypije raz lub dwa razy w ciągu dnia a tak to je jeszcze zupkę, owocka, kaszkę raz lub dwa bo zależy czy mleko rano chce czy nie. Więc jego ostatni posiłek jest o 19:00 i to kaszka właśnie a kolejny po 8 rano choć wcale się o niego nie domaga.
 
reklama
A to mój też już za mlekiem średnio. Wypije raz lub dwa razy w ciągu dnia a tak to je jeszcze zupkę, owocka, kaszkę raz lub dwa bo zależy czy mleko rano chce czy nie. Więc jego ostatni posiłek jest o 19:00 i to kaszka właśnie a kolejny po 8 rano choć wcale się o niego nie domaga.
Moja córka ogólnie dużo je... Nabiał, mięso, owoce, warzywa bardzo lubi, pieczywo, jaja, a i tak wstaje na mleko. Nie wiem gdzie robię błąd ☹️ kaszkę na mm też chętnie wcina.
 
To może spróbuj dwa razy kaszkę żeby miała dwa mleczne posiłki które są bardziej syte i mleczne. A ile ona waży ?
 
Czemu nas straszysz? 🤭

A tak z ciekawości, jak spały u dziadków?
Raczej pokazuję, że dzieci są różne 😅 a ja się nigdy za naukę samodzielnego zasypiania nie zabrałam. Lubię ich przytulać. To jak się nauczyli, to maszerują do nas w nocy, nawet z zamkniętymi oczami. A jak już są, to robią jakieś maratony na łóżku, zwłaszcza młodsza.

Z babcią dzieci spały super, tylko krótko. Od 21 do 6, a normalnie chodzą spać 2 godziny szybciej 🙂 mlodsze obudziła się raz, na picie. Za nami w ogóle nie płakali.
 
U nas było na podziw dobrze. Synek ma 10 m-cy. Pierwsza całą noc przespał gdy miał 2,5 miesiąca i do tej pory przesypia noce bez karmienia. Od początku miał duży apetyt więc dobrze najadał się w dzień i w nocy już nie potrzebował i tak spi 11 czasem 12 godzin.
No zazdroszczę 🥲
Ja się boję zdecydować na kolejne dziecko, bo nie wiem czy wytrzymam te wykończenie fizyczne i psychiczne przez nocki drugi raz. Mam jednak nadzieję, że jeśli kiedykolwiek do tego dojdzie, to będzie tak ładnie spało jak twoje bobo 🙏
A karmisz piersią czy mm?
 
reklama
Do góry