reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kilogramy ...

A teraz w domu rozchodzi sie zapach pieczonych ziemniaczkow z ziolami i czosnkiem i kurczaczka z przyprawa po wegiersku dla mojego skarba mniam a ja zjem na kolacje jogurt haha zyc nie umierac no ale jak sie zarlo jak swinka podczas ciazy to teraz trzeba cierpiec pojem troche na chrzcinach pozniej na weselu kolezanki raz na 3 tyg nie czesciej wiec dzis sobie ziemniaczki moge jedynie powachac:(
 
reklama
A teraz w domu rozchodzi sie zapach pieczonych ziemniaczkow z ziolami i czosnkiem i kurczaczka z przyprawa po wegiersku dla mojego skarba mniam a ja zjem na kolacje jogurt haha zyc nie umierac no ale jak sie zarlo jak swinka podczas ciazy to teraz trzeba cierpiec pojem troche na chrzcinach pozniej na weselu kolezanki raz na 3 tyg nie czesciej wiec dzis sobie ziemniaczki moge jedynie powachac:(
Ale Ty masz silna wolę dziewczyno! Pogratulować, ja bym nie wytrzymała;) A ja kopenhaskiej nie skonczylam ale schudlam kilka kilogramow ktore juz nie wrocily potem
 
Ja mam z nia zle wspomnienia nie dosc ze bylam slaba na maxa nic mi nie smakowalo i z dnia na dzien omijalam to szpinak to pomidora hehe schudlam 8 kg a przytylam 12!!!!!!!!

To też chyba kwestia indywidualna bo nie ma diety cud, każdy inaczej reaguje, dla każdego jest odpowiednia inna dieta. Ja chcę spróbować kopenhaskiej, bo moje znajome z kolei straciły bardzo dużo kg bez efektu jojo no i mają znacznie lepszą przemianę materii. Zaryzykuję :tak: Ale to dopiero za jakieś 3 miesiące (bo do pół roku planuję karmić cycem).
 
To też chyba kwestia indywidualna bo nie ma diety cud, każdy inaczej reaguje, dla każdego jest odpowiednia inna dieta. Ja chcę spróbować kopenhaskiej, bo moje znajome z kolei straciły bardzo dużo kg bez efektu jojo no i mają znacznie lepszą przemianę materii. Zaryzykuję :tak: Ale to dopiero za jakieś 3 miesiące (bo do pół roku planuję karmić cycem).
NO pewnie Cherie masz racje jakbym ja schudla i pozniej nie przybrala to bym ja bez zastanowienia powtorzyla a tak to nie ryzykuje:p)
 
Laski przenosimy odchudzanie się tutaj:tak:
Proponuję diete punktową:tak:

Weight Watchers

Najpierw wyliczamy nasz BMI
Wzrost w m pomnozyc do kwadratu i ta sume podzielic przez wage w kg

Przyklad :
1,60 X 1,60 = 2,56
69 / 2,56 = BMI 26,9

BMI :
18,5 - 24,9 - waga optymalna
25 - 29,9 -nadwaga
Powyzej 30 - otylosc

Na poczatek tzw . 5 fit - formulek , ktore powinno sie codziennie przestrzegac :

1 . 5 x dziennie owoce i warzywa
Przy czym poleca sie owoce / warzywa sezonowe , zeby byla odmiana ...
Warzywa Maja po 0 punkto , owoce w wiekszosci tez

2 . Wapn
2 punkty dziennie powinny pochodzic z produktow bogatych w wann , np : mleka , jogurty , sery , brokuly , Tofu

3 . Tluszcz tluszczowi nierowny
Nalezy jesc dziennie co najmniej 2 punkty pochodzace z czystego ROSLINNEGO tluszczu , ja np: olej , oliwa , margaryna , orzechy przy czym nie liczy sie olej uzywany do smazenia

4 . Urozmaicenie!
Codziennie powinny znajdowac sie na talerzu produkty z kazdej grupy , nie nalezy unikac produktow zwierzecych

5 . Pij !
Dziennie powinno sie wypijac 1,5- 2 l Woody lud innego napoju niezawierajacego kofeiny / teiny
Kawe i czarna herbate mozna pic za 0 punkto , ale nie licza sie one do tych 1,5 - 2 l

W zaleznosci od wagi mozna w ciagu dnia zjesc okreslona liczbe punktow :

Do 70 kg - 18 pkt
71 - 80 kg - 20 pkt
81 - 90 kg - 22 pkt
91 - 100 kg - 24 pktwiecej nie 101 kg - 26 pkt

Mozesz zaoszczedzic 4 pkt , ale nastepnego dnia musisz je wykorzystac .

Dziennie mozna zjesc 3 lyzeczki miodu , cukru lud dzemu ( 3 razem , a nie kazdego z osobna ) i nie liczyc za to pkt .

Mozesz tez zaoszczedzic tzw. Bonus punkty . Sa to punkty uzyskane poprzez sport .Powinno sie ograniczyc Bonus punkty do 12 .


całą dietę mam na mailu, dla kazdego posiłku jest okreslona liczba punktów, jak któraś chce to chetnie prześłe na maila:tak:
dieta ta jest bardzo popularna w uk mozna kupic doslownie wszystie produkty z logo WW i na opakowaniu jest od razu podana liczba punktó jakie produkt zawiera
także jest znacznie łatwiej no i nie mozna oszukiwac:no:
 
reklama
Do góry