reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KIT/HIT - czyli co sie może przydać a co nie

duzo tetrowych pieluch bo przydaja sie do wszystkiego, jako sliniaki pierwsze, do odbijania, do przykrywania, do kapieli itd
narazie tyle, sama musze sobie poprzypominac :)

TO jeszcze powiedz gdzie mozna kupić porządna tetre... bo ja Wojtaszkowi kupowalam i ta tetra taka beznadziejna... a prania i przypominala smieć.. )nie to co jak ja sie urodzilam to tej pory tymi tetrami myje okna u mojej mamy:))
 
reklama
ja mialam takie tetrowe z ikei bardzo fajne tylko takie sztywniejsze sa niz normalne...nie wiem czy u Was jest sklep AKPOL tam mozna kupić fajne pieluszki tetrowe

ja z kosmetyków mialam mydelko w kostce i balsamik a poczatki smarowalam oliwka troszkę bo lubilam ten zapaszek. Emolientów nie stosuję dopóki nie ma problemow skórnych. Więc oilatum zawsze stoi w gotowosci.
Obowiązkowo krem BEPANTHEN musi byc. Odparzenie szybko mija. Sudocrem mozna o kant dupy....

Do kąpieli sa fajne wanienki z wbudowana a la'zjezdzalnia/podporka na ktora mozna polozyc i pieluszke i na to dzidzię super sprawa

u mnie nr jeden zakup to niania elektroniczna Aventu, butelki aventu polecam. PRzetestowalam firmę tomme tippe < butelki, sterylizator, laktator, pogrzewacz> i odradzam. Fajny wygląd to nie wszystko.

Z calego serca mogę polecić podgrzewcza CANPOLA szybk osie nagrzewa ma fajna miseczke na ktora mozna polozyc sloiczek i sie człowiek nie poparzy :)

na razie tyle:p
 
hamaczek super, mnie sie podoba, bo na reku mala trzymalam, meczace zupelnie

pieluchy tetrowe wlasnie, bynajmniej u mnie sa swietne w ikea i jysk. I dokladnie sluza do wszystkiego do dnia dzisiejszego, w tej chwili glownie jako sliniaki /jak byla mlodsza to uzywalam sliniakow z ceratka pod spodem/

u mnie Bepanthen nie zdal egzaminu a wlasnie Sudocrem byl swietny. Co do tego co na odparzenia to chyba na dziecku trzeba przetestowac, bo slyszalam, ze roznie u dzieci sie sprawdza. Uzywalam jeszcze kremu nagietkowego z cynkiem Weleda. Ten mi zreszta na moje wypryski pomaga

mi w szpitalu powiedzieli oliwka wlac do wody jak chce kapac dzieciatko i tak robie. Zadnych mydel i innych dupereli

przygode rozpoczelam na Avent, generalnie jest tak zrobiony, ze wszystko wspolpracuje ze soba
jak ktos sie pisze na laktator to od razu elektryczny, bo i tak ma funkcje reczna. Raz mi sie zalal mlekiem, ale wysuszylam go, teraz jak pisalam wczesniej laktator Medela Freestyle kupie, bo jak ma sie powtorzyc historia z duza iloscia mleka to oszaleje a juz nie bedzie tak, ze tylko jedno dziecko.
Avent ma fajne pojemniki, w ktore i mozna mleko pakowac i inne jedzonko potem.
Sterylizator parowy jest genialny, nie wiem czy sie komus oplaca, bo energii elektrycznej uzywa, zalezy od rachunkow. U mnie w kraju wszystko jest na prad, wiec sensu gotowac nie bylo, latwiej mi do sterylizatora wsadzac. Uzywam go do tej pory. Butelek tez.

Myslalam nad podgrzewaczem, ale w koncu nie kupilam, uzywalam garnka z woda.

O niani myslalam, ale nie kupilam. Powiedziano mi, zeby klasc dziecko na pleckach i mala tak spala po momentu kiedy zaczela sie obracac:-D na poczatku sprawdzalam czy spi i czy wszystko ok, potem przestalam, bo i tak co 1-1,5 sie budzila i wrzeszczala
 
co do kosmetyków to też róznie bo każde dziecko inaczej zareaguje. Z tego co wiem to wiele dzieci było uczulonych na kosmetyki Johnsona. Fajna firma to SKARB MATKI kosmetyki bezzapachowe a wiadomo im cos mniej pachnie tym lepsze.

Ja nianie musiałam mieć. Mamy taka z temperaturą, kołysankami i do dzisiaj jej używam jak młody śpi. Mam zasięg na 350metrów. Jak młody śpi to ja sobie na tarasie siedzę. Jak ktoś ma mieszkanie to nie musi kupować w sumie nianki.

Sterylizator warto mieć. Mleko jest tłuste jak diabli. Ja uzywałam poł roku sterylizator z 2 nawet 3 razy dziennie. Parowy.
Polecam płyn NUKa do mycia butelek ja nigdy nie myłam jakimis ludwikami innymi płynami mocnymi.

Co do laktatora to teraz tylko medele elektryczna ale nie wiem jaki model:confused:

liv ty chyba miałas na mysli ten monitor oddechu?:p
 
Ja mam dosłownie furę tetry- 50 sztuk bo młoda bezpampersowa. Teraz już od pół roku też beztetrowa;-) Trzeba patrzeć na gramaturę, fajny jest też muślin. I przyda się kilka flanelowych pieluszek bo sa przyjemniejsze
Laktator mam ręczny aventa i z nim dostałam 2 butle. Uzywam bo mam ale nie lubię ich- na początku miałam dr Brown i są super. Pomogły troche na Lidkowe kolki, lepiej się zakręcaja, maja moim zdaniem fajniejsze smoczki niz Avent. Teraz je chyba kupię znowu. Avent trzeba dokładnie zakręcać bo cieknie. Mi ciekną i butle i niekapek- mąż zawsze dokręca- ja po prostu za szybko to robię chyba
Podgrzewacz mam jakiś tani z allegro i sprawdza się super, zwykła bezfirmówka. Sterylizatora nie mam i wątpię że będę kupować. Przydaje sie przy dzieciach butelkowych bo wtedy trzeba więcej butelek i wyparzania jest o wiele więcej. Nam na cycu wystarczyła na początek 1 butelka 60 ml Dr Bown a teraz na mleczku modyfikowanym mamy 2 butelki 240ml Aventa. Ale warto tez mieć 120ml i na początek 2 szt 60-ml.

Do szpitala obowiązkowo Bepanthen na sutki- ja miałam rany krwawiące i tyl;ko on mi pomógł. Jeśli juz jestem przy karmieniu piersią- wkładki laktacyjne J&J- rewelka. Inne przemakają, zwijają się, drapia.... Te mają wszystko czego od wkładek można wymagać.
A największy hicior to kocyk Drewex kolorino- wierzcie lub nie ale nie przeżyjemy bez niego jednego dnia. Mamy 2 identyczne bo nie dawałam rady go wyprać taki był płacz. Kocyk pomaga na otarte kolanka, na zakazy mamusi, pomagał na kolki, na smutki bo tatus wychodził.... Itd itd. Jak gopiorę to susze go w łazience przy zamkniętych drzwiach- jak suszył się na suszarce to młoda go zdejmowała i zawijała się w mokry. Teraz kupuję też 2 w tym samym kolorze, nie wyobrazam sobie go nie mieć:tak:
 
wlasnie na sutki, co mi lajtway przypomniala, pomagala najlepiej czysta lanolina, kupowalam ja pod nazwa Purelan. Bepanten zle na mnie dzialal, znaczy mi nie pomagal i lekarka powiedziala bym wlasnie lanoline kupila. Wkladek uzywalam Libero i Natusan, nie wiem, czy sa w pl

moj maz tez zle zakreca butelki i jeczy, ze mu ciekna. Nie wiem jak on to robi, bo mi sie nigdy to nie zdarzylo:blink:
 
moj zestaw startowy to było 6 butelek w tym jedna mała 60ml. Wszystko był wykorzystywane. My nie mieliśmy kolek więc nie kupowałam butelek kolkowych. Z tego co słyszałam od mam kolkowych średnio zdają egzamin.

Zapomniałam ze niektore mamy zamiast sterylizatora to wkladaja butle do zmywarki ;)
 
reklama
butelki do zmywarki:-D no fajne:-D

ja mam 6 x60 i 10 x260, kolek tez u mnie nie bylo, na szczescie, moze dlatego, ze moglam sobie pozwolic na wylewanie mleka gdy zjadlam sobie cos nieodpowiedniego a zdarzalo mi sie to dosc czesto.
 
Do góry