reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KIT/HIT - czyli co sie może przydać a co nie

ale bo tak jest z lekami kosmetykami proszkami. nie wszystkie dla wszystkich dzieci. jedni beda lepiej tolerowac to drugie tamto. tak jak wlasnie i z butlekami czy smoczkami. Marcel z Aventu nie chcial butli i smokow. cos mu nieodpowiadalo a mialam z laktatorem razem w zestawie.
o i laktator jak dla mnie tez sie nie sprawdzil. szybciej recznie se tam odciagnelam co mialm odciagnac niz laktatorem. a moja kuzynka odwrotnie byla bardzo zadowolona.

iga73 a u mnie tak Marcelek nozkami wierzgal ze wszystko musialo byc z gumka :)
 
reklama
No właśnie brokuł też nie- dieta była i z nim i bez niego- jeden czort. Kolki to po prostu wynik niedojrzałości układu pokarmowego- taka moja teoria. Trza przeczekać i tyle:tak: Nie było tak strasznie
 
Zgadzam, się. Rzeczywiście przydatny temat! Tylko błagam powiedzcie, że po porodzie stanęłyście na nogach, spłynęło na Was objawienie przy anielskich fanfarach i spisałyście listę zakupów składającą się ze stu pozycji...
Dłuuuga droga przede mną... Tyle tego i ni cholery nie wiem, co mi się z tego przyda a co nie :(
 
U nas niezastapione okazaly sie:-
-lezaczek niemowlecy.Taki zwykly bez bajerow kupilam bedac w ciazy,z brightstarts chyba.Nie wiedzialam czy wogole mi sie przyda.Jednak !Nie wyobrazam sobie teraz dnia bez niego.maly uwielbia na nim siedziec,wszystko widzi,bawi sie zawieszkami czasmi go kolysze noga.dzieki niemu wszedzie zabieram matiego-do kuchni gdy gotuje,do lazienki gdy sie kapie,niemusze miec go na kolanach ciagle ponadto widzimy sie wiec rozmawiamy bawimy sie.Super!
-termometr elektryczny,koniecznie lepszej firmy.Mam brauna,warto zainwestowac
-sterylizator.Oszczednosc czasu,wygoda!polecam z Aventu
-na poczatku nie wyobrazalam sobie zycia bez lezaczka do wanienki.kapalam malego sama i bylam pewna ze jest bezpieczny.Uzywalam przez pierwsze 2,3 tygodnie pok nie nabralam sily i pewnosci.
-tantum rosa na rane poporodowa:)ulga!
-duza ilosc body-zawsze i wszedzie!
-bryloczek do cumla dla malego.Zaoszczedza mi duzo czasu.(nie musze go ciagle szukac)
-pieluchy tetrowe(mam 6 ztuk od poczatku i mi wystarcza spokojnie
-waciki niemowlece,duzo ich uzywalam na poczatku i nadal myje malemu buzke nimi
-na poczatek body,pajacyki to podstawa.Wszelkie piekne ubranka trzeba odlozyc na potem,nie sa praktyczne i nie sprawdzaja sie u noworodkow.no moze jakis jeden ladny komplecik;p
Nie polecam:
-hmmmm wszelkich specyfikow na kolki,najlepiej polecic sie pediatry lub poloznej.Ja kupilam wiele butelecek-infacol,nawet z niemiec sprowadzalam jakis nie pamietam nazwy .Kasa wyrzucon w bloto poprostu.najlepiej poczekac,to ze maly placze nie oznacza kolke odrazu.
-dziewczyny maja racje-nie warto kupowac ton kosmetykow-szampon,oliwka po 3 miesiacu mydelko bambino i krem nawilzajacy ,maly sudocrem
-podgrzewacz do butelek.Mam ale sobie nie chwale-rownie dobry jest czajnik bezprzewodowy w sypialni szybciej i bez wyrzucania pieniedzy w bloto
-
-

a i karuzelka nad lozeczko:)Jesli kogos stac to polecam,albo zasugerowac rodzinie zamiast kupowania ciuszkow.Na poczatku ignorowana teraz przy zasypianiu niezastapiona!
moj maly tez jak narazie ma tylko kocyk w lozeczku,do zakupienia poscieli kolderka plus poduszeczka poczekam do jesieni az zrobi sie zimniej.
dobre termoopakowanie na butelke dla maluszkow lubiacych cieple mleczko zawsze i wszedzie:) napewno wydatek przydatny dla mam karmiacych mlekiem sztucznym

aaaa zuzyte pamki w lekramowke szczelnie i po klopocie.
reczniczki z kapturkiem swietna sprawa,ja mam dwa na zmiane,ale na poczatek jeden wystarczy

co do butelek-mam od poczatku trzy z aventu i dwie dr brown.tych drugich nie polecam-owszem kto wie moze pomogly malemu w walce z kolka,ale teraz sa nie praktyczne!duzo czesci do skladania i mycia....;p no i jedna mala do herbatki.karmie od poczatku butla i mi to wystarczalo i nadal jest ok
sol fizjologiczna-nie wiem jak nazywa sie tutaj w uk,miedzyczasie mama przyslala mi z pl.jedyny skuteczny sposob na walke z ropiejacymi slepkami przynajmnie u nas
aaaa i koniecznie warto miec w domu kropelki do noska te od urodzenia-pomocne w nocy,nigdy nie wiadomo kiedy malenstwo zlapie katar
gdy maluch skonczy dwa miesiace warto kupic cos przeciw goraczkowego,nie wiadomo kiedy sie przyda.z noworodkiem nie eksperymentowalam-jak przeziebil sie dostal paracetamol.bylam pewniejsza ze przepisal go lekarz

kurde, ale narobilam bledow w moich postach.Czasami moje zdania sensu nie maja;p Przepraszam,pisze szybko i biegam ciagle miedzy malym a laptopem.pozdrawiam

Nie watro kupowac:
-spiworkow dla niemowlat!Porazka,ciagle musialam go odkrecac z tego badziewia,a zeby wziac go na rece tak zeby mogl swobodnie ruszac nozkami musialam sie nie lada nameczyc,do tego ciagle podchodzil mu pod szyjke i musialam obciagac go bez przerwy-uzylam pare razy i wrzucilam na dno szafy.Teraz kiedy mati ma 4 miesiace nie wyobrazam sobie zeby w tym spal,kiedy ciagle przekreca sie i pelza po lozku.Nie polecam
-nie polecam wanienki fisher price z lezaczkiem oooo takiej Buy Fisher-Price Aquarium Baby Bath Centre at Argos.co.uk - Your Online Shop for Bathing and potty training. totalny niewypal,a kosztuje jak na wanienke sporo.Przydal mi sie tylko lezaczek-do innej wanienki zamiast pieluchy czy gabki
-Mamuski fajna stronka(dla mam z uk )bobasshop.co.uk - Najlepsze polskie artykuły dla twojego dziecka
Mozna kupic wiele produktow nie dostepnych w angielskich sklepach miedzy innymi duza wanienke balbinke:)kosmetyki i wiele wiele innych:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry