reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kładzenie na brzuszku

co do herbatek to moj maly dopiero teraz od 3 tygodni chce je pić wczesniej jakoś nie chciał i trzeba przyznać czasem ma gazy ale nie ma źle. dziecko też powinno mieć coś innego procz mleczka..
co do brzuszka to teraz juz mu sie podoba na brzusiu :-)
 
reklama
mój Kuba od samego początku leżał na brzuszku byle nie za długo, jeśli chodzi o herbatki to ja na początku parzyłam rumianek i podawałam go pół na pół z wodą z glukozą ( w NO nie ma herbatek dla dzieci wogóle) , w tej chwili jego ulubioną jest malina-dzika róża innych nie chce pić
 
No wlasnie, a ja nie wiem o co chodzi, bo moj maluszek lezy na brzuszku dlugo i czesto (ladnie trzyma glowke i klatke), tak samo na pleckach, w zasadzie jak nie spi to jest na macie, malo jest noszony na rekach no i ... sie jezscze nie turla, tylo czasem sie przewroci na bok:( Cwicze z nim sama przwroty, ale jakos efektu nie widze:((( Nie wiem czy juz powinnam sie martwic, czy jeszcze spoojnie czekac?
 
Spokojniutko czekaj. Jeszcze nie czas. Mój zaczął się turlać gdzieś w wieku Twojego Tomka ale jego rówieśnicy dopiero kilka tygodni temu. Na pewno już mieli skończone 7 miesięcy. Maks tez leżał ciągle na macie ale to nie wszystko dochodzą jeszcze geny |:) ale na pewno wszystko jest ok i mozesz czekać miesiąc, dwa jeszcze.
 
Zabeczka córeczka mojego kuzyna w wieku 8 miesięcy nie przeturlała się sama z brzuszka na plecy ani z pleców na brzuszek ani raz. Ich pediatra stwierdziła, że to nic, że widocznie ominęła sobie ten etap tak, jak inne dzieci np raczkowanie.
Moje dziewczyny też zaczęły się późno turlać (i w ogóle leżeć na brzuszkach - nie lubiły tego, więc ich nie kładłam). Nie pamiętam dokładnie kiedy zaczęły się same obracać, ale na pewno miały już skończone 5 miesięcy. A teraz raczkują, potrafią same siadać. Także nie martw się, na wszystko przyjdzie czas :)
 
reklama
Kuba odkrył że jak się przekręca z plecków na brzuch i odwrotnie ciągle w tym samym kierunku to zmienia położenie :D tym samym zaczeliśmy turlanie :)
zabeczka cierpliwości ;) , na wszystko nadejdzie właściwy moment zobaczysz ;)
 
reklama
Do góry