reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kładzenie na brzuszku

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
Witajcie, Kuba mój ma 3 tygodnie czy mam go kłaśc juz troszke na brzuszek?kiedy moge mu podawac cherbatki i jakie najlepiej?;-)
 
reklama
Witam 3 tygodnie wydaje mi się ze za wczesnie moze poczekaj jeszcze troszke:-p:tak: .......DZIECI BARDZO LUBIĄ LEZEC NA BRZUSZKU moja Julkaa uwielbia:-) Herbatki dajemy z hipaa owocowe a z bobovity miętową:tak:hERBATKI mozesz podawac od urodzenia ....;-)
 
Ja wcześnie kładłam małą na brzuszek ale nigdy po jedzeniu. Zacznij może kłaść sobie małego na brzuch wtedy polubi tą pozycje ( ale nie za długo) Herbatki owszem odpowiednie do wieku, jak na opakowaniu.
 
Na brzuszku śmiało możesz kłaść........im wcześniej tym lepiej..tylko oczywiście pod nadzroem i kilak minutek i nie po ejdzeniu.Ulatwia to prace jelitek. łątwiej odchodza gazy..zwlaszcza jak aml am kolki.
Co do herbatek............od 1 tygodnia zycia ejst tylko koperkowa.........na rumianek radze uważac , bo uczula.
Ale jesli akrmisz piersią to nie widze sensu dopajania dziecką herbtaką. jak jzu cos to lepzza bedzie ciepla woda......chyba że ma problemy z brzuskziem to koperkowa-ale niektore dzieci mjaą po niej gorzej.Kwestia indywidualna dziecka.W koncu herbtaki zawierają cukier jesli nawet pisze ze są bez cukru to on pod inna nazwa wystepuje............a wiadomo ze przy kolkach cukier nei wskazany.
 
Można kłaść na brzuchu, a nawet trzeba, ale oczywiście nic na siłę. Nie wszystkie dzieci od początku to lubią. Mój synek był silny od urodzenia i chętnie leżał na brzuszku, a teraz tylko w takiej pozycji sypia. To wpływa oczywiście na rozwój mięśni grzbietu i karku, a ponadto również jest korzystne dla rozwoju stawów biodrowych - tak mi powiedziano przy USG bioderek.

Jeżeli natomiast chodzi o herbatki to przy karmieniu piersią rzeczywiście nie ma potrzeby. A co do cukru to ja, jeśli w ogóle daję herbatkę to nie taką rozpuszczalną dla dzieci tylko normalne zioła do parzenia z Herbapolu na przykład i jest bez cukru, choć też nie każde dziecko wypije jak nie jest słodkie.
 
ja swoją córcię zaczęłam kłaść na brzuszek jak odpadł jej kikut pępkowy - ok 3 tygodni miała :tak: nie lubiła tego, ale staraliśmy się ją kłaść kilka razy dziennie nawet na 2 minutki ;-) teraz leży dłużej, ale to musi mieć humor - max 10 minut wytrzyma :sorry2: za to lubi spać w tej pozycji np na moim brzuchu, jak mi tak uśnie to odkładam ją na łóżko w tej pozycji i śpi dalej ;-)

herbatek nie podajemy żadnych ;-)
 
moj od miesiaca dopiero lubi lezenie na brzuszku a nawet spanie :tak: a herbatki to sa np koperkowe juz od 1 tygodnia zycia, ale znacznie wiecej ich po 1 msc zycia, no i warto podawac je jesli dziecku cos dolega (kolki) a jesli jest zdrowe to nie ma potrzeby na razie
 
Ja synka moglam kłaść na brzuszku dopiero po odpadnieciu kikuta z pępka wiec po 3 tygodniach. Za Chiny Ludowe mu sie to nie podobalo ale krok po kroku i teraz mi spi nawet 2 godzinki w takiej pozycji. :-) Herbatki mozesz podawac dwie rumiankowa i z kopru włoskiego, pozostałe po 1 m-cu zreszta na opakowaniach pisze co i jak. Natomiast jak moj synek mial problemy z kolkami to lekarka odradzala mi tą z kopru bo podobno czasem jest po niej znacznie gorzej. Mozesz tez podac wodę przegotowaną z glukoza lub bez, jesli z glukozą co czyni ją słodką podajesz na 100 ml wody/ 1 łyżeczkę glukozy. Pozdrówka:-)
 
ja moja kladlam na brzuchu od poczatku, i kiedys nawet tak zasypiała u mnie na moim brzuchu :)teraz strasznie nie lubi lezec w takiej pozycji, strasznie sie denerwuje ale staram sie ja kłasc kazdego dnia chociaz na chwile bo wiem ze jest to bardzo wazne w ogolnym rozwoju malenstwa. Co do herbatek to owszem jak miala problemy z brzuszkiem to podawalismy jej plantex, albo taka herbatke bobovity od 1miesiaca, ale generalnie jak nie ma problemow a ty karmisz piersia to nie ma potrzeby dopajac.
 
reklama
Malucha możesz kłaść na brzuchu jak tylko odpadnie kikut ale tak jak piszą dziewczyny nie zaraz po jedzeniu. Nie każdemu dzidziusiowi się to podoba ale z czasem polubią tę pozycję. Na początku to będzie pół minutki i nigdy nie zostawiaj wtedy dziecka samego.

Co do herbatek jeśli karmisz piersią na żądanie to Maluch nie potrzebuje dopajania, ale jeśli chcesz to są herbatki nawet od pierwszego miesiąca życia np koperkowa
 
Do góry