reklama

Kleik ryżowy - 3 miesiące .

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Katkax, 19 Czerwiec 2013.

1. Katkax

Katkax Aktywna w BB

Witam

Mam pewien problem ponieważ mój synek nie najada się MM zjada 180ml i za godzine znów jest głodny.
    Moje pytanie brzmi czy moge dosypywac mu do mleka troszke kleiku ryzowego zeby mleczko bylo bardziej geste ? , za 10 dni skonczy 3miesiace ;)

2. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Wydaje mi się że to trochę za prędko jak a kleik. Te kleiki są po 4 miesiącu.

3. reklama
  4. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

tez mi sie wydaje,ze to za szybko choc kiedys dzieciom juz sucharki na mleku,czy wodzie dawali i bylo ok,ja mojemu dalam pierwsza marcheweczke jak mial cztery miesiace :)

5. mama_Babla

mama_Babla Zaangażowana w BB

Na kleik chyba za wcześnie- ale może zagęszczacz zapobiegający min. ulewaniu? Polecił mi go pediatra- nazywa się to bebilon nutrition i zawiera mączkę chleba świętojańskiego.

6. tere fere

tere fere Fanka BB :)

Tak jak pisze mama Babla. Bebilon przeciw ulewaniom jest gęstszy, nawet warto wtedy smoczek zmienić, żeby lepiej leciało.
    Katkax, powiem Ci, że trochę zajada ten Twój głodomorek:-). Ja mam chyba niejadka,:tak: bo ma 3,5 miesiąca i zjada najwięcej 130-140ml co 3 godz. Dostaje pół na pół normalny bebilon z tym gęstszym.;-)

7. katiuszka79

katiuszka79 Fanka BB :)

hej:)
    Ja mojemu daję kleik ryżowy do mleka od dwóch tygodni. Nagadały mi mama z babcią...ale mój ma już ponad 4,5 miesiąca. Czytałam różne artykuły o żywieniu niemowląt. Niby wszędzie piszą, żeby nie zaczynać za wcześnie...ale dawniej mamy dawały od 3 miesiąca i chyba było dobrze. Jak naprawdę się nie najada, to możesz spróbować przez 3 dni, zobaczysz jak reaguje, czy nie ma jakiś bóli itp.
    Cześć tere fere:-D znowu się spotykamy!!! zbieram się i zbieram, żeby do Ciebie napisać, ale jakoś zawsze tak mi zejdzie...:sorry2: co tamu Ciebie? wszystko w porządku??? a Twój mały wcale mało nie je. Mój ma miesiąc więcej, a je 150-180 co 3-4 godziny.
    Lecę, bo właśnie się obudził:tak:

Ostatnia edycja: 20 Czerwiec 2013
  8. natalka1704

natalka1704 Fanka BB :)

Ja mojemu kleik dawałam już od 3 m bo też był głodomorek starszny z niego i samo mm przez niego przelatywało :tak: myślę że możesz spróbować ;-) ja zaczełam od kukurydzianego bo jest jednak delikatniejszy dla brzuszka , uważaj na ryżowy bo może zapierać :tak:i mały piję mm z kleikiem do dziś ;-) zacznij od 1 miarki takiej od mm i jak nic nie bedzie to mozesz podawać dalej a potem trochę zwiększyć dawkę bo jedna miarka to dość mało i mm i tak będzie rzadkie ...zresztą sprawdzisz na apetycie swojego dziecka czy mu starcza czy nie ;-) ale daj pierwszy raz do porannego mleka bo jak mają być jakieś ekscesy z brzuszkiem itp to wyjdą do wieczora . No i trzeba też zmienic potem smoczek w butelce na inny bo przez zwykły nie bedzie przelatywać jak będzie za gęste ;-)

9. KasiaP-P

KasiaP-P Fanka BB :)

na kleik ryżowy jest trochę za wcześnie ale kukurydziany można podobno nawet po 1 miesiącu podawać, jest łagodniejszy dla brzuszka, tak więc myślę że jak mu dasz kleiku kukurydzianego to się nic nie stanie ale lepiej przedyskutować to z pediatrą bo może jest jakieś inne wyjście (wiem że są mleka dla głodomorków ale nie znam nazwy), poza tym w wielu wypadkach zagęszczanie mleka nic nie daje np u mnie tak było :)
    Pozdrawiam

10. reklama
  11. katiuszka79

katiuszka79 Fanka BB :)

o widzicie!!! a ja właśnie czytałam, żeby zaczynać od ryżowego:eek: na szczęście mojemu nic nie jest, nie ma zaparć, smakuje mu. Tylko doradźcie mi ile mam dawać miarek? na razie podaje mu z butelki, za jakieś dwa tygodnie wprowadzę kaszki owoceowe i wtedy już łyżeczka pójdziew ruch, no ale na razie z butli. Tak więc na 150 ml daję 1,5 miarki kleiku. Nie jest to rzadkie takie jak mleko, ale jak dałam więcej, to słabo mu to szło, mimo, że ma smoczek trójkę z powiększoną dziurką. Dawać więcej czy tyle na razie wystarczy?
    pozdrawiam wszystkie mamusie!!!

12. natalka1704

natalka1704 Fanka BB :)

Katiuszka jeśli się najada i nie płaczę po godzinie o kolejną porcje ;-) to nie ma sensu narazie zwiększać ;-) każde dziecko ma inny apetyt , ja już nie pamiętam ile dawałam dokładnie miarek ale u mnie chyba na 180 mm szło ok 3-4 miarki bo mój naprawdę musiał mieć gęste ;-) raz że dopiero wtedy wytrzymywał te 3-4 h bez mleka a dwa ulewał a po takim gęstym już sporo mniej ;-)

a to czy sie zacznie od ryżowego czy kukurydzianego to juz zależy od decyzji rodzica i reakcji dziecka na kleik ;-)

Poleć forum