reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kleik ryżowy - 3 miesiące .

Katkax

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2013
Postów
60
Miasto
Bristol
Witam

Mam pewien problem ponieważ mój synek nie najada się MM zjada 180ml i za godzine znów jest głodny.
Moje pytanie brzmi czy moge dosypywac mu do mleka troszke kleiku ryzowego zeby mleczko bylo bardziej geste ? , za 10 dni skonczy 3miesiace ;)
 
reklama
tez mi sie wydaje,ze to za szybko choc kiedys dzieciom juz sucharki na mleku,czy wodzie dawali i bylo ok,ja mojemu dalam pierwsza marcheweczke jak mial cztery miesiace :)
 
Na kleik chyba za wcześnie- ale może zagęszczacz zapobiegający min. ulewaniu? Polecił mi go pediatra- nazywa się to bebilon nutrition i zawiera mączkę chleba świętojańskiego.
 
Tak jak pisze mama Babla. Bebilon przeciw ulewaniom jest gęstszy, nawet warto wtedy smoczek zmienić, żeby lepiej leciało.
Katkax, powiem Ci, że trochę zajada ten Twój głodomorek:-). Ja mam chyba niejadka,:tak: bo ma 3,5 miesiąca i zjada najwięcej 130-140ml co 3 godz. Dostaje pół na pół normalny bebilon z tym gęstszym.;-)
 
hej:)
Ja mojemu daję kleik ryżowy do mleka od dwóch tygodni. Nagadały mi mama z babcią...ale mój ma już ponad 4,5 miesiąca. Czytałam różne artykuły o żywieniu niemowląt. Niby wszędzie piszą, żeby nie zaczynać za wcześnie...ale dawniej mamy dawały od 3 miesiąca i chyba było dobrze. Jak naprawdę się nie najada, to możesz spróbować przez 3 dni, zobaczysz jak reaguje, czy nie ma jakiś bóli itp.
Cześć tere fere:-D znowu się spotykamy!!! zbieram się i zbieram, żeby do Ciebie napisać, ale jakoś zawsze tak mi zejdzie...:sorry2: co tamu Ciebie? wszystko w porządku??? a Twój mały wcale mało nie je. Mój ma miesiąc więcej, a je 150-180 co 3-4 godziny.
Lecę, bo właśnie się obudził:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja mojemu kleik dawałam już od 3 m bo też był głodomorek starszny z niego i samo mm przez niego przelatywało :tak: myślę że możesz spróbować ;-) ja zaczełam od kukurydzianego bo jest jednak delikatniejszy dla brzuszka , uważaj na ryżowy bo może zapierać :tak:i mały piję mm z kleikiem do dziś ;-) zacznij od 1 miarki takiej od mm i jak nic nie bedzie to mozesz podawać dalej a potem trochę zwiększyć dawkę bo jedna miarka to dość mało i mm i tak będzie rzadkie ...zresztą sprawdzisz na apetycie swojego dziecka czy mu starcza czy nie ;-) ale daj pierwszy raz do porannego mleka bo jak mają być jakieś ekscesy z brzuszkiem itp to wyjdą do wieczora . No i trzeba też zmienic potem smoczek w butelce na inny bo przez zwykły nie bedzie przelatywać jak będzie za gęste ;-)
 
na kleik ryżowy jest trochę za wcześnie ale kukurydziany można podobno nawet po 1 miesiącu podawać, jest łagodniejszy dla brzuszka, tak więc myślę że jak mu dasz kleiku kukurydzianego to się nic nie stanie ale lepiej przedyskutować to z pediatrą bo może jest jakieś inne wyjście (wiem że są mleka dla głodomorków ale nie znam nazwy), poza tym w wielu wypadkach zagęszczanie mleka nic nie daje np u mnie tak było :)
Pozdrawiam
 
o widzicie!!! a ja właśnie czytałam, żeby zaczynać od ryżowego:eek: na szczęście mojemu nic nie jest, nie ma zaparć, smakuje mu. Tylko doradźcie mi ile mam dawać miarek? na razie podaje mu z butelki, za jakieś dwa tygodnie wprowadzę kaszki owoceowe i wtedy już łyżeczka pójdziew ruch, no ale na razie z butli. Tak więc na 150 ml daję 1,5 miarki kleiku. Nie jest to rzadkie takie jak mleko, ale jak dałam więcej, to słabo mu to szło, mimo, że ma smoczek trójkę z powiększoną dziurką. Dawać więcej czy tyle na razie wystarczy?
pozdrawiam wszystkie mamusie!!!
 
reklama
Katiuszka jeśli się najada i nie płaczę po godzinie o kolejną porcje ;-) to nie ma sensu narazie zwiększać ;-) każde dziecko ma inny apetyt , ja już nie pamiętam ile dawałam dokładnie miarek ale u mnie chyba na 180 mm szło ok 3-4 miarki bo mój naprawdę musiał mieć gęste ;-) raz że dopiero wtedy wytrzymywał te 3-4 h bez mleka a dwa ulewał a po takim gęstym już sporo mniej ;-)

a to czy sie zacznie od ryżowego czy kukurydzianego to juz zależy od decyzji rodzica i reakcji dziecka na kleik ;-)
 
Do góry