reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kleik ryzowy

Witam
Pierwsze pytanie czy do tej pory karmisz piersią czy mlekiem sztucznym.
Jeśli karmisz piersią zamiast dosypywać kleik sugerowałabym próbować do diety wprowadzić mleko sztuczne np. raz dziennie.
Jeśli karmisz już mlekiem sztucznym to pytanie, jakim mlekiem. Najbardziej kaloryczny jest Bebilon. Ponoć to lepsze rozwiązanie pod względem energetycznym (nie mówię tu o upodobania smakowych) niż Bebiko + kleik.
Wszystkie dodatki są opatrzone sygnaturą od 4 m-c, dlatego, że przeciętny układ pokarmowy malucha dopiero w tym momencie jest na tyle wykształcony żeby przyjmować inne pokarmy. Podkreślam przeciętny. Jedno dziecko może nie tolerować nowości jeszcze przez jakiś czas. Inne mogą być super dojrzałe i śmiało jeść to, co im się poda.
Jeśli problem jest z tym, że dziecko często chce jeść no cóż trzeba karmić je częściej.
Którego rozwiązania się nie wybierze warto to przedyskutować z pediatrą
 
reklama
Kaya ma 10 tygodni.kleik ryzowy podaje jej od 7 tygodnia:-).przed tem byla niespokojna i marudzila podczas jedzenia,teraz czysci buteleczke z ostatniej kropelki,obie jestesmy zadowolone a to chyba najwazniejsze.podaje jej lyzeczke na 100 ml mleka.:-)
 
Hej dziewczyny,
jestem mamą 6 tyg dziewczynki .
jest ona strasznym żarłokiem,i powiedzcie mi z Waszego doświadczenia czy mogę do mleka dodawać jej tego kleiku ponieważ ona jest wiecznie głodna aż jej się ulewa i chce więcej a jak rozmawialam z pediatrą to ja mowie jej o zagęszczeniu bo dziecko mi się nie najada a ona każe mi jeszcze bardziej rozcieńczać mleko żeby było mniej kaloryczne .Ja jej mówię o zupie a ona mi o d...
 
a nie jest tak najedzona że jej się ulewa? Mój lekarz mówi, że ulewa się najczęściej z przejedzenia a jak potem płaczę to może ją w brzuszku gniecie bo ma dużo i się układa. A ile ta twoja pociecha jada? Może dużo przybiera i lekarz ma racje? 6 tygodni wydaję mi się ciut za wcześnie na kleiki.One są po 4 miesiącu pewnie można ten czas przyspieszyć ale nie o dwa miesiące. Poza tym może spowodować zaparcia i będziesz mieć problem bo Ci mała będzie więcej płakać i się namęczy.A może mała ma niedowagę i to Cie martwi
 
moj maly jadl kleik od 3_msc zycia bo wogole sie nie najadal...
mieszalam mu 3_miareczki kleiku od mleka z bebilonem...
procz tego jadl bebilon ar...
i tak na zmiane jeden posilek ar_u a drugi zwykly bebilon z kleikiem...
dawalam mu tez troszke kaszki i wszystko bylo ok...
za kazdym razem radzilam sie cioci ktora 27_lat pracuje z niemowlakami...
ogolnie kaszki i kleiki sa od 4_msc ale moj maly jadl i bylo ok :)
ladnie rosnie...brzuszek ok...
a wiec nie jest tak,ze sa zabronione! pzdr.
 
Ja od tygodnia daję łyżeczkę kleiku do bebilonu tak ze 3 razy dziennie, bo waga nam stoi od 2 tyg w miejscu. Zatrzymała się na 4300g i nic nie rusza. Mała normalnie robi kupkę, a dziś po ważeniu przybyło jej 30g, więc coś może się ruszy. Niby ma 3 miesiące korygowane ale od 4,5 miesiąca jest na butelce. Jadła z butli na 1,5 miesiąca przed planowanym terminem porodu:)
 
Moja mała tez strasznie ulewala...robilam nawet badania pod tym kontem i wyszlo wszystko prawidlowo;)...to nie jest tak ze za duzo mleka czy za mało,poprostu to taka tendencja dzieciaka:tak:...moze to dziwnie brzmi ale takie sa fakty,a ze jestem straszna panikara wiec przeszlam wszystko co mozliwe...stanelam na tym ,ze do mleczka dodawalam nutrition-mleczko gestnialo troszeczke i malutka zaczela mniej ulewac:-)...uwiezcie,ze te ulewania mnie wykanczaly potrafilam wstawac w nocy i pilnowac jak "pies"...teraz ma 4.5 miesiaca wiec do mleczka dalej dodaje nutrition,raz dziennie podaje kaszke(z butelki)a obiadek wcina jak diabli-caly sloiczek musi byc bo inaczej jest ryk:-)...z reszta mala jest strasznym zarlokiem...wypija codziennie 720 mleka w tym kaszka no i plus obiadek i ewentualnie deserek...kiedy butla sie konczy w pogotowiu czeka juz smok aby zastapic butelke bo dalej by jadla:-)...co do kleiku to chociaz lezy w szafce to jednak mam opory:-D
 
reklama
Witajcie!
Mam pytanie czy mozna dziecku ktore skonczylo 3 miesiace dosypac odrobine kleiku ryzowego do mleka zeby bylo bardziej tresciwe jezeli tak to prosze o podanie proporcji.
Pozdrawiam
można, ja podawałam, pani pediatra sama kazała dosypywać bo mała jadła często i małe ilosci, jak wypiła gęstsze to dłuzej w brzuszku leżało...
 
reklama
Do góry