reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kleik ryzowy

Dołączył(a)
26 Sierpień 2005
Postów
3
Witajcie!
Mam pytanie czy mozna dziecku ktore skonczylo 3 miesiace dosypac odrobine kleiku ryzowego do mleka zeby bylo bardziej tresciwe jezeli tak to prosze o podanie proporcji.
Pozdrawiam
 
reklama
z tego, co wiem, dziecko butelkowe dokarmia sie od 4 m-ca, nie wczesniej. czy zle ci przybiera na wadze, ze chcesz je dozywiac kleikiem? jesli tak to najpierw pediatra sie klania, a nie experymenty na wlasna reke!
 
zgadzam sie z naja, dzieci karmione piersia kleik moga jesc po 5 miesiacu, poza tym kleik ryzowy czesto zatwardza dziecko i pozniej moze byc problem!!!!

najlepiej spytac lekarza!!
 
masz racje, Joaska, ze kleik zakleja niektore maluchy. karmie piersia, Nuno mial z 5 miesiecy gdy mu zaczelam dawac dodatkowo kleik. od razu bardzo mu posmakowal, ale zaczely sie problemy z kupkami. jego rekord to 6 dni bez! bylam przerazona! przestalam mu dawac i minelo. teraz Nuno ma prawie 7 miesiecy i daje mu bardzo sporadycznie i w niezaduzych ilosciach.
 
mozna... ale od kleiku ryzowego lepsza jest kaszka kukurydziana...
i tez nie ma sensu dosypywac, jesli dziecko jada normalnie - pelne porcje mleka i prawidlowo przybiera, a chodzi Ci tylko o wydluzenie czasu miedzy karmieniami...
 
Ja powiem tak: jak kto woli jedni ida to pediatry jedni doradzaja sie swoich mamusiek;]]]]:-):tak:.ja zazwyczaj robie to 2;)))) nie wiem kazde niemowlę raaguje inaczej dla jednego brzuszka kleik moze byc za ciezki a dra drugiego na odwrót mysle ze mozesz dosypac odrobinke mleczko bedzie bardziej syte ale jak pisala na gorze Teddy nie warto kombinowac jak wszytsko jest okej:tak:bo są male zarloczki krorym czasami samo mleczko nie wystarcza:-D
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie moj zarloczek dostaje mleko z klaikiem od 6tyg zycia (!) bo nie najadal sie samym mlekiem i nie chodzilo mi o wydluzenie czasu miedzy karmieniami.. Daje mu 2lyzeczki kleiku na 100ml mleka i nic mu nie jest,przestalo mu sie ulewac, kupki sa codziennie bez zatwardzen i zadnych problemow. Je co 3godz. :tak:
 
witam :) ja mojej Oliwce zaczęłam dosypywać kleik jak skończyła 2 miesiące bo nie przybierała mi na wadze, nic jej się nie stało, ładnie zaczęła mi rosnąć i kupki robi średnio po 3 na dobę :))
 
tak moja mała tez jak zaczełam jej dawac mleko wzbogacone kleikiem to zaczeła miec problemy z wyproznianiem, po odstawieniu wszystko wrociło do normy, wiec przestałam dodawac kleik, jesli dziecko je ładnie i przybiera na wadze to nie ma potrzeby czegokolwiek zageszczac.
 
reklama
tak moja mała tez jak zaczełam jej dawac mleko wzbogacone kleikiem to zaczeła miec problemy z wyproznianiem, po odstawieniu wszystko wrociło do normy, wiec przestałam dodawac kleik, jesli dziecko je ładnie i przybiera na wadze to nie ma potrzeby czegokolwiek zageszczac.
Zgadzam się z tobą. Miłosz ma prawie 10mc i ja dawałam mu kleik od 5mc i akurat nic nie ma po nim.
 
Do góry