reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klementyna Anna - czy podoba Wam się imię?

Dołączył(a)
2 Grudzień 2015
Postów
3
Witam serdecznie. Spodziewam się juz trzeciego maluszka i stoje po raz kolejny przed największym wyzwaniem jakim jest wybór imienia. Moim zdaniem nadajac imię dziecku nie mozna kierowac się ślepo modą czy ładnym brzmieniem. Dlatego dla mnie ważne jest znaczenie imienia(oczywiście nie jest to kluczowe ale dla mnie b ważne) i to czy imię ma patrona ( św. lub błogosławionego) I tak lista imion była spora m.in _ Serafina, Olimpia, Liliana, Bianka, Berenika ew,Weronika, Celestyna, Jaśmina, Anastazja - jednak nijak nie moglam z mężem dojśc do porozumienia aż w koncu uda ło się wybraliśmy imię o pięknym znaczeniu i dla nas brzmieniu KLEMENTYNA zdrob. Klementynka
Pasuje tez do imion rodzeństwa - Maksymilian, Aurelia i Klementyna.wszystkie pochodzenia rzymskiego. Wiele osób jak slyszy jakie imię wybraliśmy kręci nosem...
-a że takie długie ( ale nazwisko mamy krótkie więc pasuje długie imię)
- i że jak bedziemy je zdrabniać? Jakby kazde imie koniecznie trzeba byłoby zdrabniać na siłę - Klementyna - Klementynka
oczko.gif

itp Na upartego Klementysia - TYSIA
tak ze i mnie czasami nachodzą wątpliwości. Ale zadne inne imie nie jest tak bliskie memu sercu i dzieciaczkom starszym też się podoba, mąż mówi ze bardzo ładne - a co Wy sądzicie? Imiona rodzeństwa to Maksymilian i Aurelia ( też łacińskie- podobnie jak Klementyna
oczko.gif


A Anna po ukochanej babci
oczko.gif
 
reklama
Witam serdecznie. Spodziewam się juz trzeciego maluszka i stoje po raz kolejny przed największym wyzwaniem jakim jest wybór imienia. Moim zdaniem nadajac imię dziecku nie mozna kierowac się ślepo modą czy ładnym brzmieniem. Dlatego dla mnie ważne jest znaczenie imienia(oczywiście nie jest to kluczowe ale dla mnie b ważne) i to czy imię ma patrona ( św. lub błogosławionego) I tak lista imion była spora m.in _ Serafina, Olimpia, Liliana, Bianka, Berenika ew,Weronika, Celestyna, Jaśmina, Anastazja - jednak nijak nie moglam z mężem dojśc do porozumienia aż w koncu uda ło się wybraliśmy imię o pięknym znaczeniu i dla nas brzmieniu KLEMENTYNA zdrob. Klementynka
Pasuje tez do imion rodzeństwa - Maksymilian, Aurelia i Klementyna.wszystkie pochodzenia rzymskiego. Wiele osób jak slyszy jakie imię wybraliśmy kręci nosem...
-a że takie długie ( ale nazwisko
mamy krótkie więc pasuje długie imię)
- i że jak bedziemy je zdrabniać? Jakby kazde imie koniecznie trzeba byłoby zdrabniać na siłę - Klementyna - Klementynka
oczko.gif

itp Na upartego Klementysia - TYSIA
tak ze i mnie czasami nachodzą wątpliwości. Ale zadne inne imie nie jest tak bliskie memu sercu i dzieciaczkom starszym też się
podoba, mąż mówi ze bardzo ładne - a co Wy sądzicie? Imiona rodzeństwa to Maksymilian i Aurelia ( też łacińskie- podobnie jak Klementyna
oczko.gif


A Anna po ukochanej babci
oczko.gif

Mi się Klementyna nie podoba . wg mnie to imię dla Gęsi .Tylko ,że to twoje dziecko i wam ma się podobać . dla mnie porażka .
 
Mi się spodobao imię Eliana . czy to wymyślne imię ,czy raczej pozytywnie byście zareagowali.
 
mi się kojarzy z mandarynkami :) A myślisz, ze Twojej córce będzie się podobały w przyszłości? Co na nie starsze dzieci?
 
Mi osobiście się nie podoba ale to kwestia gustu. Każdy ma inne wymagania co do imienia. Dla mnie Klementyna jest za długie i nie ma sensownego i niedziecinnego zdrobnienia. Jakoś nie wyobrażam sobie aby ludziom chciało się wymawiac tak długie zdrobnienie jak Klementynka a 20-latce w pracy raczej nie będą mówić per Tysia. Dla mnie imię po prostu jest niewygodne w praktyce. Ale jak już wspomniałam to kwestia gustu i wymagań co do imienia.
Dla mnie imię musi być możliwie krótkie, proste w wymowie i zapisie w 3 jezykach (polski, angielski i holenderski). W tej chwili podobaja mi się Sara, Helena, Hanna, Adam, Jan.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dodam, że znam osoby które mają ciężkie pierwsze imiona i przez to wszyscy włącznie z rodzicami posługują się drugim imieniem. Ma to sens? Dla mnie nie. Nie zdziwiłabym się jakby wszyscy zaczęli zwracać sie do Waszej córki per Ania.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry