reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kleszcz w 20tc a borelioza

Mnie kleszcz ugryzł kilka dni po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży. Rumień pojawił się po kilku dniach w zupełnie innym miejscu więc obserwuj całe ciało. Zrobiłam badania krwi po miesiącu bo tak wykaże chorobę najszybciej. Przyjmowałam antybiotyk, który dużo nie dał bo boreliozę mam nadal. Dzieci urodzone zdrowe.
i p/ciała metoda elisa w tym pierwszym badaniu krwi Ci wyszły?
 
reklama
Mnie kleszcz ugryzł kilka dni po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży. Rumień pojawił się po kilku dniach w zupełnie innym miejscu więc obserwuj całe ciało. Zrobiłam badania krwi po miesiącu bo tak wykaże chorobę najszybciej. Przyjmowałam antybiotyk, który dużo nie dał bo boreliozę mam nadal. Dzieci urodzone zdrowe.
A miałaś oprócz tego rumienia inne objawy? Trochę sje boje, ze mi to wyjdzie gdzieś na głowie i nie zobaczę…
 
Na szczęście tylko rumień. Żadnych innych objawów
To będę się obserwować. U mnie ten kleszcz to był naprawde chwile, nie był napity i łatwo się usunął bo, ze tak napisze „nie wpił” się w skore. Ponoć aby zarazić powinien być w skórze kilka godzin i powinien pic ta krew a tu nic. Rzuciłam zdjęcia jak dziad wyglądał. Duuuuuuze przybliżenie! 😅
 

Załączniki

  • C82CF297-91D9-46A8-975A-35C29A949A73.jpeg
    C82CF297-91D9-46A8-975A-35C29A949A73.jpeg
    995 KB · Wyświetleń: 71
  • AF96C059-29FC-4464-BEC4-473AA27C842B.jpeg
    AF96C059-29FC-4464-BEC4-473AA27C842B.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 72
No faktycznie wyglada tak jakby nie zdazyl sie opic. Narazie sie nie stresuj. Ja tez obserwuje syna. W niedziele mina 2 tyg od ugryzienia. Narazie wciaz sie nic nie dzieje. Przy odrobinie farta to bedzie 12 kleszcz w moim zyciu bez konsekwencji. ( mnie ucielo wlacznie 11). Z tym ze jako nastolatka i studentka srednio sie tym przejmowalam, a inaczej juz sie podchodzi do tych pokrak w ciąży lub jako mama. Moim największym koszmarem w ciazy jednej i drugiej byla wizja kleszcza lub ugryzienia przez psa. Zycze Ci tyle samo farta w zyciu ile ja mam, czyli 0 boleriozy i innych chorób odkleszczowych.
 
To będę się obserwować. U mnie ten kleszcz to był naprawde chwile, nie był napity i łatwo się usunął bo, ze tak napisze „nie wpił” się w skore. Ponoć aby zarazić powinien być w skórze kilka godzin i powinien pic ta krew a tu nic. Rzuciłam zdjęcia jak dziad wyglądał. Duuuuuuze przybliżenie! 😅
Mój był jeszcze mniejszy, zdjęłam go normalnie palcami.
 
reklama
Do góry