reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kleszcz w 20tc a borelioza

reklama
I jak:) ? U syna ok, za to córkę sąsiadki ugryzl dziad 2 tyg temu A mnie wczoraj 😱 30 lat tu kleszczy nie było a tu nagle 3 w miesiąc
Wszystko Ok :) nic się nie dzieje (tfu, tfu) :) teraz zaczęłam się zastanwiac czy przypadkiem nie złapie grzyba przez to, ze mierzylam stroj kąpielowy… miał ta wkładkę plastikowa, ja miałam gatki na tyłku (co prawda stringi, ale nic mi tam w środek nie wchodziło)
 
Dziewczyny, równo 2 tygodnie temu wyjmowalam kleszcza córce (pachwina) i sama miałam w takim miejscu, że wyjmował mąż (na głowie). I tutaj kilka ważnych rzeczy
-jeśli same nie wiecie co zrobić - bez dotykania gnoma udajcie się do lekarza, czy też nawet weterynarza.
-kleszcza możecie zawieźć na badania w kierunku roznoszonych przez nie chorób
-jeśli podejmiecie się wyjąć go same niczym nie polewajcie kleszcza, żadnych spirytusów, olejków, czy antyseptyków.
❗
po wyjęciu go, oczywiście miejsce możecie zdezynfekować. Wcześniejszy kontakt z plynami może wywołać WYMIOTY kleszcza i zwiększyć ryzyko zarażenia się.
Po kontakcie z kleszczem powinniście czujnie obserwować dziecko/siebie/innego dorosłego w okresie od tygodnia, do 4/5tygodni po kontakcie.
Córce wyjęłam kleszcza w całości, ok 20minut po wczepieniu. Zrobiłam to "na sucho". Więc 'mam się nie martwic', ale oglądam codziennie i obserwuje czy nie ma innych objawów.
Mi mąż wyrwał kleszcza, zostawiając jego głowę - w mojej głowie.
W międzyczasie zdezynfekował już sam łepek i prawdopodobnie to, co kleszcz miał w otworze gębowym trafiło wtedy z powrotem do mojego organizmu.
🥴

Kleszcz wbil się prawdopodobnie wieczorem i dnia następnego został wyrwany. (Dosłownie, musieli nacinać mi skórę głowy by go wyjąć
🙈
)
W dniu wczorajszym dziwnie pobolewala mnie ręką jakby pod pachą, dziś to miejsce było gorące. Z ciekawości zerknelam.
I tu ukazuje się rumień wędrujący. Który teoretycznie powinien mieć do 5cm średnicy, mój ma 11cm. Bardzo widoczne odcięcie między środkiem, a obwodem - u mnie jest blady w środku, sino-rozowy w obwodzie, miejsce po kleszczu jest tylko lekko zaczerwienione (I TO JE NAJBACZNIEJ MUSICIE OBSERWOWAĆ)
I teraz bardzo ważna rzecz RUMIEŃ WYSTEPUJE TYLO U OK 50% ZARAŻONYCH, co oznacza, ze choroba może nie dać o sobie znać wiele lat, a jak już da - zdiagnozują najprawdopodobniej zapalenie opon mózgowych.
Ale Ty jesteś w ciąży?
 
U mnie na brzuchu od razu wyszło zaczerwienienie. Nie tyle co rumień tylko tak jakbym dostała alergii na kleszcza. W sumie gdyby nie to, że mi się zrobił wielki czerwony pryszcz z wielką obwódką od razu o poranku po wieczorze na dworze to mo,że bym przeoczyła. Tak mnie swędział brzuch, że myslalam ze sie wsciekne. Wygladalo to zupelnie inaczej niz wdl gooogle rumienie.
 
Do góry